Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mascom Yarışması için yaptığım logom

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Eleştirileri kale almanız sonucu ortaya çıkan logo tasarımı için tebrik ederim.
Lakin bu logo bana aşina geldi. Yanılıyor da olabilirim tabi..
Yarışma sonuçlandı mı bu arada?

Yarışma sonucu gerçekten çok ilginçti. Yarışmayı düzenliyen sitede bile sayfalarca yarışma sonucu hakkında mesajlar atıldı. Buradada bir konu mevcut https://www.grafikerler.net/mascom-logosunu-ariyor-odullu-t94312.html . Mascom seçtiği logoyu çok sevmiş ki o kadar zaman geçti hala sitesine koymadı. Kimseye göstermek istemiyor anlaşılan !

Yeni logonun (eski zamana göre yeni :D ) farklı bir logoya benzemesi oranı yüzde 1 diyebilirim. Kendi düşüncemin ürünüdür.

• Beğen
Tepkiler: Nur

neskali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
araba armasına benziyor bilgisayar firmasından çok logo saygılar...

serkanince444

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.serkanince.com
benziyor evet ! mermelerin logosu

Fiat'a daha çok benziyor sanki..İlk gördüğümde direkt fiat aklıma geldi bilmiyorum ne derece esinlendi

FIAT-logo.jpg

s_8d00f0e6da3429b6de13e08d_2bfea0c72234da5.jpg

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
araba armasına benziyor bilgisayar firmasından çok logo saygılar...

Fiat'a daha çok benziyor sanki..İlk gördüğümde direkt fiat aklıma geldi bilmiyorum ne derece esinlendi

Hiçbir araba (önene gelen araba diyor :) ) logosundan esinlenmeden yaptım ilk çalışmayı. İlk logonun mantığı mavi plastik üzerine metal çerçeve kaplamaktı (ilk logo mavidir.Kırmızısı renk değişimi yaperken çıktı ortaya. merak eden siteden arar bulur.) Ayrıca bir yarışma için yapılan logoda esinlenme yapılmaz (bu özele yapılan tüm çalışmalar için geçerlidir.) Çalışmaların önceden sergilenmesinin bir diğer nedenide logonun özgünlüğü yakalayıp yakalamamış olmasını öğrenmektir. Bu yüzden ilk logo hakkındaki görüşler yüzünden yeni bir çalışma yaptım ki ona bakan yok! Hala ilkine bakan ve devam mesajları okumadan laf olsun diye "araba logosu bu kesin araba!" diyor. ilginç...