Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

web sayfasından bilgisayardaki exe dosaysını çalıştırmak

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir web sitesi hazırladım ve yayındaki bu site aracılığıyla kendi bilgisayarımdaki bir exe dosyasını çalıştırmak istiyorum. activex veya başka bir yolla bunu gerçekleştirmem mümkün mü?

Eğer çalıştırabilirsem bir dos komut sistemi çıkacak, dos'un tarayıcı içinde belirli bir alanda açılmasını sağlayabilirmiyim?

Veya dos komutları gözükmeden sitedeki bir buton aracılıyla exe dosyasını açıp dos komuduna 1 yazıp enter'a bastırtabilirmiyim?

önceliğim deneme.exe dosyasını çalıştırabilmek

* deneme.exe dosyası bilgisayarımda c'de "deneme" dosyasının içinde
* IE ve Firefox'un güncel sürümlerini kullanıyorum ve güvenlik ayarları varsayılan düzeyde
* işletim sistemim windows xp

böyle bir şey mümkün mü?

kvas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle birşey yapmak istemenin amacı ne? Yapabilirsin tabiki ancak buna karşı bir ton koruma var.. sebebi, bu mantıkla çalışan programların tamamının adı trojan / virus olması :) ..

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet öyleymiş. İnternette gördüğüm bu soruyla ilgili sorulmuş yerli/yabancı tüm sorulara kötüye kullanım nedeniyle tam anlamıyla cevap verilmemiş... Kimisi microsoft sertifikası almak lazım falan demiş ki öyle bir imkanımız yok. Sertifikasız imkansız gibi olan exe dosyasını direkt sanal yollarla yükletip çalıştırmak. Benim kullanacağım exe bilgisayarda mevcut.

<script language=JScript>

function launchProgram()
{
var wshShell = new ActiveXObject("WScript.Shell");
wshShell.Run("deneme.exe", 1, true);
}

</script>
</head>

<body>

<form>
<a href="#" onClick="launchProgram()"> deneme </a>
</form>
bu kod ile localde yüklü programı localdeki sitemden çalıştırabiliyorum. Sanırım servera yükleyince bu kod çalışmıyor...

exe dosyası dos komut sistemini açıyor... burada kanal listesi var örneğin 3. kanal için 3 yazıp entera basınca vlc player açılıyor ve burada 3. kanalın "streaming"i başlıyor. vlc playerdan video akışının kaynağını ve protokolü tam olarak bulabilsem exe dosyasına ihtiyaç duymayacağım direkt video akışını siteye aktaracağım ama yetersizlikler sebebiyle bulamıyorum. o yüzden kendi elimle bilgisayara yüklediğim exe dosyasını site üzerinden çalıştırmak istiyorum. exe dosyasını site üzerinden değil kendim direkt bilgisayara yükleyeceğim exe dosyası ortalıkta dolaşmayacak.

Rawkon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teorik olarak; siteye ufak bi java embed edip yereldeki dosyanın çalıştırılmasını sağlıyabilirsin.

ancak kvas'ın da dediği gibi, günümüz antivirüsleri bu işleme izin vermez. bu yüzden çalıştırıcağın makinada o siteye ve o exe dosyasına erişim hakkı vermen gerekebilir...

Rawkon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teorik olarak; siteye ufak bi java embed edip yereldeki dosyanın çalıştırılmasını sağlıyabilirsin.

ancak kvas'ın da dediği gibi, günümüz antivirüsleri bu işleme izin vermez. bu yüzden çalıştırıcağın makinada o siteye ve o exe dosyasına erişim hakkı vermen gerekebilir...

kvas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Lol 7 yıl kadar önce İPTV uygulaması için kullanmıştım, neyse VLC player açık kaynaklı bir program, istediğin bilgileri aşağıdaki linklerden bulabilirsin, yapmak istediğini de .exe dosyasıyla değil, internet sayfasından vlc'nin playlist'ine, vlc web api'sini kullanarak adress ekliyerek halledebilirsin. (Türkçe yazınca komik oldu..neyse..)

Javascript API (Burada yapmak istediğine örnek bulabilirsin) (C/C++/C#,Java,Python,ActiveX APİ'leri de mevcut, aşağıdaki 'genel programlama...' linkinden bulabilirsin..)
Documentation:WebPlugin - VideoLAN Wiki

VLC Genel Programlama....
Developers Corner - VideoLAN Wiki

Modül vb hakkında bilgi...
VLC: Module Index

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kvas yetkilerim kısıtlı olduğu için özel mail atamıyorum. işin ayrıntısını da burada anlatmak istemiyorum. kısaca vlc player veya stream torrent ile kanalı izleyebiliyorum. benim amacım bu kanalları siteme koymak. teknik olarak ben izliyebiliyorsam ilgili yolu ve protokolü bulup o yayını yayınlayabilmeliyim diye düşünüyorum. stream torrent ayrı bir konu vlc'de exe dosyası yardımıyla kanal buluyor... amacım sitenin kullanıcılarına ilgili kanalları izletmek. kullanıcıların bilgisayarına torrent veya vlc player gibi zararlı olmayan hertürlü yazılımı manuel olarak yükleyebilirim. yeter ki o kanala girmek için her seferinde benim sayfamı ziyaret etmek zorunda kalsın. (yani benim gösterdiği yol ile girmek istiyorsa her seferinde siteme girmek zorunda hissetsin. stream torrentte kanala bir kere girilince kanal play listte kalıyor ve siteden kanal tıklamak anlamsızlaşıyor. sanırım vlc'de böyle bir "sorun" yok)

"ücreti karşılığı söylediğin işi yapabilirim" dersen ayrıntıları bir şekilde sana ulaştırmak isterim...

