Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç giydirme nasıl yapılır?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese merhaba araç giydirme hakkında bilgisi olan arkadaşalr yardım edebilir mi?ölçü olarak bir bire bir mi çalışılıyor? paylı mı çalışılıyor? renkler yine cmyk olarak kullanılıyor dimi ve en az kaç çözünürlükte olmalı 300 dpi gibi?yardım eden ve ayrıntılı anlatan olursa çok sevinirm.şimdiden teşekkürler buarada arkadaşalar corel draw x3 kullanıyorum..

Benzer konular

muratz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Araç giydirme , normal dış mekan baskı tekniklerine göre yapılıyor, dolayısıyla tabela vs. nasıl çalışılıyorsa o şekilde çalışma hazırlanıyor.
Renkler bütün baskı tekniklerinde olduğu gibi tabii ki CMYK..
Baskıya göndereceğin format Tiff..
Çözünürlük 72 dpi yeterli...
Ölçüleri birebir çalışıyorsun..

Aracın kaplanacak bölgesinin en geniş ve en dar yerinden, en uzun ve kısa yerinden ölçümünü yaptıktan ve kağıt üzerinde, daha iyisi aracın fotoğraf çıktısı üzerinde işaretledikten sonra , bire bir ebatta bir çizim üzerinde tasarımını yapıyorsun.
Corel'de çalıştığın için , düzenleme bitip de baskı makinesine girmeye hazır dosyayı Tiff olarak kaydedeceğinden ,
Export > Tiff seçiyorsun ve burada çözünürlüğü 72 ye ayarlıyor, renk modunun CMYK olduğuna emin oluyor, değilse kayıt seçeneklerinden değiştiriyor ve kaydediyorsun..
Bu kadar basit.

UYARI: Araç için pek sözkonusu olmaz ama corel 4 metre civarındaki belli bir ebatın üzerinde çalışılan dosyayı tiff kaydederken dökümanın boyutunu orantılı biçimde küçültüyor, siz 6 metreye 2 metre kaydettiğinizi sanırken döküman 3 metreye 1 metre kaydediliyor.Büyük çalışmalarda buna da dikkat eder, Tiff dosyayı Photoshop 'da yeniden açıp ölçülendirirsiniz.
Umarım yardımcı olmuşumdur!

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Araç giydirme , normal dış mekan baskı tekniklerine göre yapılıyor, dolayısıyla tabela vs. nasıl çalışılıyorsa o şekilde çalışma hazırlanıyor.
Renkler bütün baskı tekniklerinde olduğu gibi tabii ki CMYK..
Baskıya göndereceğin format Tiff..
Çözünürlük 72 dpi yeterli...
Ölçüleri birebir çalışıyorsun..

Aracın kaplanacak bölgesinin en geniş ve en dar yerinden, en uzun ve kısa yerinden ölçümünü yaptıktan ve kağıt üzerinde, daha iyisi aracın fotoğraf çıktısı üzerinde işaretledikten sonra , bire bir ebatta bir çizim üzerinde tasarımını yapıyorsun.
Corel'de çalıştığın için , düzenleme bitip de baskı makinesine girmeye hazır dosyayı Tiff olarak kaydedeceğinden ,
Export > Tiff seçiyorsun ve burada çözünürlüğü 72 ye ayarlıyor, renk modunun CMYK olduğuna emin oluyor, değilse kayıt seçeneklerinden değiştiriyor ve kaydediyorsun..
Bu kadar basit.

UYARI: Araç için pek sözkonusu olmaz ama corel 4 metre civarındaki belli bir ebatın üzerinde çalışılan dosyayı tiff kaydederken dökümanın boyutunu orantılı biçimde küçültüyor, siz 6 metreye 2 metre kaydettiğinizi sanırken döküman 3 metreye 1 metre kaydediliyor.Büyük çalışmalarda buna da dikkat eder, Tiff dosyayı Photoshop 'da yeniden açıp ölçülendirirsiniz.
Umarım yardımcı olmuşumdur!

corelde böyle bir sorunla karşılaşırsanız tiff kaydederken dpi kısmına 1 yazın tekrar dosyayı exportlayın kaydettiğiniz dosyayı seçin ve tekrar kaydedin kaydederken istediğiniz dpi a getirebilirsiniz
bu şekilde kısaca coreli kandırmış oluyorsunuz :) ve büyük dosyalarınızı tam ebdında istediğiniz dpi da kaydedebiliyorsunuz

muzip38

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bilgiler için teşekkürler arkadaşlar benimde işime yaradı

turruncuuu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki çalışmayı yaparken corelde çalışıp müşteriye onay için sunmak için corelde çalıştığımız düz çalışmayı psd de araca mı giydiriyoruz :S
Kapı kolları ya da diğer bölmeleri psd de foto üstünden giydirmek kolay da...baskıya göndermek için yaptığım çalışmada birebir ölçü için nasıl çalışacağım?
iki kez mi yapacağım...sunum ve baskı şeklinde mi yada en doğru yolu nedir?

Teşk.

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
aracın resmini çekip corele atıp üzerinde giydirmeyi yapıyorsun kapı kollarınıda giydirmeyi trimleyerek ortaya çıkarabilirsin sonra jpg kaydedeip sunuma hazırlayabilirsin

Secret man

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben photoshopda calısıyorum problem olmaz dimi ?

keskin3858

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar genelde araç giydirmeleri müşterilere gönderdiğimizde ufak tefek değişiklikler olur ve bazen en başada donebilirsiniz. ben genelde photoshop ta arac resmi uzerinde dusuk cozunurlukte calısıp musteriye sunuyorum bu sayede zamandan tasarruf yapabilirsiniz. Artık son asamaya geldiginizde baskı halini calısıp gonderebilirsiniz. photoshop ta calısırken genelde 90 - 95 transparan calısırım ve neyin nereye geldigini daha rahat gorurum. zaten onay aldıktan sonra aracımın ölçüsünü alır ve baskıya cok net bir sekil cıkararak uygulamaya gonderirim.

Saygılar :))

en2a

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar araç giydirmede ölçülerin sorunsuz olmazı için ne yapmam lazım.

Çok rica ediorumm yardım edebilir msnz..Şimdiden teşekkürler..

Saygılar..