Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

1 milyon numara baskısı

ank

🌱Yeni Üye🌱
Yazdırılacak nolar sipariş veren tarafından verilecek olsa bile, bunun ,diyelim excel'de bu bastırılacaksa, excele aktarılması hiçde zor değildir.
tek sorun zamana karşı yarış. yeterince zaman varsa, problem olmayacaktır....

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Tabii ki bir fikrim var,
Excel de bir şablon sayfa oluşturmak yaklaşık 3 saatimi alır,
veriler yazılı bir şekilde verilirse yazıcı daha ilk 10 sayfayı basmadan ikinci 10 sayfa hazırlanır, yani kısacası ctrl+c - ctrl+v ye basmak sizin düşündüğünüz kadar uzun süre almaz,
yaptığım bir işten bahsedeyim, 50 sayfalık bir şablon hazırlandıktan sonra,
her sayfaya 4 parça, her parçaya da 5 farklı veriyi getirmek yani 1000 veri, sadece ve sadece 1 ctrl+c, 1 ctrl+v kadar zaman alıyor,
öyle programa para vermek gerekmiyor,

İşin çözülmesi adına, uygun bir yöntem ve mantalite.. ama bu kadar amatörce çalışmam ben kusura bakmayın.. 1000 tane demiyoruz 1 milyon tane diyoruz.. 2 milyon kere ctrl kombinasyonu 4 milyon kere mouse ile tıklamak gerektiğinin farkındamısın.. en az 24 saatinizi alır aralıksız çalışarak, ayrıca yapılabilecek hataları saymaıyorum ki bu yöntemde insan gücü olduğu için oldukça fazla hata oluşacaktır.. Ama ben 24 saattimi hem ticari hem psikolojik açıdan çok daha verimli geçirmek adına böyle bir şeye kalkışmazdım..

Size kolay gelsin..

ank

🌱Yeni Üye🌱
macrolar ne güne duruyor?

profesyonellik mi? ewt.. elbette... ctrl+v zahmetli bir iş. ama bir macro yazan bulun ve kagıdı printere yükleyin. siz çayınızı için. arasıra kagıt sıkışmışmı diye bakın. tüm işi excel makrosuna bırakın. tekrar ediyorum, bu durumda tek sıkıntı lazer printerin hızı ve bunun gerektirdiği zaman..

kolay gelsin

balikchy

🌱Yeni Üye🌱
Benim 1000 yazmam sizi yanılttı galiba, ben yaptığım bir örneği verdim,
1 milyon / 65536 satır (Excel'de 1 sütundaki satır sayısı) buda 16 sütuna denk gelir, yani 16 copy, 16 paste eder,
veya her seferinde 1000 veri copy-paste yapsak 1000 copy+1000 paste yapar,
bence bu işlemler 24 saat sürmez ve hatada olmaz.
Bu çözüme amatörce demek için daha ucuz ve pratik bir yöntem bulmuş olmalısınız, çözümü paylaşmasanızda en azından maliyetini payşalırsanız memnun oluruz,

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Benim 1000 yazmam sizi yanılttı galiba, ben yaptığım bir örneği verdim,
1 milyon / 65536 satır (Excel'de 1 sütundaki satır sayısı) buda 16 sütuna denk gelir, yani 16 copy, 16 paste eder,
veya her seferinde 1000 veri copy-paste yapsak 1000 copy+1000 paste yapar,
bence bu işlemler 24 saat sürmez ve hatada olmaz.
Bu çözüme amatörce demek için daha ucuz ve pratik bir yöntem bulmuş olmalısınız, çözümü paylaşmasanızda en azından maliyetini payşalırsanız memnun oluruz,

Arkdaşlar boşuna gerilmeye gerekyok. Çözüm'ü zaten ilk mesajlarda belirttim. Bu işi yapan makinalar var barkod ve etiket makinaları ribbon baskı tekniği ile.. özel bir yazılımı mevcut zaten, otomatik numara üretim veya txt belgesindeki numaraları okuyup yazma özelliği var..