Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yorumlarınızı bekliyorum (kursa başlayalı 3.5 hafta oldu)

endercan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle kurstaki hocandan insan vücudundaki oran orantıları bol bol anlatmasını istemelisin daha snra ara vermeden sık sık desen çizmelisin çnkü zamanın az.

çizgilerin bence güzel özellikleson resmi beğendğmi söylemek isterim. Ama genel olarak bakıldığında ışık gölge eksiğinde war.

yere değen noktaları güçlendirmelisin böylece modelin havada kalmaz. Işığı takip etmelisin bildiğin gibi ışık almayan yer diğer yerlere göre daha koyu değer alır. Eğer bunu sorunsuz bi şekilde halledebilirsen çizimlerini çizgisel olarakta bırakabilirsn modleye çokta fazla gerek kalmaz. Başarılar. İyi çalışmalar..

psychic_dreamer

🌱Yeni Üye🌱
yorumun icin tesekkur ederim ama oran oranti sorunu oldugunu dusunmuyorum neye dayanarak soylediginizi soylerseniz bnde eksikligimin farkina varabilirim golgelendirme sorunum var evet etut edemiyorum bide sag ayak ince ama oran oranti problemi nerde anlayamadim :S

endercan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
orantı sorunundan kastım yani öyle bi sorunun olmasa bile bunun üzerinde sürekli pratik yapman seni desende ve imgeselde oldukça hızlandırır. Oranları iyi biliyosan çok iyi bilmeye bak çünkü dediğim gibi desenin sağlam oldukdan sonra gerisi yalan.

...grafixo...

🏆Pro Tasarımcı🏆
gölge ışık sorunun var gibi bence genel olarak iyi gölge geçişlerin sert,
daha yumuşak ve yoğun olursa gayet başarılı olursun başarılar dilerim...

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
fotoğrafcı kız çok güzel olmuş :)

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
formu belirtmek için kontör çiziyorsunuz. bunun yerine kaleminizi onlarca kez aynı çizigiyi çizmeye çalışmalısınız. elinizi serbest bırakın. tek çizgi değil, çokça ve kesintisiz uzun çizgiler kullanın.

ışık-gölge konusunda eksiğiniz gözüküyor. gölglelendirmeyi de az önce bahsettiğim teknikle yapmalısınız. tarama yapmayın. formu çizerken kullandığınız çizgilerin devamı şeklinde devam ettirin. daima çizmek için formun uzun olan taraflarını tercih edin. yani bir silindiri gölgelendiriyorsanız enine taramayın, uzun kenarla paralel çizgiler kullanın. aydınlığa doğru giderken, çizgileri hafifleştirmeye ve seyreltmeye çalışın. gölgeli bölgelerde, çizgileri sıklaştırın, çoğaltın ve daha çok bastırın.

iyi çalışmalar.

psychic_dreamer

🌱Yeni Üye🌱
yorumlarınız için teşekkür ederim hepinize verdiğiniz tavsiyelere uymaya çalışıcam ilgilenen başka arkadaşlarında yorumları olsa daha iyi olur ne kadar çok yorum ve tavsiye o kadar faydalı olur diye düşünüyorum.

psychic_dreamer

🌱Yeni Üye🌱
116 kişi bakmış 7 arkadaş cevap yazmış sizden ricam lütfen sadece bakıp geçmeyin yorumda bulunun

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
araştırma çizgilerini artır...kontor sık kullanma arastırma cızgılerı zaten cok net olmadan kontor olarak cıkacaktır...tabıkı sınava cok var halledersın ınsalllah kolay gelsın basarılar...