Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe İllustrator Dersleri Balkabağı Canavarı (RESİMLİ ANLATIM)

akk33

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.vektorelindir.com
Öncelikle Pen Tool kullanarak Basitçe Balkabağı Çiziyoruz.

Daha Sonra Bunları Dolduralım. Linear Gradient Yardımıyla Bunları Doldururken Dikkat etmemiz Gereken iki Nokta var. Biri Vuruş Yapmamlıyız. Diğeri renk Kodları: color1: R=255 G=127 B=0, color2: R=255 G=127 B=0

Şimdi Tüm Kalıpları Seçiyoruz. Önce CTRL+C ye basıyoruz. Sonra CTRL+F e basıyoruz. Edit > Paste in Front Yolunu İzliyoruz.

Daha Kalıplar Seçiliyken Pathfinder Paletini Açıyoruz. Add to shape area Kısmına Tıklıyoruz.

Şimdi Tekrar Seçip Gradient Renklerini Yaralıyoruz: color1: R=255 G=255 B=255, color2: R=204 G=122 B=22. Daha Sonra resimdeki Efekti Veriyoruz.

Daha sonra Blending Mode Multiply Moduyla Birleştirin.

Tekrar Pen Tool Seçiniz ve Balkabağının Ucunu Çiziniz. İçini DOldurunuz Gradient renkleride: color1: R=111 G=129 B=46, color2: R=82 G=56 B=17.

Bundan Sonra Yüz Yapımına Geldik.
Pen tool u gene seçiyoruz ve yüz yapacağımız alanda göz burun ağız çiziyoruz. Sonra sadece bunları dolduracağız renkleride color1: R=255 G=242 B=0, color2: R=255 G=146 B=0, color3: R=187 G=50 B=0.

VE SON OLARAK ŞEKLİMİZ ÜST KISIMDAKİ GİBİ....

...Alıntıdır....​

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok teşekkürler sitemizde maalesef illustrator dersleri şu an için azınlıkta bu ders güzel olmuş.
Emeğinize Sağlık.

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eline sağlık güzel bir örnek çalışma sunmuşsun.
Illustratorde yapılan çalışmaları çok seviyorum ama bu programı kullanamıyorum.:( :):D

Hatice ÇAVDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
daha önce başka bi sitede görmüştüm bunu ama ingilizce oldugu için tam etkiyi
vermeyi becerememiştim şimdi tekrar deniycem çok teşekkürler paylaştıgın için...

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel olmuş abi eline sağlık dediğin gibi grafiker olmak bi ayrılcalıktır

uguruzuncelebi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gayet güzel olmuş bilgi için teşekkür eder an kısa zaman da bilgisayarıma indirip deneyecem bu örnekleri.
:)

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
ne corel ne freehand bence bu proğramı öğrenmem lazım :) PS ye çok benzediği için Aİ de çalışmak daha kolay geliyor :) henuz bilmiyorum ama

eline sağlık

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
Güzel Paylaşım Vallaha eline sağlık

dawn

🌱Yeni Üye🌱
güzel bi paylaşım dersi olmuş emeğine sağlık illüstatör programını öğrendikten sonra gerçekten cok zevkli bi program bence

makbulecelik34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yhaa ben yapmaya çalıştım ama color 1 ve color 2 renk kodları aynı benim ki garip oldu