Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AutoCad 3D Uçak Modelleme

Imperatore34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar AutoCAD 2010'da 3D modelleme konusunda büyük geçmişim yok, daha çok teknik çizim için kullanılıyor AutoCAD zaten biliyorsunuz. 3DSmax ile tanıştığım andan beri AutoCAD'in 3D Modelleme ekranına zaten artık bakmıyorum bile. Ama henüz 3DSmax ile tanışmadan önce AutoCAD'ın 3D modunda programı öğrendiğim kadarıyla uzun saatler uğraşarak oluşturduğum modellerden birini paylaşmak istedim. Çok keskin hatlardan oluşuyor biliyorum. Tabii ki Uçak mühendisleri gibi bir uçağın Aerodinamiklerini de bilmediğim için yüksek olasılıkla birçok hata ile doludur. Yaparken AutoCAD'in 3D'deki acziyetine çok kez uğradım ve inanın 3DSmax'in değerini o yüzden şuan çok iyi biliyorum :) Bir objeden Mirror almak veya bu tarz parametreler bu kadar mı snap noktalarına takılır bir programda... AutoCAD 3D Modellemede kesinlikle daha yıllarca geliştirme yapması gerekir tabir-i caizse 40 fırın ekmek yemesi lazım 3DSmax'ın kullanım rahatlığına ve kalitesine ulaşabilmesi için. Çünkü işkence gibi hatalarla dolu Acad3D. 3DSmax varken hatta hiç AutoCAD 3D'yi geliştirmeseler de olur. Nihayetinde ikisi de Autodesk'in programı. =)

f16_x__fighter_of_skies__by_imperatore34-d39ctfj.jpg

f16_x_by_imperatore34-d399pww.jpg

f16_x___front___by_imperatore34-d399st3.jpg

f16_x_storm_by_imperatore34-d39a7jw.jpg

f16____air_base___by_imperatore34-d39aur4.jpg

f180___alpagu_by_imperatore34-d39kbud.jpg

f180___alpagu___night_by_imperatore34-d39koki.jpg

Render aldıktan sonra üzerlerine eklediğim Bulut-toz vs. gibi efektleri Photoshop CS3 kullanarak hazırladım.

Saygılarımla...

musdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben beğendim, emeğine sağlık.