Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Photoshop C3 Mü ii 4 mü Yoksa 5 mi

turgut1993

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Konuyu Ben açtığıma Göre ilk cevap Benden Bence CS3 CS4-5 Deki özellikler Cs3 dede var ve Bilgisayarı faza kasmıyo ama Cs 4-5 Bilgisayarı çok fazla kasıyo ve kulanımı rahat değil....

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ne kadar garip soru elbette son çıkanı kullanmalıyız. Buna engel olacak tek şey lisans ücretleridir. Yeeni sürümler bilgisayar donanımını daha verimli kullanır. Özellikle adobe programları da her sürümde fersah fersah gelişir. Rahatım alıştım diye eski sürümlere devam ederseniz bir süre sonra teknik bakımdan geri kaldığınızın ama çok geç olduğunun farkına varırsınız. CS3, cs4 ve CS5 arasında dağlar kadar fark vardır.

Ayrıca kasan program değil eski donanımınız ve temiz sistemi olmayan bilgisayarınızdır. Madem ki bu iş yapılıyor elinizde iyi bir makina olacak. Keyfine yapılıyorsa bir şey diyemem.

şivan2008

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Feylosoft arkadaşa katılıyorum bu işler için ileri düzey pc şarttır . . .
Ayrıca her yeni sürüm alt sürümlerden gelişmiş olarak gelir . . .

BlueX

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.bluexdesign.com
Bak ben bugüne kadar hep cs3 kullandım ve gayet memnunum. beğenmeyen yoktur zaten :D ama yine bugün itibariyle cs4 e geçtim ve yaptığım ilk iş performasları kaşılaştırmak oldu. bunun için birçok dosya açıp ikisinide test ettim.bilim bakalım kim kazandı?:rofl:
Eğer web tasarım yapacaksan cs4 te aldığın aynı sonucu cs3 tede alırsın.
ama fotoğraf, baskı, boyama yani web dışındaki işler için kullanacaksan cs4 hatta biraz daha paran varsa cs5 derim. cs3 te yaptığın foto editler cs4 te yaptıklarına göre biraz daha dandik duruyor. gerçi şöyle bir bakıp geçen insanlar aradaki farkı anlamıyor ama işin içinde olunca işler farklı oluyor.
Test ettim dedim ama bir sonuç yazmamışım :tongueout:
birinci cs4 hahah hadi ya :D:rofl:
cs4 foto editleri, efekleri daha kısa sürede yapıyor ve:surprised: move tool bir harika (küçültüp, büyültmelerdeki bozukları gideriyo oha:surprised: )
daha birçok süper özelliği var bu cs4 ün. bunu görünce insan cs5 e geçmek istiyor :smile:
Tabiki bunları yaparken de sistemi kullanıyor cs4. eğer dandik denebilecek bir bilgisayarın varsa ve web tasarımcısı isen cs3 kullan hiçbir eksiğin olmaz (3D özelliği hariç) Photo editliyorsa cs4 yada cs5 derim.
Kullanım açısından cs4 e alışamadım o pencere yapısına falan, sc3 hala daha rahat bana göre.ama alışırım bi kaç güne.

Herşey bir yana usta isen cs2 bile vız gelir sana:tongueout:.
Ömar Doğan(link) abimiz hala Corel Photopaint 8 kullanıyor ama çalışmalar mükemmel
Bu arada kaç senesinde çıkmıştı bu Corel Photo-Paint 8? :angel:

şivan2008

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Özellikle CS5 serisi açılışları ve çalışma performansları açısından çok hızlı,
CS3 ise eklenti eklendiğinde yavaş yavaş enkazlaşıyor . . .