Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çalışmamı Değerlendirirmisiniz ?

burakkose16

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
burakkose.blogspot.com
331v6.png

Nasıl olmuş Arkadaşlar ?

colorhand

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok karmaşa var.biraz daha sade olabilir.

tezel

🌱Yeni Üye🌱
yazıların gölgesini unutmuşsun

vivo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
karanlık ve karışık aynı zamanda amacına uygun bir tasarım değil sade ve belirgin çalışırsan daha başarılı olur, tabi yorumlarım seni işten soğutmasın hepmiz bu şekilde başladık eline sağlık iyi çalışamalar.

burakkose16

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
burakkose.blogspot.com
karanlık ve karışık aynı zamanda amacına uygun bir tasarım değil sade ve belirgin çalışırsan daha başarılı olur, tabi yorumlarım seni işten soğutmasın hepmiz bu şekilde başladık eline sağlık iyi çalışamalar.

Öncelikle herkeze yorumları için teşekkür ediyorum fakat üzerinden çok zaman geçti bu konuyu açalı kendimi çok çok daha fazla geliştirdim profesyonel işler alıyorum web arayüz tasarımında tema ön sayfa yönetim paneli v.s Tekrar teşekkür derim fakat konuyu kaldırsın artık ADMİN :sweating:

Graphic4L-Boy

🌱Yeni Üye🌱
Bırak kalsın çalışman burada :) Geçmişte böyleydim, şimdi ise böyleyim diyebilesin. Böyle durumlar genç tasarımcılara şevk vermiştir her zaman. Kendimden biliyorum :)

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
28 şubat 2012 'den bu güne tasarım yönünüzün geliştiğinizi iddia etmeniz bana biraz garip geldi.:wink:

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Aynen öyle elde değil Murat'cım. Bu aralar işler yoğun sanırım. Kurtlar ortada olmayınca kuzuların hepsi kendisini aslan sanıp çıkmış sahaya :))

Akşam üzeri ma®tin'le yazışırken de ifade ettim,

"Yok yok öyle söylemeyelim de gencin kalbini kırmadan bu işlerin bu şekilde olmadığını anlatmalıyız."

*kırmadan, dökmeden, küstürmeden, en önemlisi inciltmeden...

bu kişileri hor görmektense, hatasını kabul ettirmek tarafını savunuyorum (zaten kabul etmiş, ama sindirme de zorluk çekiyor)
O zaman bu kişiyi kazanmış, forumun dışına itilmekten kurtarmış oluruz diye düşünüyorum.
Çünkü, eminim ki, yeni katılımcı arkadaşlarımız, bu forumlardan epeyce şey öğreniyorlar, öğrenecekler.

*üyeleri kaybetmek kolay, ama kazanmak oldukça zor,
umarım bu satırlarımı konu sahibi üyemiz olgunlukla karşılayıp ve algılar.
Sonuçta daha 17 'sinde... hangimiz hata yapmadık ki o yaşlarda :)

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
Akşam üzeri ma®tin'le yazışırken de ifade ettim,

"Yok yok öyle söylemeyelim de gencin kalbini kırmadan bu işlerin bu şekilde olmadığını anlatmalıyız."

*kırmadan, dökmeden, küstürmeden, en önemlisi inciltmeden...

bu kişileri hor görmektense, hatasını kabul ettirmek tarafını savunuyorum (zaten kabul etmiş, ama sindirme de zorluk çekiyor)
O zaman bu kişiyi kazanmış, forumun dışına itilmekten kurtarmış oluruz diye düşünüyorum.
Çünkü, eminim ki, yeni katılımcı arkadaşlarımız, bu forumlardan epeyce şey öğreniyorlar, öğrenecekler.

