Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yatirim Yapmaya Degermi? xerox igen 4

vaioman

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben ve bir akrabam ile birlikte igen 4 yatirimi yapmayi dusunuyoruz cok pahali bir alet ama inanilmaz bir hizda ve buyk capta is yapabiliyorsunuz, sizce bu aleti pesin olarak aldigimizda is bulmakta zorlanir miyiz?

epson1xerox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İstanbulun neresinde yapacaksınız bu yatırımı ? Birde yatırım için kimle görüşüyorsunuz?

vaioman

🌱Yeni Üye🌱
istanbul avrupa yakasından, yatırım için para sorunu yok peşin olarak alabiliriz, ama elimizde patlar diye korkuyoruz.

relax_senna

🌱Yeni Üye🌱
bu işi biliyorsanız bu sektörün içindeyseniz. bi piyasa araştırması yapın derim. her makinası olan iş yapıyo die bir durum yok ortada. igen 4 de xerox un en pahalı makinası die biliyorum. o yüzden araştırmadan kesinlikle almayın iş yapamazsanız makinayı ölü fiyatına çıkartmak için uğraşırsınız. herkeste sizin gibi peşin alamaz onuda unutmayın..

vaioman

🌱Yeni Üye🌱
işi biliyorum ama bu kadar büyük çaplı işte yapmıyorum, makina işi getirirmi sorun burda

Phtshp

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Şahsi fikrim; iş makineyi alır, makine iş getirmez. Birikiminizi bir seferde 1,5 trilyonluk bir makineye gömmek bence saçma. Önce C75 alırsın, bakarsın işler yoğun, makine parasını çıkarmış, iş yetiştiremiyosun, bir üst segmente atlarsın. Hiç olmazsa parasının bir kısmını amorti edecek bir işe imza atmadan igeni koyman gereksiz. Hele de peşin. Bu arada igen sadece hızlı baskı için yapılmıştır, renk canlılığı ise düşük modellerde daha iyidir!!! Bu makineyi almaya kesin niyetlenirsen igenin yanında bir adet docucolor 1000 veya 800'den de baskı örneği istemeni tavsiye ederim. Aradaki farkı gözlerinle görmen açısından. (çoğu müşteri canlı renkleri sever.)

Günümüzde fason ofsetler düşünüldüğünde, o makineyi amorti etmen bir ömür sürebilir. Sadece değişken data ile o paralar kazanılır mı? o potansiyel var mı? bunları çok iyi analiz etmelisin. Burada olsan tavsiye etmem ama istanbulu bilmem 2 milyon insan var sonuçta.

İyi çalışmalar.

tekmilibirden

🌱Yeni Üye🌱
Ankara da benim bildiğim bir yerde igen 3 var. Makine çoğunlukla boşta yatıyor. Dijital baskı işine girecekseniz baskı maliyetleri konusunda araştırma yapın. Zira dijital kopyalama işinde maliyetler yüksek çıktığı için son kullanıcı tarafından tercih edilmiyor. Acil işlerle sınırlı kalıyor. O makineye o parayı yatırmak yerine matbaa kurmak %100 daha akıllı bir seçenek olur.