Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İnterjet

duo

🌱Yeni Üye🌱
bucakta makine satışını uçak kargo yoluyla gerçekleştirdik. Öncelikle diğer firmadaki adı yasin olan arkadaş bilmediğin bir konuda yorum yapman yanlış. Bu kullanıcı makine satış sözleşmesinin hükümlerini yerine getirmediği gibi, ayrıca asılsız iddialar peşindedir. Makine kurulumunu yaptık kendisine mürekkebi kdv dahil sunduğumuz fiyat 85 dolar değil 140 liradır. Yine de almayabilir ancak bizim önereceğimiz boyayı kullanması noktasında yazılı ve sözlü uyardık. Makineyi kendim kuracağım diye makineye zarar verdi. söylediği gibi bizi aramadı ve çözüm istemedi. biz ulaştığımızda ise konuyu kendisinin çözeceğini söyledi. Şimdi de dolandırıcılıktan bahsediyor ki, bunu da hukuki zemine taşıyacağız. Bir firma makinesi çalışsın istemez mi...elbette ister. ama makine satışı ve diğer hizmetler karşılıklı iletişim içinde gerçekleşir. Her şeyi ben bilirim, ben yaparım diyen ve bu noktada inat eden birine zorla birşey yaptıramazsınız. Üç kuruş ucuza alınan boyanın ortaya çıkardığı sonuçlardır. Biz oraya gittiğimizde boya almayan bir müşteriye ne yapabilirsiniz. Bir çay söylemekten aciz birine ne diyebilirsiniz. Bundan sonrası firma olarak adli süreçte devam edecektir. Hukuki haklarımızı ve firma itibarımızı bilgisiz insanların elinde oyuncak yapamayız.
Bu satış sırasında yaşadığımız zorlukları biz biliriz. O nedenle olayla ilgisi olmayan ve bel altı vurmaya çalışanlara da cevabımızı en kısa zamanda vereceğiz

1. Makinayı kendimiz değil siz kurdunuz, sadece boyayı koyun ve çalıştırın dediniz. Boyayı koyup çalıştırdığımızda sonuç alamayınca ilk sizi aradık ve çocuk tersler gibi boyayı benden almadın ben bişi yapamam dediniz.

2. Çin'de bir mağazadan alınan boyayı bize kaliteli boya diye satmaya çalıştınız, biz aptal değiliz herhalde aldığımız bir şeyin markasını kalitesini araştırıp alıyoruz. Tek hatamız size güvenip makina almak oldu.

3. Çay konusuna gelince bir çayın lafını etmek ancak size yakışırdı onuda yaptınız, biz elimizden gelen ve üstümüze düşen ikramların hepsini yaptık, buda yetmezmiş gibi bizimle alakasız yerde yediğiniz yemeğin bile fişini bize gösterip para koparmaya çalışacak kadar düşen biz değil sizsiniz.

4. Biz her türlü adli sürecede davayada hazırız. Sattığınız makinada ortadadır, satış sözleşmeside.

Ha ben bunları yine yazmazdım ama benim adıma bu siteye üyelik oluşturup, işte benim adım adnan beni bucak ta herkes tanır arayın sorun diyen insanda ben art niyet ararım.

devareklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım küçük makine alma derim. makine gözüyle bakmıyor bir çok parçasını abuk subuk yapıyorlar. bende dx5 li bir makine var temizleme ünitesi plastik den olduğıu için ve kafa home a gelip kendi kaldırdığı için çeşitli sorunlar çıkarabiliyor. 1.5 sendir kullanıyorum servisi harika çabucak gelip sorunu gideriyorlar ama neden o kadar para verdikten sonra servise ihtiyaç duyalım ki?