Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3dmax için ultrabook mu leptop mu?

yildizimyildiz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mimarlık 1. sınıf öğrencisiyim. şuan 3dmax öğreniyorum ve kullandığım leptop yetersiz kalıyor. 3dmax autocad gibi programlar kullanmak için leptop almayı düşünüyorum. Ultrabook almamın ne gibi bi faydası yada zararı olur?

Benzer konular

ozcann

🌱Yeni Üye🌱
bana kalırsa hiç biri deskop pcden daha fazla verim alırsın

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
İkisini de orta kaliteli render'larla bir süre sonra anakarttan duman gelmek suretiyle yakarsın =)

Sağlam bir Ekran kartı (NVIDIA Chipsetli özellikle, ATI'de 3Dmax tutarsızlık yapabiliyor), Sağlam Belleği ve Sağlam işlemcisi (Intel olması tavsiye; AMD gibi işlemcilerde 3Dmax Tutarsızlık yapabiliyor) olan bir PC'den başka bir alternatifin yok. (Saydığım özelliklere sahip 7-8 Milyarlık Laptop hariç tabi, Ama yine Ek soğutucu desteği şart)

drawsever

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben 3D çalışmalarını masaüstü pc'de yapıyorum. zira 19 inç monitör bana bu açıdan kolaylık sağlıyor. max ile çalışılacakken illa laptop kullanılacak diye bir kural yok. donanım sağlam olduktan sonra ha masaüstü olmuş, ha laptop olmuş fark etmez. 3D çalışmalarda her donanım önemlidir, ama render sürecinde kuşkusuz yüksek miktarda ram, hız açısından en önemli donanımdır.