Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardımcı Olan olursa Sevinirim

protes_to

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle sunu belirteyim 15 senelik bir şirketteyim. Windows 3.1 kullanıldıgını bılırım yanı bılgısayarımda benden once yapılmıs corel4 corel5 corel 6 da yapılıp kaydetılmıs işler var ben şuan corel 9 kullanıyorum sebebıde corel9 dan yukarı versıonlar corel4 gıbı eskı ıslerı actıgında fontları bozuyor turkce karakterlerı bozuyor benı lutfen bu corel 9 dan kurtarın ben her ısı actıgımda fontları duzeltmem gerekıyor oda baya zahmetlı oluyor cunku ıslerdekı butun yazılar aynı font degıl hepsını tutayım bırden degıstıreyım anlayacagınız bu konu yıllardır mesgul edıyor arastırma yaptım ama hıc kımseden olumlu bır cevap alamadım inş. burada istediğim yanıtı alırım şimdiden teşekkür ederim. daha acıklayıcı yazayım belkı tam anlatamamıs olabılrım atıyorum x3 de eskı versıonda actıgım bır ısın fontu swizerland i,ş, gibi harfleri kutucuk halınde gosterıyor. yazının içine girince i,ş, gibi harfleri tekrar yazınca düzgün yazıyor

Son düzenleme:

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
sızı su sekılde kurtarabılırım belkı corel9 da acın tum ıslerı ve corel 9 formatında kaydedın
sonra 11 ı kurup corel 9 ları 11 formatında kaydedın... zaten suan x4 deyız cok da gerı kalmaz 11 de kalırsa. ama ıstersenız x3 e kadar bu sekılde kaydederek yukseltebılırsınız..
surum degıstırmek ıcın saveas komutundan pencerenın sag tarafında version dıge bır kutucuk var orayı en usttekıne getırın her seferınde.. kolay gelsın

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sanırım sorunu farklı bilgisayarda deneyerek yaşıyorsunuz. Türkçe fontların bozulmasıda bu yüzden.

Size tavsiyem corel'in düşük versiyonunda sorunsuz şekilde açılan dosyalarınızı yeni versiyonda açmak istiyorsanız. Fontları kopyalayıp yeni sisteminize yapıştırın.
100 de 90 verim alacaksınız. Eğer yine sorun çıkarsa kayıt defteriyle alakalı bir yama vardı onla düzeliyor. Eskiden bu fontlar üzerine çok şeyler yapmıştım oradan biliyorum...

protes_to

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sızı su sekılde kurtarabılırım belkı corel9 da acın tum ıslerı ve corel 9 formatında kaydedın
sonra 11 ı kurup corel 9 ları 11 formatında kaydedın... zaten suan x4 deyız cok da gerı kalmaz 11 de kalırsa. ama ıstersenız x3 e kadar bu sekılde kaydederek yukseltebılırsınız..
surum degıstırmek ıcın saveas komutundan pencerenın sag tarafında version dıge bır kutucuk var orayı en usttekıne getırın her seferınde.. kolay gelsın

cok mantıklı bır dusunce teşkkür ederim fakat 3000 tane dosya var her bırını bu sekılde yapmak yıllarımı alır:tongueout:

protes_to

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım sorunu farklı bilgisayarda deneyerek yaşıyorsunuz. Türkçe fontların bozulmasıda bu yüzden.

Size tavsiyem corel'in düşük versiyonunda sorunsuz şekilde açılan dosyalarınızı yeni versiyonda açmak istiyorsanız. Fontları kopyalayıp yeni sisteminize yapıştırın.
100 de 90 verim alacaksınız. Eğer yine sorun çıkarsa kayıt defteriyle alakalı bir yama vardı onla düzeliyor. Eskiden bu fontlar üzerine çok şeyler yapmıştım oradan biliyorum...

teşekkürler deneyeceğim olmazsa tekrar yazarım

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
cok mantıklı bır dusunce teşkkür ederim fakat 3000 tane dosya var her bırını bu sekılde yapmak yıllarımı alır:tongueout:

Bunun başka bir yolu yok. Yıllarınız feda olacak demektir. :D

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benim yazdığım sizin için bir zaman kaybı oluşturmayacaktır. Üstadlar daha iyi bilir ama ben sorunumu bu şekilde çözmüştüm.

protes_to

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benim yazdığım sizin için bir zaman kaybı oluşturmayacaktır. Üstadlar daha iyi bilir ama ben sorunumu bu şekilde çözmüştüm.

senın cozumun tabıkı zaman kaybı olmayacak fakat eskı sıtemde kı fontlar yok kac kere format atılıp kac kere yenıden fontlar yuklendı sanırım senın su son kayıt defterı dedıgın seye ıhtıyacım var yardımcı olursan o konuda sevınırım tekrar tesekkurler

bartinli_cakabo

🌟Usta Tasarımcı🌟
size sadece şu şekilde bir soru sorayım.
Asıl sorununuz türkçe fontların bozuk olması mı yoksa font eksikliğimi
Şu an itibari ile font eksikliğine birşey yapamam. Ama font eksikse dosya açılırken size belirtir zaten bunu.
Yok öbür türlü ise o ayar için bir araştırma yapayım...
Bu arada profosyonel corel kullanıcısı değilim. Bilgi işlem uzmanlığı yaparken bu tür konulardan ben sorumluydum...

Harputlu

🌱Yeni Üye🌱
3000 dosya ile aynı anda iş yapmıyorsunuz sanırım ;) eski kayıtlı dosya üzerinde çalıştığınız zaman arkadaşın dediği gibi kayıt ederseniz yıllarınız harcanmamış olur