Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ARI 3D Atatürk çizimi

demente

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar. çalıştığım yerde maximum 20mm oyma kesme işlerini yapan bir cnc makinası var ancak onu kullanan eleman parogramdan pek anlamıyor. patron da bana 3d bi kazıma deneyelim makinada dedi, benim de aklıma Atatürk geldi. ancak hiç bi yerde atatürk için 3DS dosyası bulamadım. üstelik bulsam da işe yarayacağından şüpheliyim çünkü dediğim gibi maximum 20mm'yi kazıyabiliyor, ben ise 3d Max'i kullanmasını hiç bilmiyorum. Bu konuda fikri olan ve bana yardım edebilecek olan bi arkadaş var mı?:sweating:

Son düzenleme:

Benzer konular

sumatra14

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım tüyap intermobta işledim bi tane atatürk büstü şu okullarda olan ama eleman işi bilmiyorsa işlemesi sıkıntı olabilir.

CoolSteve

🌱Yeni Üye🌱
3D Ataturk modeli ve CNC de isleme

Ataturk 3D modeli icin taranmis bir modelden de faydalanabilirsiniz ama 3D de acilabilirmi bilmiyorum, bizim atolyedeki kalipci CNC de 12cmX5,5cm ebadinda kabartma bir modeli pirinc malzemeye isledim polisaj yapinca harika oldu. bkz resim

denizturel

🌱Yeni Üye🌱
şimdi senin bu kesimi yapabilmen için mesh modelleme dediğimiz teknikle modellenmiş bir modele ihtiyacın var. Mesh modelleme tekniği kullanıldığı dönemlerde bu ülkede ancak mimari alanda modelleme yapılabiliyordu. Şimdi 3ds max poly modellleme tekniğine geçiş yaptı ve uzun zamandırda durum böyle. Artık 3ds max kullanan herkes poly modelleme tekniğine göre yapıor işlerini. Senin bu makinalarda kesim yapabilmen için mesh modelleme tekniği ile modellenmiş bir model bulman lazım. Buda samanlıkta iğne aramaktan farkı yok. Bulsan bile makinan, poly model olduğu için modelini görmeyecektir.