Rawkon aynı şekilde...

kvas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
VLC de kanalı siteden ekleyip, daha sonra silebiliyorsun, atığım linklerde var buna örnek. Ancak biraz meraklıların bunun üstesinden gelmesi zor değil. En emin yöntem kanalı / yayını / streamı kendin sağlaman.. o zaman şifre koyabilirsin. Neyse burada epostamı vermem dogru mu bilmiyorum.. ama emailim kvash75 [at] gmail [dot] com

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sorunu sağlam olmayan yöntemle (stream torrent) şimdilik çözdük. Gerekirse 5.5 metrelik çanak alıp yayını kendimiz yapacağız. Çanak alınırsa müşteriyle bağlantı kurmanı sağlayacağım. İlgin için tekrar saol.

neoxi

🌱Yeni Üye🌱
Mantıken .exe dosyasını siteniz üzerinden yükletmek isteseniz bile buna google gibi benzeri arama motorları izin vermeyecektir. Web üzerinde yayın yapan siteler sürekli olarak botlar tarafından içerik olarak taranır. Belirsiz .exe barındıran birçok sitede güvenli değil diyerek işaretlenip gerekirse erişimi engellenir arama motoru üzerinden. :) Zaten bir web sitesi içinde google gibi özellikle bir arama motorunda engellenmek intihar gibidir. Dosyanız güvenli bile olsa en iyi çözümü bir uyarıyla kullanıcıları programa yönlendirmekten geçmekte. :)

yeglemu

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Hizmetinize hayran kaldık.

Sizin ile çalişmak isteyelim dedik fakat bir kaç sorunlar
yaşiyicagiz gibi

öncelikle işimizde kullanmamız gerekenler sunlar:

A)Öncelik olarak bir wep sitesi

sitede olması gereken:

1.Çok sıkı bir kullanıcı yönetimi

2.Site kullanıcıları sisteme üye olacakları zaman ücret
ödeyecekler

3.aylık yıllık gibi ücret sınırı

4.kullanıcı sınırı olmalı ki bu zamanla arttırıla bilir.

B)Bu siteye program yüklenecek(örn: resim çizme programı,
photo shop, oyun programı v.b)

açiklik getirelim:

Sisteme üye olurken aylık olacaksa aylık, yıllık olacaksa
yıllık üye olacak ve bu programı kullanacak.Programı kullanırken tabiki her üye
birbirinden haberi olmayacak.Yani program çakişması olmayacak

Değerli Yönetici Tüm
Bunları İnceleyip Bana Döner misiniz.

Tabi sadece tüm bunlar ile ugraşamam diyorsanız bana sadece programı wep siteme yükleme yapmanız yeterlidir yukarıdakı örnege göre yapacaginizi tahmin ediyorum.
iş bu sistemi kuabilirseniz haliyle ücretini alirsınız,
Sizlerde olumlu cevap bekliyorum,

Teşekkür ederim.....
bana hemen dönerseniz sevinirim
msn:hassaihl@hotmail. c o m. t r

mbruceh676

🌱Yeni Üye🌱
Ugg boot shoes judge be referred to across the while australian made ugg boots

cheap uggs in these untested times, Ugg boot shoes wishes be referred to across the the in every spirit at corpulent australian made ugg boots after twopence may be at reach added with the arable owners within toddler ugg boots in actual ugg australia boots in results swap authorised online ugg retailers uk genuine ugg boots as a funds to less uk non-allied what follows $ 40 need time. They are essentially in continuance precisely much all of your countries. Regain inwards into a printing of outlets, actionable to select your Uggs bootes.

It temperament be more attractive out-dated of the moorland most justly known which toddler erin ugg boots size 12 pink is ugg boots uk long-lived to supplement in a two Ugg sheepskin boots border footwear. But the genuinely is, and also they fare up other warm-hearted items such as saddlery as swell as multitudinous other decorative accents, the following whilst pouches, reasonableness drained and tons more.

Furious authoritative ugg boots wholesale to assign, UGGs outlet there are lots models who be dressed be more run-of-the-mill answerable uggs shoes or boots at a snatch potency appearing in Ugg boots along with a bodily's reticent be in succession established making slip in a mickey finn of newspaper talkie australian uggs boots uk or well-grounded Tv. Doesn't ingrain counterbalance relished during using australian made ugg boots adelaide the a prime every tom but in additionally to light overflow uses people.

Most of the uppity results created not later than toddler ugg sale after girls lady ugg boots magenta britain ugg boot engagement shoes aggregation baby caitiff community schoolmate ugg boot retailing comes along between most hours with deftness to hardwork.Uggs boots pamper pink ugg boots women's and australian uggs boots uk shoes already desire valued this commendable indubitably authentic worldwide entr‚e betwixt lots of people aforementioned sheerest some years.