Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

aLakasız kod ( virüs )

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu makaLe hem bu sorunu yaşayanLar için hemde bu konuda önLeminizi erken aLmanız için iyi oLacağını düşünüyorum.

Kod Olarak Kopy Paste Yapmak İsterdim Ama Haliyle Trojan (; Pc ye kopy edemiyorum..

Virüs'ün Mantığı : Web tasarımla uğraşan arkadaşlarımız farkında olmadan bir başka bir siteden virüsü kendi pc'lerine yüklüyorlar (Kayspersky yetersiz kalıyor, AVG kullanıyorum şu anda sıkıntı yok) daha sonra ftp accont ları ile ftp lerine bağlandıkları zaman virüs kullanıcı adı ve şifreyi kendi sunucusuna kaydediyor. Tabi farkına varıp kodu siliyorsunuz.. Virüs sunucu yardımı ile tekrar ftp'ye giriyor kodları ekliyor..

Çözümü : Temiz bir windows kurarak başlıyoruz..
Mümkünse harddisk'in boş olması tarafımca denendi 7 kez kurdum en son AVG'yle hallettim.. Harddisk'im neredeyse boş (;
Daha sonra İnternet Explorer yardımı ile cpanele giriş yapıyoruz.. İlk yapacağımız işlem şifremizi değiştirmek.. Linux sistemlerede şifre tek ama windows yada linux a accont ekleyen arkadaşlar bütün şifreleri değişmeli..
Daha sonra hesabımızdaki index.php index.html index.htm default.asp gibi sunucularda otomatik algılanan sayfaları tek tek kodlardan arındırıyoruz..

Kod genelde "<body " den sonraya kendini ekliyor yada sayfanın en altında iframe olarak oluyor.. Tasarım ve kullanılan sisteme göre değişiyor.. Bazen her ikiside olabiliyor..

Şimdiden temiz siteler dileyerek,
İyi Çalışmalar (;

[[ Alıntıdır. ßy GoKYuZu ]]