Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yunus Emre Web Sitesi / Flash İntro(Giriş)

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Öncelikle teşekkürler ;)
Sevgili adaşım, dönerken gözlerinin önde olması gayet normal...:) her dönüşü aşama aşama(frame-frame) çizdigimden, ufak tefek sıkıntılar mevcut...teşekkür ederim yorumunuz için :)

Size de kolay gelsin...

Haklısın sevgili adaşım . Flash bu açıdan ince iştir çok emek ister. :smile: Ama çok başarılı. Kolay gelsin. :angel:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın sevgili adaşım . Flash bu açıdan ince iştir çok emek ister. :smile: Ama çok başarılı. Kolay gelsin. :angel:

Çok teşekkürler adaşım ;)
Evet o yüzden çizim için ağırlıklı olarak Illustratoru seçtim, flasta çizmesi daha zor...vektörel hareketlendirmeyi flashta yaptım...ama semazenler flashta çizildigi için, sorunlar var :)

Teşekkür ederim :angel:

iksir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Emek verilmiş, güzel olmuş her ne kadar eksikleri de olsa... Benim aklıma takılan husus çalışma Yunus Emre ile ilgili ama semazenler kullanılmış..? Siz de bilirsiniz ki, semazenler mevlevi dergahında sema ayini yapan kişilerdir. Mevlana temalı bir çalışma, bu çalışmaya daha uygun olurdu.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Emek verilmiş, güzel olmuş her ne kadar eksikleri de olsa... Benim aklıma takılan husus çalışma Yunus Emre ile ilgili ama semazenler kullanılmış..? Siz de bilirsiniz ki, semazenler mevlevi dergahında sema ayini yapan kişilerdir. Mevlana temalı bir çalışma, bu çalışmaya daha uygun olurdu.

Konu: Yunusemre ve Barış

İlk baştaki açıklamamı okursanız...neden semazen kullandıgımı anlayabilirsiniz...;) haklısınız, mevlevi dergahında, sema yapılır...ve allaha yakınlık hissedilir...Sadece böyle değerlendiremeyiz ama değil mi? Sema, allaha yakınlaşma, kötü duygulardan arınmaya yönelik yapılan bir davranıştır.Dediğim gibi bu sitenin girişi olacak sonuçta, insanları rahatlatması, bu duyguları çağrıştıması konuya sempoze edecektir.

Konu Yunusemre ve barış olunca, onu en iyi yansıtacak tema önce onun duygularını anlamaktan geçtigini düşünerek, bu konuda bir çok kitap okundu ve araştırma yapıldı...Çünkü Yunusemre' nin temel felsefesinde allah sevgisi var ve allaha yakın olma...Allahı seven insanları da sever ve incitmez teoremi...Aslında siteyi sizlere göstermek isterdim ama, hem yayınlamam yasak, hem de henüz yapım aşamasında...Yorumunuz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar...

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Canım öncelikle ellerine sağlık,emek verildiği çok belli,genel olarak yorumlara katılıyorum,işin temeli bitmiş ama detaylarla dahada iyi olurdu.Müzik sonlanmadan kesiliyor sonra tekrar başlıyor olabiliyorsa bunu düzenleyebilirsin.Birde bence zemini açık renk yap gri tonlarında ,camiinin yansıması o zaman çok daha güzel görünecektir.Bir de camii resmini photoshopa atıp gölge ve ışıklandırmalar yapsan daha güzel görünecektir.Dediğim gibi aslında ufak tefek şeyler ama dahada hoş olacaktır.Tebrik ederim başarılar.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Canım öncelikle ellerine sağlık,emek verildiği çok belli,genel olarak yorumlara katılıyorum,işin temeli bitmiş ama detaylarla dahada iyi olurdu.Müzik sonlanmadan kesiliyor sonra tekrar başlıyor olabiliyorsa bunu düzenleyebilirsin.Birde bence zemini açık renk yap gri tonlarında ,camiinin yansıması o zaman çok daha güzel görünecektir.Bir de camii resmini photoshopa atıp gölge ve ışıklandırmalar yapsan daha güzel görünecektir.Dediğim gibi aslında ufak tefek şeyler ama dahada hoş olacaktır.Tebrik ederim başarılar.

Yorumunuz için teşekkür ederim :)
Müzik tekrar başlaması gerekiyor...frame sayısı ile doğru orantılı çalışıyor çünkü...animasyon bittiğinde müzikte kaldıgı yerde sonlanıyor ;)
Camii vektörel çizim, site içerisinde hareketlendirmeler yapacagım için vektörel kalması gerekiyor :) Açık ton olayını denerim...tekrar teşekkürler :angel:

Kolay gelsin.

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
cok guzel olmus paylasım ıcın sagol canım basarılar....

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ya canım net hatırlamıyorum ama bir kaç yıl önce flash programını iyi kullanırdım şu an tabii unuttum bir çok detayı.Ama müzik konusuna çözüm bulabilirsin,müziğin kaçıncı frame kadar devam ettiğini belirleyip,animasyonunu da o frame kadar devam ettirebilirsin,animasyon okadar uzun değilse,kopyalayıp animasyonun bittiği frame yapıştırabilirsin,diye düşünüyorum,çünkü müziğin aniden bitmesi çok iyi olmamış canım.Sadece bir tavsiye:)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
cok guzel olmus paylasım ıcın sagol canım basarılar....

Teşekkür ederim ;)

Ya canım net hatırlamıyorum ama bir kaç yıl önce flash programını iyi kullanırdım şu an tabii unuttum bir çok detayı.Ama müzik konusuna çözüm bulabilirsin,müziğin kaçıncı frame kadar devam ettiğini belirleyip,animasyonunu da o frame kadar devam ettirebilirsin,animasyon okadar uzun değilse,kopyalayıp animasyonun bittiği frame yapıştırabilirsin,diye düşünüyorum,çünkü müziğin aniden bitmesi çok iyi olmamış canım.Sadece bir tavsiye:)

Animasyonlar layer layer ve framerlerden oluşuyor ve çok uzun...müziğe sonsuz döngü koymadım...çünkü animasyon uzunluguyla, müzik uzunlugu aynı değil...Animasyondaki layer sayısını artırırsam, semazenleri yavaşlatırım :) Ama frame' in bitiş noktasına müziği tekrar koyup denerim...tavsiyeniz için teşekkürler.

ems117

🌱Yeni Üye🌱
Eksikliiklere Ragmen Çok Güzel Eline Sağlık....:rofl:

sony76

🌱Yeni Üye🌱
linkin süresi dolmuş,kaldırılmış veya silinmiş..