*üyeleri kaybetmek kolay, ama kazanmak oldukça zor,
umarım bu satırlarımı konu sahibi üyemiz olgunlukla karşılayıp ve algılar.
Sonuçta daha 17 'sinde... hangimiz hata yapmadık ki o yaşlarda :)

ya yok murat bu arkadaşımızdan dolayı demedim.herhalde anlayışla karşılar :) günlerdir forumda altına elini sağlık çok başarılı denecek calısma görülmüyor. eleştirilmek değil de onaylanmak için çalışmalar yükleniyor onlara da yorum yazsam kırılacaklar yazmasam niye yazmıyorsunuz oluyor. düşünüyorum ne yapsam diye:)

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
ya yok murat bu arkadaşımızdan dolayı demedim.herhalde anlayışla karşılar :) günlerdir forumda altına elini sağlık çok başarılı denecek calısma görülmüyor. eleştirilmek değil de onaylanmak için çalışmalar yükleniyor onlara da yorum yazsam kırılacaklar yazmasam niye yazmıyorsunuz oluyor. düşünüyorum ne yapsam diye:)

bak bu konu da sana katılıyorum, daha önce ki bir zaman da,
aşağıda ki makaleyi yazıp paylaşmıştım, sanırım burası için de uygun bir paylaşım olacaktır;

" YORUM / ELEŞTİRİ " üzerine bir kaç cümle...

Bence Yorum Nedir........ ?

1 . *Bir yazının veya bir sözün, anlaşılması güç yönlerini açıklayarak aydınlığa kavuşturma, **tefsir.

2 . *Bir olayı belli bir görüşe göre açıklama, **değerlendirme.

3 . *Gizli veya hayalî olan bir şeyden anlam çıkarma.

4 . *Bir ürünün, bir modelin, bir sanat eserinin farklı bir açıdan ele alınarak yeniden oluşturulmuş biçimi, **versiyon.

5 . *Müzik/tiyatro Bir müzik parçasını veya bir tiyatro oyununu kendine özgü bir duyarlılık ve teknikle çalma, söyleme veya oynama, **icra etme.

Genelde bizlerden referans olarak 2 nolu ve 3 nolu anlamları kullanarak;

Tasarımcının az veya çok emek harcayarak ortaya koyduğu yada bir yerden esinlenip, fikirsel taşıma ile (ç) alıntı yaptığı (BU HER TASARIMCI İÇİN SÖYLENEMEZ!),
(az da olsa copy/paste) ile benimseyip sahip çıktığı, geliştirdiği görsel ürüne, bizlere bilirkişi misyonu yükleyerek;
gördüğümüzü ve anladığımızı ifade etmemizin sonucunda yorum bekleyenin gururunu okşayan yada gururunu incitip, onun savunma mekanizmasını harekete geçiren o içsel “ben merkezi” ondan ayrı hareket edip onu/onları tetiklemeyecekse (biraz zor) ,
vede “ olumlu yada olumsuz her eleştiri benim gelişimim ve profesyonelleşme yolunda kılavuzumdur “
(burası çok önemli) olgunluğunun tohumlarını ekebildiyse iç dünyasına,
öncesinde açılmış benzer konuları bu forumda yada internetteki diğer forumlarda,
bloglarda, tutorial sitelerinde, defterde, makalede, kitapta vs.vs. inceleyip...

Ne nedir? nasıldır? nasıl yapılır? referansları nelerdir? bunun belli bir kuralı varmıdır?
temel başlangıç noktası nedir? neler gerekir? nasıl bir yol izlenir? olmazsa olmazları nelerdir?
vb. vs. gibi ana dinamik kuralların araştırmasını yapabildiyse...

Bakalım onların yaptıklarına benzer şeylere neler yazılmış, biraz okuyup biraz irdeleyip
öncelikle kendisine başkalarının yorumundan önce, kendi yorumunu, yapabilmişse/yaptıysa...

O zaman doğru ve gerçekci bir yorum çıkacaktır/çıkar....

Daha çok çalışma ve araştırma yaparak, doğru yolda olduğunuzu belirtmek isterim,
durmak yok yola devam!

* DAHA FARKLI ÇALIŞMALARINIZI DA GÖRMEK İSTERİM *

* AMACINA UYGUN, BAŞARILI BİR ÇALIŞMA ! EMEĞİNİZE SAĞLIK *

* İŞTE BUDUR, OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ *

Bold yazılanlar kaçınılmaz Yorumlar olacaktır...