Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reproculuk ve Hangi Film Çıkış Makinasını Tavsiye Edersiniz?

swdsword

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar;
Arkadaşlar bulunduğum şehirde, repro hizmeti veren bi firma kurmak istiyorum ve film çıkış makinası almak istiyorum. sizlerin tavsiyesi ne olur hangi marka model film çıkış makinası alayım...

Not: bulunduğum şehirde film çıkış sistemi olan bi matbaa var ve oda kendinden hariç hiç kimsenin cmyk baskılarının filmlerini almıyor bu durumda burdaki küçük çaplı matbaalar ankara kayseri gibi illere film çıkış işlerini gönderiyorlar...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Başlığınız değiştiriltirilmiştir. Kurallara aykırı değil fakat eksik geldi gözüme.

Anlayışınıza Teşekkürler. İyi Forumlar.

Mehmet28

🏅Acemi Tasarımcı🏅
film makinası üzerine

İleriye dönük bir yatırım olması için ctp almanızı tavsiye ederim.Film atölyeleri
film yerine artık matbalara grafik hizmeti ile beraber pozlanmış kalıp ta veriyor.Bir çok film atölyesi ctp almadığı için kapanma tehlikesi ile yüzyüze.
Belki ilk yatırım maliyeti biraz fazla olur ama uzun sürede kendini amorti eder.
Film makinaları şimdiden kullanılabilir olmaktan çıktı.Film ve ozasol kalıp maliyeti termal kalıpla aşağı yukarı aynıdır

swdsword

🌱Yeni Üye🌱
İleriye dönük bir yatırım olması için ctp almanızı tavsiye ederim.Film atölyeleri
film yerine artık matbalara grafik hizmeti ile beraber pozlanmış kalıp ta veriyor.Bir çok film atölyesi ctp almadığı için kapanma tehlikesi ile yüzyüze.
Belki ilk yatırım maliyeti biraz fazla olur ama uzun sürede kendini amorti eder.
Film makinaları şimdiden kullanılabilir olmaktan çıktı.Film ve ozasol kalıp maliyeti termal kalıpla aşağı yukarı aynıdır

dostum cevap için teşekkürler fakat bizim burda hala aydınger ile bu işi yapmaya çalışan matbaalar var aylık ortalama 3-4 milyarlık film işi şehir dışına çıkıp film alınıp geri geliyor bende bu potansiyelden yararlanmak maksadı ile böyle biş işe kalkışmayı düşünüyorum, aslında söylediğin mantıklı direk kalıba pozlayıp hazır kalıbı vermek daha avantajlı oalcaktır. bakalım kısmet biraz daha araştırayım...

Mehmet28

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ctp makinası

Piyasada ozasol kalıba da pozlama yapabilen ctp makinaları olduğunu duydum
Kullanımı en ekonomik ve verimli,yatırım maliyeti çabuk dönebilecek,servis ağı iyi,teknik özellikleri yeterli bir makina ile fark yaratıp bir adım öne geçebilirsiniz.Devir hız devri.Fİlm de ki veya işteki bir hatayı düzeltip aynı
filmi yeniden almak günler alabilir.Ama ctp ile gerekli düzeltmeyi yaparak 10
dakikada kalıp elinizde.İş baskıdan geri dönerse bir sürü zaman kaybı olur.Ctp ile işteki bir hatayı baskıyı durdurup düzeltip yeni kalıp ile devam edebilirsiniz.ESKİ DEĞİL YENİ TEKNOLOJİYE YATIRIM YAPMANIZI ÖNERİRİM.
BU MEMLEKETİMİZ İÇİNDE SON DERECE YARARLI

gioxali

🌱Yeni Üye🌱
Ben Adana da ctcp makinası kullanıyorum,eğer almak istersen yardımcı olabilirim.03224584700