Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkadaslar,10 metreye 4 metrelik psd formatta iş nasıl basılır?lutfen yardım

grafi-yasar

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaslar.ben bır bar için 10 metreye 4 metrelik psd formatta bir afiş hazırladım.300 dpi ve cmyk olarak.
bu işi baskı kalitesini düşürmemk için matbaaya tiff formatta mı vermeliyim acaba?
ve bu ebatta bir iş tek parça olarak basılabılırmı?
ve tabiki hangi malzemeye basılabılır?
verilen süre doluyor bu yuzden acil cevaplarınızı bekliyorum.
saygılar..

ali.tekdemir

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim dijital baskı firmaları (tabela vb iş yapanlar) ile görüş. işi sanırım 190 veya 200 cm'den kesmeni 2-3 parça haline getirmen işini görür. ki bu büyük ebat baskı makinaları olanlar için. Basit bir firmada halletmek için 100 cm olarak bir kenarını ayarlarsın götürürsün.
Ayarlarken dikkat edeceğin şey ise sıfıra sıfır olmaması.
Yani 100 santimden kesilecekse sen ilk parçanın ölçüsünü 0-100 yapıyorsun sonra 2 inci parçanın başlangıç noktasını 98 inci santimden alıp 198inci santime gelecek şekilde parçalara ayırıyorsun sonra 3üncü parçayı 196 santimden başlatıp 296 santime kadar alıyorsun. Bu yaptığınla işi sıvarken o fazlalığı oradan kesip alıyorlar. iş tek parçaymış gibi oluyor.
Selam ve dua ile...
(sorunuz olursa ali.tekdemir@gmail.com'a mail atarsınız. siteden pek haberim olmuyor.)

grafi-yasar

🌱Yeni Üye🌱
tesekkurler..

cevabınız ıcın tesekkurler..evet benım en buyuk sorunlarımdan bırı olucak aslında ne kadar kolay fakat önemli olan bır noktayı atlamamıda engellediniz:)
sizi adresinizden rahatsız edicem sanırım:)saygılar..

ali.tekdemir

🌱Yeni Üye🌱
estağfirullah.
Sana vaktinde cevap yazamadım ama inşallah buradakiler istifade eder.