Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Asetat'a Çıktı Alırken yazı üst, üste yazmışım gibi...

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar corelde hazırladığım bir yazıyı asetat kağıt ile film çıkarmak için çıktı aliyorum. Çıktıyı aldıkfan sınra yazmış olmuş yazının altında başka bir yazının yansıması görunuyor. Ekranda yazmış olduğum yazının altında başka bir yazı göremiyorum. Çıktıyı aldığım zaman sanki iki tane yazı üst, üste yazmışım gibi. Asetet kağıtta yazının altında başka bir yazı görünüyor. Bu altaki yazının görünmemesi için ne yapmam gerekiyor. lütfen yardım edin. Saygılar.

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
printerin toner dramlarında büyük ihtimal leke var yada asetatı kaydırırken hatalı kaydırıyor olabilir ama büyük ihtimal dramların üzerinde yazının gölgesi leke olarak kaldı yada kullandığın asetat kaliteli değil

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
printerin toner dramlarında büyük ihtimal leke var yada asetatı kaydırırken hatalı kaydırıyor olabilir ama büyük ihtimal dramların üzerinde yazının gölgesi leke olarak kaldı yada kullandığın asetat kaliteli değil

Sorun printerin toner dramlarında veye asetattan kaynaklanmiyor sanırım. Sebebine gelince yazının boyutunu büttüğüm zaman altaki yazının boyutuda büyüyor. Eğer printir veya asetattan kanaklansaydı altaki yazının boyutu ayni kalırdı mantığını yürütüyorum.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Sorun printerin toner dramlarında veye asetattan kaynaklanmiyor sanırım. Sebebine gelince yazının boyutunu büttüğüm zaman altaki yazının boyutuda büyüyor. Eğer printir veya asetattan kanaklansaydı altaki yazının boyutu ayni kalırdı mantığını yürütüyorum.

sorun printer ında yetkili servise götürüp bakım yaptırman gerekir eğer kendin yapabilrisenmde olur ama bu konuda deneyimin yoksa uğraşma başını ağrıtırsın...

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sorun printer ında yetkili servise götürüp bakım yaptırman gerekir eğer kendin yapabilrisenmde olur ama bu konuda deneyimin yoksa uğraşma başını ağrıtırsın...

Yazıcı yeni onuda yaptım yazıcıyı servise götürdüm. Çıktıyıda gösterdim yazıcıdan hiç bir sorunun olmadığını söylediler. Biz Corelden anlamayız dediler.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
bu sorunun corelle ilgisi yok...asetatı birde kasetten vermeyi deneyin eğer kasetten veriyor iseniz harici ksımdan verip deneyin

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

https://www.grafikerler.net/forum-kurallari-mutlaka-okuyunuz-t48.html#post84

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır. Bu gibi durum/larda konuları kilitlenen üyelerin site yönetimine hesap sorma gibi bir hakları bulunmamaktadır.

Başlığınız değiştirilmiştir.. Birdahaki sefere bizim gibi özveride bulunarak mesaj içeriğine uygunn bir başlık açınız.

krem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu sorunun corelle ilgisi yok...asetatı birde kasetten vermeyi deneyin eğer kasetten veriyor iseniz harici ksımdan verip deneyin

Hocam asetatı kasetten, dişarıdan veriyorum değişen bir şey olmuyor. Yazdığım yazyı büyütüp, küçültmek için yazıyı seçip aşayı yukarı sağa sola mausta tutup. Çektiğimiz zaman sanki bir alta bir üste yazı oluşuyor.