Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

a6 wacom mu a5 uc_logic mi yardım?

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam Arkadaşlar. Ben grafik tablet almak istiyorum. A5 düşündüm ben ama bunun yanında da wacom daha iyi diye duydum. uc-logic a5 mi yoksa wacom a6 mı alayım. a6 sıkıntılı olur mu? uc-logic ise iyi değilmi?

murattanhu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
blog.murattanhu.com
merhabalar,
tablet ebatı biraz da yaptığınız iş ile alakalı ama,
madem bütçe ön planda, o zaman size a5 uc-logic önerebilirim.

fiyat farkı nedenlerinden biri; bu pazara ilk giren wacom'dur, çeşit çok.
yoksa uc-logic adi bir ürün değildir yani..

kolay gelsin...

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim yorumunuz için bu arada uc-logic wp8060 a5 aldım bu gün ve şu an heyecanla kurmaya çabalıyorum :) daha kurmadım ama onu seyretmek bile beni mutlu ediyor :D bayağıdır istiyordum çünkü.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim yorumunuz için bu arada uc-logic wp8060 a5 aldım bu gün ve şu an heyecanla kurmaya çabalıyorum :) daha kurmadım ama onu seyretmek bile beni mutlu ediyor :D bayağıdır istiyordum çünkü.

Hayırlı olsun. Hep güle güle kullanın.. :)

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İnşAllah teşekkür ederim daha güzelleri sizin olsun :)

anil_k

🌱Yeni Üye🌱
Boyutu ne olursa olsun her türlü wacom u tercih ederim, arada büyük sayılabilecek bir fiyat farkı var ama bir o kdr da büyük kalite farkı var.

UC-LOGIC

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.uc-logic.com.tr
Hayırlı olsun

UC Logic tabletiniz hayırlı olsun.

WP8060 modelinde 42 kısayol var bunlara alışınca çalışmalarınız epey hız kazanacaktır.
Ayrıca forumda WP8060 kullanan arkadaşların çalışmalarına bakmanızı tavsiye ederim.

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sağolun evet zaten bakıyorum özelliklede almadan önce uc-logic tasarımlarını iyice inceledim. Ayrıca bende incelemelerim sonucu wacomun daha iyi olduğu kanısına varmıştım. Ama fiyatları bana biraz yüksek geldi. Wacom dan sonra uc logic e talep olduğunu görünce ve fiyatınında bütçeme uygun olduğunu gördüğümde karar verdim. Tabletimden memnunum ama bazı problemler yaşıyorum tabi. Mesela bazen çalışmıyor ama usb den çıkarıp geri taktığımda çalışıyor. Diğer ufak tefek sorunlarında benden yani henüz tam verimli çalışmayı bilmememden kaynaklandığını düşünüyorum. Onun haricinde daha henüz yeni ama çizimlerin neticesinde üstündeki katman çizik çizik oldu. Acaba bu normalmidir yoksa ben mi çok bastırıyorum anlamadım. En hassas duruma getirdim ayarlardanda.

burak kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.buka-limon.deviantart.com
Selamlar, yeni tabletiniz hayırlı olsun. O çizik çizik olma konusu için tüm tabletlerde aynı sorun var. Biraz dikkat etmek gerekiyor. Gerçek kalem kullanır gibi kullanmamalısınız.(kağıdın canını çıkartarak çizim yapanlardansanız tabletin vay haline) Kullanım ömrü konusunda önemli bir durum bu. Çizim alanının üzerine kimileri asetat kaplıyor ama asetat ta kalemin ucunu çok yıpratıyor. Ben wacom kullanıyorum. Tabletin çizim alanı ayrıca satılıyor ama epey uzun zamandır ithalatçı firma temin edemiyor. O konuda wacom sıkıntı verici bir ürün. Malzemeleri de çok fazla pahalı. Geçen sene beş tane ucu 45tl ye almak zorunda kalmıştım. (3 cm uzunluğunda bile değil,kurşun kalem içi gibi bir plastik parçası.)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
iş yerinde wacom evde uc logic kullanıyorum. ikisi de a4... Wacom paranız varsa kesinlikle terich etmeniz gereken bir ürün. Farklarını anlatabilecek kadar teknik detaylarına hakim değilim bu tablet işinin ancak hissettiğim kullanım farkı, yazılım desteği gibi, sistem uyumu ve rahatlık açısından wacom bi kaç ayak daha büyük uc logic'e karşı...

Ama bu demek değil ki kötü bir ürün aldınız. Wacom bu işi çok daha konforlu yapmanıza olanak tanıyor, uc logic ürünlerinin ise çizebilmek açısından hiç bir eksiği yok. neye ihtiyacınız varsa size sunuyor.

Wacom alamayacak bütçeler için yapılabilecek en doğru tercih olduğunu çekinmeden söylebilirim.

Keza ben de kendim için bir a4 wacom almayı düşünmedim bile. sonuçta yaldır yuldur illustrasyon yapmıyorum gerektiğinde gerektiği kadar kullanıyorum. Ama profesyönel bir ortamda tercih edilecek ürün kesinlikle Wacom dur.

Ayrıca UC logic kullandığım ürün için MACOSX ortamında stabil çalışan bir driver üretemedi, aldığımda zamanla çözüleceğini düşünüyordum ama hala her kullanım için tekrar yüklemek zorunda kalıyorum... Çünkü ayarların yapıldığı arayüz çalışmaz hale geliyor... PC ortamında ise kusursuz çalıştığını belirtmeliyim.

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Şimdilik dediğim gibi algılama sorunu dışında memnunum. İnşAllah önümüzde ki zamanlarda illustratosyan konusunda profesyonel olursam işte o zaman kendim gibi profesyonel bir cihaz alırım. :D Fakat şu an ki seviyeme bu gayet iyi ;)