Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir Belediye Ajans'a Ne İşleri Yaptırır?

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar..
Yeni kurulan bir belediye ile çalışmaya başlayacağız. Ama önce bir belediye ajansa ne tür işler verir bunun taslağını çıkarmam lazım..
Tebrik kartı, kartvizit, antetli kağıt, zarf, kalem vb. şeyler aklıma geliyor.
Ama unuttuklarımda mutlaka vardır diye düşünüyorum bu konuda sizden yardım istiyorum.
Beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkürler...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir genelleme içine girmek yanlış olur, nitekim belediye geniş çaplı bir kurumdur, her an her türlü ürün ve hizmet isteğinde bulunabilir zaten o yüzden ajanslar ile çalışma gereği duyarlar, önceden planlı olması gerekmez..

Ayrıca bi çok belediye iş talep etmek yerine sizin fikir ve ürün sunmanızı ister (organisazyonlar dahil) konser, festival, açılış, kutlama gibi.

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
anlıyorum ama belediye önce sizinle ne için çalışacağız tarzında yaklaşıyor. Bize ne yapabilirsiniz tarzında bizde kartvizitten broşlara, katalogdan konserlere herşeyleri sıralıyorum. o şekilde bir bildiri yayınlamalıyım.

wish

🏅Acemi Tasarımcı🏅
belediye çok fazla afiş,vagon içi, kart,formlar, broşür, katalog, konser bileti..
çanta, kalem, saat, takvim gibi promosyon işleride yaptırır.
Yapabiliyorsanız bilboard çalışmaları
ve işleri hep acildir....

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
belediye çok fazla afiş,vagon içi, kart,formlar, broşür, katalog, konser bileti..
çanta, kalem, saat, takvim gibi promosyon işleride yaptırır.
Yapabiliyorsanız bilboard çalışmaları
ve işleri hep acildir....

:) teşekkür ederim..
ve işleri hep acildir...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
O belediyeyle çalışmanızın anlamı yok yahu..Bir reklam firmasına ''biz sizinle nasıl çalışır neler yaptırabiliriz'' diyen bir zihniyetin ya dünyadan haberi yok kimin ne iş yaptığını bilemiyor, yada herşeyin farkında ve tam tersine zaten sizinle çalışmak istemediğinden oyalanıyor.

İşleri acildir evet.
Hediyeli işler isterler.
1 tane isterler yanında eşantiyon isterler.
1000 tane isterler, 1500 lazımdır , 500 tanesi acile biner.
Ödemeler düzenli değildir. Ucuzculardır.
Zaman geçtikçe Kalem müdürleriyle, genel sekreter ve hatta başkanla da kanki olursunuz ve batarsınız:)

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
a'dan z'ye tüm reklam işleri

konser-etkinlik düzenleme
tv-radyo reklamı
afiş tabela isimlik modül vb
basılı kağıtlar
kısacası aklına reklamla ilgili ne gelirse yaptırır tabi bu belediyenin büyüklüğüne görede değişebilir

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
O belediyeyle çalışmanızın anlamı yok yahu..Bir reklam firmasına ''biz sizinle nasıl çalışır neler yaptırabiliriz'' diyen bir zihniyetin ya dünyadan haberi yok kimin ne iş yaptığını bilemiyor, yada herşeyin farkında ve tam tersine zaten sizinle çalışmak istemediğinden oyalanıyor.

İşleri acildir evet.
Hediyeli işler isterler.
Zaman geçtikçe Kalem müdürleriyle, genel sekreter ve hatta başkanla da kanki olursunuz ve batarsınız:)

teşekkür ederim önerileriniz için..

horaburhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben de zaman zaman belediyelere işler yapmaktayım.
Yaptığımız işleri kısaca özetlemek gerekirse
1- Kartvizit (Eşantiyon, yani bedava) Fatura kesemessiniz prosüdür gereği
2 - Topluca Defter Baskıları olur, Gelen, Giden, Avans, Nöbet, Tahakkuk, Arşiv, gibi..
3 - Evlilikle ilgili evraklar
4 - Broşür'ler gibi
Ama inan para tahsil etmek, çok ama çok zordur. Eğer fiyatları yüksek tutup yapabilirsen içinden çıkabilirsin. Normal rakamlarala iş yaparsan KDV'yi, Vergiyi cepten ödemek zorunda kalırsın.
Kolay gelsin...

grafipapatya

♾️Grafik Gurusu♾️
ben bunları bir okutayım patrona :)
teşekkürler herkese...

stronger_ht

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web siteleri, genel baskı işleri (afiş, branda, kartvizit kurumsal yapı vs.), aylık bülten, gazete, süreli dergi yada tanıtım kitabı (ki bu iş çok tutulan bir iştir), organizasyon işleri, konserleri gibi.

