Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ZBrush kullanım için bilgi?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ZBrush kullanım için bilgi arıyorum..Aranızda kullanan varmı?

kimsemi ilgilenmiyor??

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sen gel maya'ya geç.

Türkiye’de 3D, Animasyon ve Görsel Efekt konularında neler yapılabilir. Kullandığımız Programların bizlere sağladığı imkanlar nelerdir?
Bu konularda üretim yapmak isteyenler nerelerde ve ne koşullarda çalışılabilir.
Post-prodüksiyon stüdyolarının işleyişi nelerdir ve ne gibi imkanları kullanabiliriz?

Aradığım cevaplara max, maya gibi sabit unsurlar sağlayamasının dışında zbrush ın sunduğu imkanları araştırmanı ve demo bile olsa bunu edinmeni tavsiye ederim ..Hani derler ya, halini gerçekleştirdi ..İşte program gibi program zbrush..

Bu kadar yazdım.. Ama senin Maya ile ilgili düşüncelerini, donanımını ve görsellerini paylaşmanı beklerim ki gerçektern Zbrush kullanmakla hata mı ediyiyorum öğrenmek isterim..

traubon2

🌱Yeni Üye🌱
ilk olarak zBrush ı çok sevdiğimi solemek istiyorum benim için vazgeçilmez bi program haline geldi. Zburshla 3boyutlu modellemeler çok kısa zamanda yapılabiliyo. program çok karışık değil. yaratıcı iseniz kısa zamanda çok güzel işler çıkartabilirsiniz. ana modellemenin haricinde yüksek poligonlu modellemede yapılabilmekte (zaten zbrush ın en ünlü olduğu konu yüksek poligon modellemesi)
bir diğer güzel yanı modelleme işlemini bir çeşit fırça olarak adlandırabileceğimiz araçlarla gerçekleştirmek. Photoshoptaki gibi çeşitli araçlar varlar var. bunlarla bir heykeltraş edasıyla modelleme yapıyorsunuz. aynı zamanda modeli evirip çevirirken kaplama işleminide çeşitli materyaller desteği ile halledebiliyosunuz. işte böle bişey ben çok kötü anlattım açıkası :D
bide solemeden geçemeyeceğim render motoru ile çok hızlı renderler alabilirsiniz.

bunlarda bir kaç çalışmam
Mr_Atlas_by_BokParcasi.jpg

FatBoy_by_BokParcasi.jpg

Strange_by_BokParcasi.jpg

BUG_by_BokParcasi.jpg

Dayi_by_BokParcasi.jpg

(umarım beni deviantarttaki ismim yüzünden banlamazsınız :D)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk olarak zBrush ı çok sevdiğimi solemek istiyorum benim için vazgeçilmez bi program haline geldi. Zburshla 3boyutlu modellemeler çok kısa zamanda yapılabiliyo. program çok karışık değil. yaratıcı iseniz kısa zamanda çok güzel işler çıkartabilirsiniz. ana modellemenin haricinde yüksek poligonlu modellemede yapılabilmekte (zaten zbrush ın en ünlü olduğu konu yüksek poligon modellemesi)
bir diğer güzel yanı modelleme işlemini bir çeşit fırça olarak adlandırabileceğimiz araçlarla gerçekleştirmek. Photoshoptaki gibi çeşitli araçlar varlar var. bunlarla bir heykeltraş edasıyla modelleme yapıyorsunuz. aynı zamanda modeli evirip çevirirken kaplama işleminide çeşitli materyaller desteği ile halledebiliyosunuz. işte böle bişey ben çok kötü anlattım açıkası :D
bide solemeden geçemeyeceğim render motoru ile çok hızlı renderler alabilirsiniz.

bunlarda bir kaç çalışmam

(umarım beni deviantarttaki ismim yüzünden banlamazsınız :D)

Öncelikle ilgine çok teşekkürler traubon2. Çalışmaların gayet hoş..Yanlız detaylara biraz daha önem verirsen çok daha iyi işler çıkıcak eminim..
Ben aradığım bilgilerin bir kısmını https://www.pixologic.com dan buldum..Sende bu siteyi sık kullanılanlara mutlaka ekle..Zbrush la, İlgini çekebilecek herşey burda var..Modelleme ve karakter yaratımı için gerçekten harika bir program..Tekrar ilgine teşekkürler

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Bende ilgilenmeyi düşünüyordum program kaldı öyle..Özellikle figür organik modelleme için birebirdir Zbrush..

Belki bir gün başlarım...

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bende bugün itibariyle başlamış durumdayım..Güzel bir karakter çıkardım ilk olarak..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Buralara baktım gayet güzel işler..Paylaşımlarına teşekkürler bu arada..

Bende bugün itibariyle başlamış durumdayım..Güzel bir karakter çıkardım ilk olarak..
Hayırlısı olsun..paylaşımlarını beklerim artık..

ucurum22

🌟Usta Tasarımcı🌟
İnşallah göndericem..

Yaptığım çalışmayı digital art bölümüne koydum bakalım beğenecekmisiniz..

Ramazan_Çelik

🌱Yeni Üye🌱
Paylaşımlarınız için çok tşk ederim, bende yeni zbrush'a başlayanlardan biriyim.

acaba mac uyumlu zbrush indirebileceğim. bir link var mı elinizde.

şimdiden teşekkür ederim.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Mac ve Pc sürümleri var..Görüş, öneri ve bilgi paylaşımlarını beklerim ramazan..kolay gelsin..

madarin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.medyamutfak.com
karakter tasarımı yapıcam dersen z brush iyi seçim programın mantığı hamurdan kilden heykel yapmaya benziyor tablet kullanıldındığında program basınç duyarlılığı sayesinde harika işler çıkartıyor derslerine gelince şu yasaklı video paylaşım sitesinde oldukça tatminkar dersleri mevcut dile çok gerek yok ne yaptığını iyi izle kafi umarım azcık olsun yardımcı olabilmişimdir he animasyon yapıcam dersende fena program deil ama genede maya daha çok kullanılan bi program onu istecekler başvurduğun her yerde ondan öğrenmende fayda var

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim ..kullanım bilgi kısmını yaz sonlarında arıyordum..Gereğinden fazla eskiz, çalışma, hazır şablon ve video buldum..Hala da zbrush kullanmaya çalışıyorum ..üstüne düştükçe pratik ve ek bilgi çıkıyor..Sevdikçe seviyorum zbrush ı..Maya ya gelince sadece genel bilgim var ama programdan programa atlamayı sevmiyorum..Ps renklendirme detay ve doku için, zbrush karakter yaratımı karışımında takılıyorum şimdilik..İlgine teşekkür ederim..

grafi90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
fena değil güzel olmuş beğendim ellerine sağlık :)