Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

autocad mi ? 3dmax mi?

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar brn raklamcıyım tv reklamı hariç reklamla ilgili herşeyi yapıyoruz. photohop ve corel kullanıyorum ama 3 boyutlu bir program öğrenmem gerekiyor buna ihtiyacım olduğunu anladım ama kara veremiyorum autocad e mi gideyim 3dmax a mı gideyim? daha çok görsel önemli ama endüstriyel tasarım yapmayı ve evden de çalışmayı istiyorum lütfen bana yardımcı olun acil cevap bekliyorum sizden​

arizek

🌟Usta Tasarımcı🌟
autocad ortamında 3D çizimler yapılabiliyo fakat yetersiz kalıyo sanırım..
gördüğüm kadarıyla (genelde mimari veya mekanik çalışan arkadaşlar) autocad ortamında projelendirdikleri çalışmaları 3D max'te görselleştiriyolar.. autocad kullanmadığımdan kesin birşey söyleyemem ama gördüklerim bu yönde..

illaki 3dmax kullanacaksınz diye birşey de yok elbette ama şu zamanda öğrenilmesi en kolay 3D program 3D max sanırım..

işin özü siz ileride nasıl bir yol izleyecekseniz ona uygun bi program seçmelisiniz..

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
Cinema 4d tavsiye edebilirim. Türkçe forumu bile mevcut. Kolay kullanıcı arayüzü sayesinde çabuk adapte olursunuz...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
autocad mi ? 3dmax mi? diye bir soru olamaz zaten
İkiside mantık ve işlevsel bakımdan birbirinden çok farklı aynı zamandan birbirleriyle çok uyumlu programlardır. Autocad vektörel bir programdır, 3d modelleme yapamazsınız, sadece projeyi çizersiniz. 3Ds Max ise 3 boyulu bir programdır, autocad yada herhangi bir vektörel programda çizilen vektörlere boyut vermek için kullanılır. Aynı zamanda herhangi yardımcı bir programa ihtiyaç duymadan kendi içinde de modellemeler yapabilirsin.
Anladığım kadarıyla sen modelleme ve boyutlandırma yapmak istiyorsun. Onun için sorunun cevabı tabiki 3Ds Max :)

eskicumali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Yardımınız İçin Çok Teşekkür Ediyorum 3dsmax a kadar Verdim ee Şimdi Adam Gibi Öğreten Bir Kurs Bulmakta Sıra Bildiğiniz Tavsiye Edebileceğiniz Uçuk Rakamları Olmayan Bir Yer Biliyormusunuz :))