Hemen her partiden, her kafadan :D her zihniyetten belediyelerle sürekli iş yaptığım için biliyorum, belediyelerle çalışmak oldukça zordur. Belediyeden nakit ödeme çıkmaz, çıkarsa zamanında çıkmaz, başkanın ön planda olması her zaman önemlidir, diğer başkanlara hava atmayı severler, bu yüzden yapacağın çalışmalarda başkan daima 1. sırada olmak zorundadır.

Bunun yanında belediyenin biz sizinle ne iş yapabiliriz sorusu gayet normaldir. Çünkü birçok yerel küçük ve orta ölçekli belediyelerin reklamla neredeyse hiç işi olmaz, zaten reklam ve tanıtımdan anlayan da belediye başkanı çok azdır, başkanlara genellikle fikir sunarsın, bu yapacağın işlerin maaliyetini belediyeden değil alacağın reklamlarla finanse etmeyi sunarsan ve destek istersen başkanın kafasına yatar.

Yaklaşık 5 yıldır nerden baksan 30 belediyeyle çalıştım hala çalışıyorum neler çektiğimi bi ben bilirim birde ben :D

alicandemir

🌱Yeni Üye🌱
plaket, masa isimliği, bayramlarda esnafa dağıtmak için şeffaf poşet içinde türk bayrağı poşet üstündede belediye logosu baskılı, masa bayrakları, özel takvimler, belediyenin içinde kapılarda merdivenlerde olan yönlendirme levhaları yapılabilir. promosyon ürün olarak özel şeyler isterler. festival organizasyonlarıyle ilgileneiblirler. organizasyonun reklam kısmı sizle ilgili olur geri kalan ses ışık kamera vs. sizin hizmetleriniz dışında birşey. şehri tanıtan katalog vs. tabelalar reklam brandaları belediye binasına büyük atatürk bezi veya türk bayrağı olabilir. özel günler için reklam brandaları Anneler gününüz kutlu olsun vs. gibi.....

bunlar olabilir aklıma gelenleri yazdım

siyahpusula

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ve tabi tüm bunların dışında ve bence en önemlisi :) aylık bültendir...
bu bültenle belediye düzenli olarak yaptığı çalışmaları, neleri nasıl değiştirdiğini halk için şunu bunu yaptık mesajını verir...

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar, biz herşeyi yaparız,yeterki siz isteyin felsefesi çok ama çok yanlıştır,lütfen bu yanlıştan bir an önce kurtulunuz. siz ben herşeyi yaparım derseniz; kendini bir konuda uzmanlaştırmış ve o işle evnini geçindiren meslektaşlarımızada haksızlık etmiş olursunuz,çünkü profesyonel olmadığınız işle ilgili vereceğiniz rakam ya çok abartılı olur(ozaman zaten o işi size vermezler) yada çok komik bir rakam verirsiniz ,o zamanda yanlış yaparsınız,siz kaybedersniz... benim tavsiyem; en fazla 5 konuda uzmanlaşmaya gidiniz,ozaman sadece bulunduğunzu şehirden değil bütün ülkeden iş almaya başlarsınız,çünkü sadece profesyone olduğunuz konuda işler yaparsanız hergeçen gün uzmanlaşırsınız ve bunun sonucunda o işi sizden güzel yapacak nadir insanlarla rekabet edersiniz, aksi halde herkesle rekabet edersiniz,kazandığınız paralarda boşa gider,çünkü her işi yaparım diyen biri: VAZGEÇİLMEZ OLAMAZ. saygılarımla

derbederr

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.bizimdijital.com

İşleri acildir evet.
Hediyeli işler isterler.

arkadaşa katılıyorum