Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ödemiş Ticaret Odası Anadolu Öğretmen Lisesi Logosu

dogukan2002_01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
senin logoda;
1- renk uyumu olmamış çok silik, baskıda da kötü çıkar.
2- yazı fontu iyi seçilmemiş
3-ortadaki clipart hoş olmamış bence
4- logoda bütünlük yok
...
...
1. olan logoya dikkatli bakarsan fark anlaşılıyor zaten

zyprexa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2 ve 3ü ben de beğenmedim ama 1. seçilen logo sizinkiyle kıyaslanamayacak kadar güzel bence.

ulascan

🌱Yeni Üye🌱
senin logoda;
1- renk uyumu olmamış çok silik, baskıda da kötü çıkar.
2- yazı fontu iyi seçilmemiş
3-ortadaki clipart hoş olmamış bence
4- logoda bütünlük yok
...
...
1. olan logoya dikkatli bakarsan fark anlaşılıyor zaten

Esasında baskıda çok iyi duruyor. Ama pastel renk olduğu için soluk gelmiş olabilir size.
Ancak ben logoyu renk alternatifli olarak 5 ayrı renkte hazırlayıp göndermiştim. :)
Clipart dediğiniz figürü mouse ile Photoshop'ta çizdim, figür öğretmen lisesi mezunlarını simgeliyor ve kitap yaprakları şeklindeki kanatlarla yükseliyor. Anlamlı olacağını düşündüm. Logo tamamen simetrik şekillerden oluşacak diye bir kural varsa o ayrı konu.
Yazı fontu konusunda hakısınız sanırım. Aslında çok beğenmiştim ama sanırım daha sade net ve anlaşılır olabilirmiş.
Yorumlarınız için teşekkürler..

ulascan

🌱Yeni Üye🌱
2 ve 3ü ben de beğenmedim ama 1. seçilen logo sizinkiyle kıyaslanamayacak kadar güzel bence.

Teşekkür ederim. Ama göreceli bu işler sanıyorum. Ben daha teknik yorumlar almayı umuyordum açıkçası. Çünkü logo seçimini yapanlar edebiyat öğretmeni, iş teknik öğretmeni, okul müdürü, vs... ben işi bilen insanların yorumlamasını istiyorum ve bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşım bu insanların bilgisiz olduğunu nereden çıkardın bu şekilde davranırsan yorum alamazsın sen olumsuz yorum yapan herkese blgisiz olumlu yapana bilgili gözüyle mi bakıyorsun
ilk arkadaşımız sana 4 maddede sıralamış eksiklerini daha ne bekliyorsun
logo için de NO COMMENT

ulascan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bu insanların bilgisiz olduğunu nereden çıkardın bu şekilde davranırsan yorum alamazsın sen olumsuz yorum yapan herkese blgisiz olumlu yapana bilgili gözüyle mi bakıyorsun
ilk arkadaşımız sana 4 maddede sıralamış eksiklerini daha ne bekliyorsun
logo için de NO COMMENT

Kesinlikle hayır. Sanırım siz beni yanlış anladınız :) Ya da ben ifade edemedim kendimi. Yanlış anlaşılma için özür dilerim.
Yorumların hepsi benim için önemli. Zaten bunun için buraya üye olup yazı yazdım. 4 maddede sıralayan arkadaşa kötü bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Sadece açıklama yaptım.
Ben sadece "güzel olmuş ya da kötü olmuş"tan daha fazlasını istiyorum. Bunun için de doğru forumda olduğumu düşünüyorum.
Ben iyi yorum istiyorum demedim. Teknik yorum istiyorum dedim. :) Mesela logoda bütünlük yoksa niye yok, nasıl sağlarım, yanlış olan ne? Renk kötü ise iyi renk kıstası nedir? Neye dikkat etmek gerekir? Bu tip şeyler işte..
Ayrıca her iki arkadaşa da teşekkür ettim.
Neyse bu tip şeyleri konuşmak gereksiz, logo hakkında yorumları bekliyorum.
Hatam ya da eksik yaptığım şeyler neler? Ben bu işi hobi olarak yapıyorum ama kendimi geliştirmek istiyorum. Neler yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler..

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
1. seçilen logo gerçekten haketmiş, renkler, amaca uygunluk vs..
Diğerleri tartıışılabilir.
Sizin çalışmanızında elden geçirilmesi gerek yerler var, diğer arkadaşlara katılıyorum.

ulascan

🌱Yeni Üye🌱
1. seçilen logo gerçekten haketmiş, renkler, amaca uygunluk vs..
Diğerleri tartıışılabilir.
Sizin çalışmanızında elden geçirilmesi gerek yerler var, diğer arkadaşlara katılıyorum.

Ne yapılabilir biraz daha açabilir misiniz? Teşekkürler..

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Birincisi renlker gerçekten soluk kalmış, biraz daha canlı renkler çalışabilirdiniz. İkincisi font seçimi bana göre olmamış. Daha okunaklı ve vurgulu bir font tercih edilmeliydi.
Ortadaki illüstrasyonunda biraz daha işlenmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum.
Neticede emek vermişsiniz ve ortaya bir iş çıkartmışsınız. Elinize sağlık.
Yaptığımız her iş ( gerek yarışma, gerekse müşterilere) olacak diye bir şey yok zaten Her zaman eksiklerimiz olacak. Üstelik bu işin standardıda yok, hayal edip yaratıyor ve satıyorsunuz, beğenede olacaktır beğenmeyende. Siz kendinizi geliştitrerek bildiğiniz doğru yolda emin adımlara ilerlediğiniz sürece başarılı işlerin sayısıda kendiliğinden artacaktır.
Bu forumdaki amacımzıda bu değilmi zaten. Paylaşarak eksiklerimizi görmek ve kendimizi geliştirmek.

İyi çalışmalar.

ulascan

🌱Yeni Üye🌱
Birincisi renlker gerçekten soluk kalmış, biraz daha canlı renkler çalışabilirdiniz. İkincisi font seçimi bana göre olmamış. Daha okunaklı ve vurgulu bir font tercih edilmeliydi.
Ortadaki illüstrasyonunda biraz daha işlenmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum.
Neticede emek vermişsiniz ve ortaya bir iş çıkartmışsınız. Elinize sağlık.
Yaptığımız her iş ( gerek yarışma, gerekse müşterilere) olacak diye bir şey yok zaten Her zaman eksiklerimiz olacak. Üstelik bu işin standardıda yok, hayal edip yaratıyor ve satıyorsunuz, beğenede olacaktır beğenmeyende. Siz kendinizi geliştitrerek bildiğiniz doğru yolda emin adımlara ilerlediğiniz sürece başarılı işlerin sayısıda kendiliğinden artacaktır.
Bu forumdaki amacımzıda bu değilmi zaten. Paylaşarak eksiklerimizi görmek ve kendimizi geliştirmek.

İyi çalışmalar.

Yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler..