Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yazının divden taşma sorunu

Brutus92

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar veri tabanında çekilen verinin divden taşma sorunu var. Sağdan taşma sorununu word-wrap:break-word; kodu ile engelledim artık sağa dayandığı zaman bir alt satıra geçiyor.

Yazıyı çektiği alanın height değeri 100px ama yazı sona geldiği zaman aşağı doğru taşarak yazmaya devam ediyor. Benim istediğim yazı 100px in içine sığacak şekilde gelsin. Zaten tıklayınca detay sayfasında yazının tümü görünecek.

Yani 100 px e geldiği zaman yazı nerede kalırsa kalsın kesilecek ve yanında devamı için tıklayınız felan yazacak.

Nezamandır araştırıyorum bir türlü çözüm bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

yeakca

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.yeakca.com
CSS ile overflow:hidden kullanarak yapabilirsin. Ama "devamını oku" gibi link yapmak istiyorsan tamamen yazılımsal bir durum. Hangi dili kullanıyorsan onunla halletmelisin.

Brutus92

🌱Yeni Üye🌱
Onu denedim fakat yazıları tam ortasından kesiyor bu seferde

A Oguzhan Basar

🌱Yeni Üye🌱
Php için örnek veriyorum: yazdırmak istediğiniz yazıyı veritabanından çekip $Metin diye bir değişkene atarsınız, $YeniMetin = substr($Metin, 0,60); dersiniz mesela (yani veritabanından çektiğim metnin ilk 60 karekterini YeniMetin isimli başka bir değişkene atıyorum), daha sonra bu değişkeni divin içinde yazdırırsınız ona da şöyle diyelim: <div class="yaz"> <?php echo "$YeniMetin" ?>.. <a href="tamaminiGoster.php">Devamı..</a></div>

Bunun çıktısı şöyle olacak:

sasböıuöyumyunvaww(burası 60 karekterli yazımız)awbwenrfgfmöyttöty.. Devamı..

Siz de hangi dili kullanıyorsanız o dille buna benzer birşey yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Son düzenleme: