Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe İllustrator Dersleri: 3D ile Satranç taşları yapımı

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Denedim çok güzelmiş bu çizim iş yaf teşekkür ederim çok güzel anlatmışsın:)

Illustrator (Ai) de 3D seçeneği fazla kullanılmayan bir seçenek ama kurcaladıkça daha verimli sonuçlar alabilirsin..İlgine ben teşekkür ederim.

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
çoook güzel bir paylaşım olmuş teşekkürler.:):):)

GeleceZaman

🌱Yeni Üye🌱
konudaki resimler silinmiş sanırım göremiyorum ilgilenirmisiniz lütfen

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
konudaki resimler silinmiş sanırım göremiyorum ilgilenirmisiniz lütfen

Umarım işinize yarar..

3dsatranta.jpg

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
3D ile yeni dersleri yakın bir zamanda tekrar ekliyeceğim. İlginize ve pmlerinize teşekkürler:)

bulletproof

🏆Pro Tasarımcı🏆
geçen gün şans eseri bir bilgisayar dergisinin 2005 te verdiği illustrator programının demosu gözüme ilişti. 30 gün süre kısıtlamalı bir sürüm ve o sürümde 3d efekt eklenmiş, yeni neler var kısmında 3d örnek çalışma yapmışlar ve örnekte bir piyon taşı. hemen denedim ve çok heyecan verici oldu benim için, bu kadar basit ve güzel olabilirdi heralde. ben 10 yılı aşkın süredir corel kullanıyorum, piksel tabanlı işlerde photopaintten yararlanıyorum. aslında yine bir vektörel program değilde photoshop a öncelik vermem gerekir heralde. ama illustratoru gerçekten merak ettim, biraz altüst etmeden bırakmayacağım :) bunların konuyla alakası yok tabi ama satranç taşını görünce içimi dökeceğim bir yer olmuş oldu teşekkürler creedwar :D

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
geçen gün şans eseri bir bilgisayar dergisinin 2005 te verdiği illustrator programının demosu gözüme ilişti. 30 gün süre kısıtlamalı bir sürüm ve o sürümde 3d efekt eklenmiş, yeni neler var kısmında 3d örnek çalışma yapmışlar ve örnekte bir piyon taşı. hemen denedim ve çok heyecan verici oldu benim için, bu kadar basit ve güzel olabilirdi heralde. ben 10 yılı aşkın süredir corel kullanıyorum, piksel tabanlı işlerde photopaintten yararlanıyorum. aslında yine bir vektörel program değilde photoshop a öncelik vermem gerekir heralde. ama illustratoru gerçekten merak ettim, biraz altüst etmeden bırakmayacağım :) bunların konuyla alakası yok tabi ama satranç taşını görünce içimi dökeceğim bir yer olmuş oldu teşekkürler creedwar :D

İşinize yaradıysa tabiki ne mutlu:) Sonuçta paylaşım alanı. İster günah çıkartır illustrator kullanmak istiyorum diye içinizi dökersiniz, isterse Ai dünyasına sizde katılıp sorunsuz vektörel tabanlı işler çıkartırsınız. Corel hiç kullanmadım. Kullanmayıda düşünmüyorum ama eminim coreldede benzeri çalışmalar uygulanabilmektedir. Sadece genel linkleri kurgulamayı bilmek gerekiyor. Benim de 3d linkinden satranç taşı yapmak gibi bir çalışmam hiç olmadı. Ama basit 2 çizgiyle bunun yapılabiliyor olmasını paylaşmayı tabiki fırsat biliyorum. Mutlaka birinin bir şekilde işine yarar. Genel kullanım amaçlarını bir kenara bırakıp, kullandıklarımızı kurcalamımızda herzaman yarar var düşüncesindeyim.

Sizin merakınız belki başlangıç olur. Ve herşekilde yardımcı olacağımıza emin olabilirsiniz. Konuma farklı bir renk kattığınız için ben teşekkür ederim bulletproof

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ben teşekkür ederim çok güzel bir konu revolve olayını anlatmak için...

Tüm setin olduğu başka bir konu daha var ama onu işlememek için kişisel sebeplerim var:) İlgine ve desteğine teşekkürler tekrardan:)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler, sadece tüm setten bi kızım çeviri