Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

After Effects Comp Birleştirme ve Kaydetme

ByBermuda

🌱Yeni Üye🌱
kxs56.png

Kırmızı ile işaretlediğim yerleri nasıl birleştirebiliriz.
Kayıt ettiğimde comp1 ayrı comp 2 ayrı kaydediyor.
Ve daha sonra birleştirme sorunu çıkıyor.

Sorum bu:After effects te işaretli katmanları nasıl birleştirip,tek katman haline getirebiliriz?

Bilene teşekkür en büyük hediyem olsun!

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aynı soruyu ben de soruyorum. Arkadaşlar yardım eder misiniz? Hazır projelerde görüyorum adam birsürü Comp hazırlamış hepsi takır takır arka arka<ya oynuyor. Biz nasıl yapacağız bunları? Comp'ları nasıl birleştireceğiz?

crab_8_9

🏅Acemi Tasarımcı🏅
buradan export aldıktan sonra premier edius movie maker vs. bu programlar üzerinden birleştirme yapabilirsin

mtlgulec

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bildiğim kadarıyla onları birleştiremezsin. ya sadece tek bir kompozisyon içerisinde çalışacaksın ki bu projenin ayrıntılarıyla orantılı olarak tek projede çalışmak seni zorlar.
ya da projelerini tek tek video olarak kaydettikten sonra yine tek bir proje dosyasının içerisine çağıracaksın. aklıma gelen bu

TahaYekeler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tam sorduğunuzu anlamamış olsam da bunu sorduğunuzu kabul ediyorum. Birleştirmek istediğiniz compositionları tek bir composition açıp timelineına sürükleyip hepsini tek bir composition olarak yönetebilirsiniz.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tam sorduğunuzu anlamamış olsam da bunu sorduğunuzu kabul ediyorum. Birleştirmek istediğiniz compositionları tek bir composition açıp timelineına sürükleyip hepsini tek bir composition olarak yönetebilirsiniz.

Bunun için öncelikle "precomp" yapmalıyız sanırım?

Hangi menüden precomp yapıyorduk? :(

mtlgulec

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Layer menüsünün en altında precomp butonu var oradan yapıyorsun. onu seçince sana iki seçenek sunar .
- leave all attiributes dersen aynı proje içerisine bırakır.
- move all att. into the new projeckt dersen, seçtiğin tüm layerleri tek bir kompozisyon içinde toplar

TahaYekeler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bunun için öncelikle "precomp" yapmalıyız sanırım?

Hangi menüden precomp yapıyorduk? :(

öncelikle complarında çalış ardından bütün çalışmanı kaç saniyede tamamlayacaksan genel bir comp aç ve geri kalan complarını genel compnunun içine normal yazı fotoğraf veya video koyar gibi dizebilirsin.

kenan2343

🌱Yeni Üye🌱
Shift e basılı tutun . Seçin hepsini sonra mous sol tuş ardından menu'den pre comp mu ne olucaktı o birleştirir .

eraybozkurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben bu işlem için yeni composition oluşturup timeline'da ard arda koyuyorum. Sorun olmuyor. Precomp'la falan uğraşmaya ne gerek var ki, hiç precomp ile yapmamıştım bu işlemi :)