Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logolardaki Düşünce Benzerlikleri

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu kadarına da pes diyorum.bu logoyu herşeyiyle birebir kopyalayan arkadaş acaba yaşayacağı sorunlardan hiç mi korkmaz? bu kopyacı kişiliği cesaretinden dolayı tebrik ediyorum.

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
artık insanlar düşünemeye bile üşeniyorlar..ki yaratıcılık nerede kaldı..eminim gelisen programlar sayesinde bunları direk ekrandan resim falan çekip programda vektorel falanda yapıyorlardır !! bazen patronların ve müşterilerin acil, acele v.s. baskılarıyla grafikerler düşünmeye bile fırsat bulamıyorlar gerçi ama bu başka bişe:(

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
bşy yapacağımdan değil komik durmuş nie bi okula verirlerki bu ismi.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
nette gezerken rastladığım bir (çakma) okul logosu çalışması
tokat fen lisesi logosu imiş. site bilgisinde öyle diyor.
bakalım gözünüz bir yerlerden ısıracak mı?

user60pic3191212306084tf1.jpg
43F_yenilogo.jpg

siteden kısaca bilgi:

Tokat Fen Lisesi kuruluşundan beri kullandığı logosunu, gelecek yıl değişecek olan okul isminden dolayı değiştiriyor. Okulumuzun yeni ismi, "Tokat Millî Piyango Fen Lisesi" olacak.

Aşağıya üzerinde çalışılan logo örneklerini koyduk. Örnek logolarda isim yanlışlıkla Millî Piyango Tokat Fen Lisesi şeklinde yazılmış. Onu düzelteceğiz. Sizler çalışmalarınızı yukarıda verilen doğru isim üzerinde yapmalısınız.

Ayrıca verilen logolardaki "üç renk", "üç bilim dalı"nı sembolize ediyor.

Yukarda verilen çalışmaların ikiside bana aittir. O dönemde Tokat Fen lisesi Müdürü bana bir logo yapma teklifinde bulundu, bende en altta gösterilen logoyu yaparak sundum (istenilirse burada vektörünü yayınlayabilirim.) daha sonra bu logoyu şu anda ismini veremeyeceğim bir forum sitesindede yayınladım.
Okulun sitesindede bu loglar yayınlandı. Okul bu fikirden vazgeçince bende logoyu farklı bir şekilde yorumladım. Yani üstte kullanılan logoların hiçbirisi, hiçbir kuruluş tarafından kullanılmamaktadır ve fikirler tamamen bana ait olduğu için, logolarda istediğim değişikliği yapma hakkına sahibim. Bu olayda ne benim tarafımdan nede okul tarafından bir fikir hırsızlığı söz konusu değildir, fikir sunulmuş beğenilmemiştir.

Şu anda adı geçen okulun adı MİLLİ PİYANGO İHYA BALAK TOKAT FEN LİSESİ'dir logosunuda yine sitemizden bir arkadaş grafikersin yapmıştır. 01 Adlı logo okulun şu andaki logosudur.

logodm3.jpg

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
nette dolaşırken rastladım buna da...

similar-logo-designs.jpg

Bunlarda benim gözüme takılanlar...

i126025_bnnnn.jpg

Son düzenleme:

ilkkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anadolujet thy nin alt firması değilmiydi..

serhas58

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mosburger logosu ve muratbey peynir logosu ne kadar da birbirine benziyor

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Başarılı bir "uyarlama" diyebiliriz sanırım. Yani bazı bilgisiz özentiler uyarlamaya çalışırken bile işi berbat edebiliyor:

microsoft_logo-250-x-200.jpg

Maxoptix-logo-C9D97E26BC-seeklogo.com.gif

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Yukarda verilen çalışmaların ikiside bana aittir. O dönemde Tokat Fen lisesi Müdürü bana bir logo yapma teklifinde bulundu, bende en altta gösterilen logoyu yaparak sundum (istenilirse burada vektörünü yayınlayabilirim.) daha sonra bu logoyu şu anda ismini veremeyeceğim bir forum sitesindede yayınladım.
Okulun sitesindede bu loglar yayınlandı. Okul bu fikirden vazgeçince bende logoyu farklı bir şekilde yorumladım. Yani üstte kullanılan logoların hiçbirisi, hiçbir kuruluş tarafından kullanılmamaktadır ve fikirler tamamen bana ait olduğu için, logolarda istediğim değişikliği yapma hakkına sahibim. Bu olayda ne benim tarafımdan nede okul tarafından bir fikir hırsızlığı söz konusu değildir, fikir sunulmuş beğenilmemiştir.

Şu anda adı geçen okulun adı MİLLİ PİYANGO İHYA BALAK TOKAT FEN LİSESİ'dir logosunuda yine sitemizden bir arkadaş grafikersin yapmıştır. 01 Adlı logo okulun şu andaki logosudur.

logodm3.jpg

Alıntı derken 1 nolu logo ile aşağıdaki logoyu kıyaslayın lütfen yorumu size bırakıyorum.
(Aşağıda ekran görüntüsü verilen çalışma AAA logo adlı programın bir templatesidir.

aaapi.jpg

FlameDance

♾️Grafik Gurusu♾️
Hava yolları benziyor.Ama diğerleri pek değil.

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
yine forumdan bir çalışma

google'da ' logo ' diye aradığında ilk sayfada çıkıyor
sağ en üst logoya dikkatle bakınız...

logo.jpg

degisimkurumsal4jn1.jpg

bu br araklama değildir arkadaşım ancak esinlenme etkilenme olabilir sonuçta onu almış olsa bile üzerinde oynama yapılmış ve değişikliklere gidilmiş

sonuç itibariyle
çalmakla esinlenmeyi karıştırmayın

ayrıca araştırmacı kişiliğinizide tebrik ediyorum