Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AE Render boyutu çok büyük .avi seçiyorum başka tavsiyesi olan ? ACİL

mertdoom

🌱Yeni Üye🌱
Merheba arkadaşlar,

Bi kanaldan 1 dk lık slayt istediler hazırladım herşey güzel fakat renderı .avi şeklinde yaptım 6 GB oldu neredeyse bunu 1GB filan yapma şansımız filan varmı yeterki düşük olsun okadar iyi biliyorum kaliteden kısabilir sorun deil benim için mesela 6GB lık çıkardığım .avi yi convert yaparakta düşürebilirmiyim önerilerinizi bekliyorum resimde seçenekler gözüküyor net bir şekilde oradan bakabilirsiniz diğer seçeneklere..

Teşekkürler :sweating:

Benzer konular

cenk1616

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renderi avi aldıktan sonra herhangi bir converter programı ile çevirebilirsin. "Format Factory" bu program ile converter yaparak 6 gb lık videoyu düşürebilirsin.. Ama video kalitesinde düşmede yaşanır....

MKeskinoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mkeskinoglu.com
Video Boyunu 720p yada 480p yapabilirsin. Sonrasında .flv yada .wmv yaparsan daha iyi bir sıkıştırma olur. Ayrıca Format Ayarlarından, göze batmayacak özellikleri kısabilirsin.

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Neden kanalı arayıp hangi formatta ve aşağı yukarı hangi özelliklerde video dosyasını istediklerini sormuyorsun? Bunu sorduğun anda sorun zaten çözülür.

Örneğin ben bir reklam ajansına TV için reklam atarken default ayarlarda mpeg2 DV-pal yapıyorum. 30 sn başına ortalama 15-20 mb oluyor.

Hangi format ve usülde dosyanı verirsen büyüklüğü o oranda değişir. Sen sıkıştırmasız (kayıpsız) avi yapıyorsun sanırım.ç Bu format yayına gönderme için değil senin saklaman yada kayıpsız iş yolu(work flow) içindir. Atıyorum bir iş var 3 kere render etmen gerekiyor bu durumda bu sıkıştırmasız avi seçersin ve hiç kayıp yaşamadan işinin bitirirsin son ayarında da kanal yada ajans ne istiyorsa ona çevirir atarsın.

Kalite düşmesi bilinçli olduktan sonra önemli değil.