Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Balıkçı Logo Çalışması

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
balklogo-1.jpg

Benzer konular

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Nihat hocam emeğinize sağlık gayet başarılı.
Sadece gözüme çarpan ı harfini traşlarsanız daha güzel olucak sanırım nacizane fikrim :)

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
emeğine sağlık benimdeilk gözüme çarpan orta kısım oldu gerisi gayet başarılı...

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
balıkçı güzel olmuş =)

am şu oval içindeki sarıyı anlamadım orda çırtlak duruyor

emeğine sağlık benimdeilk gözüme çarpan orta kısım oldu gerisi gayet başarılı...

Sarı yer mi ?
Güneş

Evet. Aslında ilk önce benim de dikkatimi çekmişti. Ancak fontun genel yapısına dokunmamak için düzenlemekten vazgeçtim.

Tüm yorumlar için teşekkürler.

Son düzenleme:

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
sarı alan,dan gerisi amacına uygun iş... zevkli tasarımlar

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim.

Hasan ÇELİK

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sarı yer mi ?
Güneş

Evet. Aslında ilk önce benim de dikkatimi çekmişti. Ancak fontun genel yapısına dokunmamak için düzenlemekten vazgeçtim.

Tüm yorumlar için teşekkürler.

Hocam bakın aklıma ne geldi :) Genelde o sarı kısımdan şikayetçi herkes..(benimde gözüme çarptı ama ı harfi kadar değil) Arkaya bir dağ efekti önüne bir göl, gölün üstünden balık zaten fırlamış gibi olacak, güzel olur gibi :))

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Hocam bakın aklıma ne geldi :) Genelde o sarı kısımdan şikayetçi herkes..(benimde gözüme çarptı ama ı harfi kadar değil) Arkaya bir dağ efekti önüne bir göl, gölün üstünden balık zaten fırlamış gibi olacak, güzel olur gibi :))

Dağ fikri değerlendirilebilir. Ama mavi dalgalı kısımda zaten deniz figürü işlenmiş.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nihat abim iyi haftalar, ben başka bir sarıya takıldım. Oda balık içindeki alan. Balığın içindeki kısıma denizdeki gibi Sadece Cyan (Mavi %100) uygularsan sanırım o alandaki sarının sırıtmasını engelliyecekmişiz gibi duruyor..Genel olarak güzel bir çalışma. Klasik ve klas. Tebrikler abim.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nihat abim iyi haftalar, ben başka bir sarıya takıldım. Oda balık içindeki alan. Balığın içindeki kısıma denizdeki gibi Sadece Cyan (Mavi %100) uygularsan sanırım o alandaki sarının sırıtmasını engelliyecekmişiz gibi duruyor..Genel olarak güzel bir çalışma. Klasik ve klas. Tebrikler abim.

Eyvallah Ulaş'ım. Sanırım bazı öğeleri detaya fazla girmeden sembolik ifade etme konusunda ölçüyü kaçırıyorum:) Yeterince detay olduğu için çalışmada orası sembolik kalsın istemiştim. Ama dediğini deniyecem.

Ayrıca bu çalışma online satış yapacak olan bir taze balık satış firması için düzenlenen yarışma için yapılmıştı. Bir çok kişi tarafından favori gösterilmesine rağmen maalesef seçilmedi. Ben de bazı ufak tefek düzenlemeler yapıp stocklogo sitelerinde satışa sunarak değerlendirmeyi düşünüyorum:tongueout:

emeğinize sağlık güzel bir çalışma ;)

Beğeni ve yorumunuz için teşekkür ederim.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
peki ordaki güneş neyi simgeliyor merak ettim ?

Olta balıkçılığında güneşin önemi büyüktür.
Balık tutmak için en uygun zaman, güneşli havalardır. Çünkü özellikle sazanlar güneşlenmek için suyun yüzeyine doğru çıkarlar. Bu da daha rahat avlanmalarını sağlar. Yeterince açıklayıcı oldu mu bilmiyorum.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Olta balıkçılığında güneşin önemi büyüktür.
Balık tutmak için en uygun zaman, güneşli havalardır. Çünkü özellikle sazanlar güneşlenmek için suyun yüzeyine doğru çıkarlar. Bu da daha rahat avlanmalarını sağlar. Yeterince açıklayıcı oldu mu bilmiyorum.

Yıllardır balığa çıkarım. Çocukluk alışkanlığı..gerek tekne ile gerekse karadan (kıyı balıkçılığı diye de geçer) balığa çıkar ve kelimenin tek anlamıyla katliam yapar döneriz. Logoda bahsettiğin güneş olayına ben takılmamıştım ama cevabını okuduktan sonra bu hafta sonuna Çeşmealtı - Urla açıkları beni beklesin nihat abim :)

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yıllardır balığa çıkarım. Çocukluk alışkanlığı..gerek tekne ile gerekse karadan (kıyı balıkçılığı diye de geçer) balığa çıkar ve kelimenin tek anlamıyla katliam yapar döneriz. Logoda bahsettiğin güneş olayına ben takılmamıştım ama cevabını okuduktan sonra bu hafta sonuna Çeşmealtı - Urla açıkları beni beklesin nihat abim :)

Rasgele Ulaş'cım. Bereketli olur inşallah :)