Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

14 Yaşındayım Grafiker Olmak İstiyorum

Mustafaomert

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Ben tahmininiz üzere forumda yeniyim. Alında bu soru için katıldım aranıza. Ben 14 yaşındayım ve grafiker olmak istiyorum ama çizim yeteneğim olsa bile çok ham. Resim öğretmenlerim her zaman çalışmalarımdan hoşnut olmuştur. Bir kere bana ders vermeyi önermişti bir resim öğretmenim ama sınav dönemi olduğu için kabul edememiştim. Şimdi sorum şu ben İnşallah Bandırma Anadolu/Anadolu Öğretmen Liselerinden birine gireceğim. Önümdeki 4 sene kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Çizim, Desen Kursları vs. Kendi bilgimi sınayamam ama 1-2 Senedir Photoshop Cs4 kullanıyorum. Bir forumda "Grafiker" rütbem mevcut. Yaptığım çalışmalar genelde beğenilir. Ama asıl sorun, ben acaba Diploma almadan grafikerlik işini yapabilir miyim? Yeterliliğimi ölçmek için nasıl bir yönteme başvurabilirim? Mesela 2-3 sene sonra bilgim de pekişince evde oturup para karşılığı iş yapmaya başlayabilir miyim? Para önemli değil onu bir ölçü olarak söyledim. Para kazanabilecek düzey manasında. Bu sorumu cevaplarsanız çok sevinirim. Eminim benim gibi bir çok arkadaşımıza da yardımcı olacaksınız. Buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkürler. Hatam olduysa özür dilerim. Haddimi aştıysam özür dilerim. Hafife aldıysam mazur görün. Cevapları bekliyorum... Bu arada yarın Allah'ın izniyle CorelDraw indirip onu da öğremeye çalışacağım...

Benzer konular

nihaltekinkuss

🌱Yeni Üye🌱
çok tatlısın, çok kibarsın.. daha bu yaşta bunun için istekliysen bence ileride güzel yerlere gelebilirsin ben sende o ışığı gördüm. hangi şehirdesin? istanbuldaysan çok rahat iş bulursun. ama diploma şart. güzel ve iyi para kazanabileceğin bir yerde çalışmak istiyorsan 4 yıllık grafik tasarım okumalısın. ben 2 yıllık mezunuyum ve benim düştüğüm sıkıntılara düşme. az önce yazdım dertlerimi okursun buradan https://www.grafikerler.net/cok-dertliyim-cook-t148968.html#post1159867
evde oturarak iş yapmak biraz zor. çünkü rakiplerin yani bu işi yapanlar çok fazla. ama denersen ve kendini gösterebilirsen neden olmasın.
Coreli öğrenmeye çalış. sonrasında diğer çizim programları zaten birbirine çok benzediği için kolayca öğrenebilirsin onlarıda. ayrıca flash ve 3d programlarını da öğren. kendini geliştirme konusunda hevesliysen ve photoshopu tek başına öğrendiysen bir süre sonra hepsi çocuk oyuncağı gelir sana.

her ne kadar dert yansamda bu meslekten aşığım işime. tasarım yapmak, bişeyler yaratmak, grrafik tasarımcı olmak harika bir duygu. ben bunları amatör ve yeni mezun olmuş biri olarak yazıyorum. birde tecrübeli arkadaşların fikirlerini al onlar daha fazla aydınlatabilir seni.

Mustafaomert

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için teşekkürler, ben maalesef Bandırma'da oturuyorum. Ama iş bulma konusunda şimdilik çok erken bence. Fakat burada bir tane bile görsel sanatlar kursu olmaması/ bulamamam beni çok üzdü.Photoshop'u da kendim öğrendim sayılır ancak işime yarar şeyler yapabiliyorum diyelim. Biliyorum demek gerçekten bilen büyüklerime haksızlık olacaktır. Ayrıca ufak bir araştırmadan sonra Illustrator kullanmaya karar verdim Photoshop ile benzer özellikler taşıdığı için. 1 Haftadır çizim yapmaya çalışıyorum illustrator'da, efektlerle falan oynuyorum öğrenmeye çalışıyorum.

Çizim vb. kursları olmamasına karşın evde kendim etütler yapıyorum, yakın zamanda birkaç kitap almayı düşünüyorum.Ayrıca bunlara rağmen bir avantajım amcamın görsel sanatlar öğretmeni olması, ayrıca dedem de zevk için yağlı boya tabloları yapıyor çok güzel çalışmaları var. :) Bir hafta sonra dedemlerin yanına gideceğim amcam da orada olacak istifade etmeye çalışacağım :)

İyi çalışmalar, teşekkürler...