Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç kaplama soru?

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar burda çok tecübeli arkadaşla var bende tecrübelerinizeden yararlanmak istedim. araç giydirirken folyoyu tamamen açmak mı daha mantıklı yoksa yarısını açıp yavaş yavaş uygulamak mı? ben ikisinide denedim ama ikisinde de zorlandım biraz ama açıp dört bir yandan tutturup gergin bir vaziyette uygulamak daha mantıklı gibi geldi. sonuçta herşeryin bir formulü vardır bununda daha kolay yolunu söylerseniz sevinirim teşekkür...

Benzer konular

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
folyoyu bir profile yapıstır bir ucunu eşit şekilde gerilmesini saglamış olursun böylelikle, karşından birisi bunu tutarsa gerginlik konusunda bir problemin kalmaz. Tabiki birde ısıtıcı bulundur yanında, yani tam olarak acarsan daha iyi bir iş cıkarırsın,yarım actıgında bindirme yerlerini kaçırabilirsin bunuda kimse istemez bilirsin ki aynı renk baskıyı tutturmak işkencedir. Gene aynı dediğim şekilde vinilde gerebilirsin. böyle yaptığımda sorun yaşamadım ama aracına göre de değişir. Bol kıvrıma sahip bir araç gövdesiyse karşındaki ona göre davranmalısın bu kısımda tasarımda başlar ve kestiği böldüğü yerler önemlidir grafikerin...

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşım her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır

ikisini de denediğine göre sen karar vereceksin
hangisi daha pratik ve sorunsuz oluyorsa onu uygula ve zamanla dahada pratiklik kazanacaksın ve zorluğun ortadan kaybolduğunu göreceksin

umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir.

iyi çalışmalar...

Guwencin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben şu şekilde tercih ederdim. önce kendine başlangıç için bir nokta belirle ve o noktalardan tuttur ama tam yapıştırma sen yavaştan yapıştırmaya dewam ederken yardımcı olacak kişi alttaki kağıdı senin hızına göre yavaşça açsın ve bu şekilde dewam edin. derim. biz öyle yapıyorduk 2 kişi 1 aracı giydiriyorduk.

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar Allah razı olsun çok yardımcı oldunuz ben en iyisi tam açıp gerdiriyim sanırım öyle daha kolay geliyor . sizede iyi çalışmalar...

EGI-Visuals

🏅Acemi Tasarımcı🏅
folyoyu yapistirdiginda ustunden 15cm yada 20cm fazlalik birak fazlaligin en alt noktasindan sagindan ve solundan birer karis ac sagini solunu yapistir sonra fazlaligi kendine dogru eyip arkasini cikar zaten onceden yapistirdigin yerlere kadar acabileceksin anca ordan kes ve bu 15 yada 20 cm lik mesafeyi koru fazla acmani tavsiye etmem..........

ve tek basina yapicak olursan hem daha kontrollu hem daha rahat yaparsin iyi calismlar.......

birde bu sitede herkes yazilari yada cizgileri tutturamadigindan yakiniyor arkadaslar yarim cm gibi biraz daha yukarsindan basla yada birazdaha az bunu goz karari ayarlarsin bi kac kere denedikten sonra el alisir olmadi ilk once onlari tutur etrafindan yarim yuvarlak seklinde gec kaplama en son isi tabancasi ile ustunde oyna...........

Moderatör tarafında düzenlendi:

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet iyi fikir dostum çok saol el alışınca daha iyi olacak.

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle sana tavsiyem aracı kaplayacağın folyonun cinsi cast folyo olsun, ve bir kişi folyodaki gerginliği sağlasın folyonun sırt kağıdını 10 - 15 cm aralığında aç ve rakleyi hafif çapraz tut bu sana iyi bir sonuç verecektir. ( İş sırasında kaportanın eğimli olduğu ksımlarda sıcak hava tabancası kullanabilirsin)

gkhnunlu

🌱Yeni Üye🌱
konuya bodoslama girdim ama..sanırım bu internet aleminde benim basit sorunlarımı sadece buradaki yetenekli ve bu işi bilen arkadaşlar cevaplayabilir:)

benim merakım şudur..araç giydirmede çoğunlukla vektörel çizimler kullanılıyor..bana geleni bi işte (ki arada sırada harçlık çıkarmak için yapıyorum.mesleğim bu değil :) ) ben vektörel çizim değil de fotoğraf kullanmak istiyorum..e haliyle düşük pixelli fotoğraflar kullanıorm.yaptığım tasarımları ben baskıya gönderdiğimde ne yapmalıyım ki çözünürlük sorunu yaşamıyım?

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım çözünürlüğü yüksek olmasını istiyorsan öncelikle yüksek çözünürlükte resimler yadsa fotoğraflar kullanmalısın ve photoshop da aracın baka hattını bir dikdörtgen de çizip resmi oturtup gerçek boyutundan resmin ne kadar bozulacağına bakmalısın sonrada karar senin zaten iyiçalışmalar kolay gelsin...

ggrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yüksek pixelli foto kullanırsan çözünürlük sorunu yaşamazsın.
yoksa senin probleminin çözümü yok.

alkan63

🌱Yeni Üye🌱
ben arkadaşın profil sistemini çok beğendim gerçekten yaptığı uygulama çok mantıklı geliyor bana. hem bu sayede folyonun tamamı esner ve yapıştırma harika olur
bu bilgini izimle paylaştığın için sana minnetarım kardeşim
yakında 50 gb lık bir resim arşivini siz değerli arkadaşlarımın beğenisine sunacağım

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
düşük pixselli fotoğraflar kullandığın sürece ne yaparsan yap baskıyı ne oranda büyütürsen o oranda da hep pixsell kaybına uğrarsın. Hangi fotoğrafı ne kadar büyüteceğine bağlı olarak kısmen kullanabilirsin mesela ben canon_powershot a550 ile çektiğim bir fotoğrafı aracın ön kaputuna prosefyonel HP dijital makinede 8pass da güzel bir şekilde uyguladım ve gayet iyiydi. Not baskıyı bir gün dinlendirmeyi de unutma sakın. İyi çalışmalar.

Servetosp

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.ospreklam.com
önüne gelen bişey söylemiş ama arkadşım sen bence hiç birini deneme amerikadaki arkadaş sana doğrusunu anlatmış onundışında başka şekilde olmaz