Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bizler sıcacık yatağımızda uyurken

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
YORUMSUZ

1 Aralık 2009
Anne ve oğlu 9 aydır sokakta yaşıyor
Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde çalıştığı bir tersanenin kapanması nedeniyle işsiz kalan, ardından kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan genç ve 70 yaşındaki hasta annesi, Yalova'da 9 aydır sokaklarda yaşıyor.

Kirayı ödeyemedikleri için evden çıkarıldıkları günden bu yana ellerinde bir valizle sokaklarda dolaşan Ümit Türkarslan ve hasta annesi 70 yaşındaki Uman Karakaya, parklarda sabahlayarak yaşam mücadelesi veriyor.

Yanlarında taşıdıkları küçük tüp ve tava sayesinde yemek yapıp karınlarını en düşük maliyetle doyurmanın yollarını arayan anne ve oğulun içler acısı hali, yürekleri burkuyor.

İşten çıkarıldıktan sonra kalp rahatsızlığı yüzünden 10 gün hastanede tedavi gördüğünü anlatan Ümit Türkarslan (27), “İşsiz kaldım, kalp rahatsızlığı geçirdim, evimden atıldım. Annemle birlikte sokaklarda yaşamak zorunda kaldık. Birkaç ay Gölcük ve Karamürsel'de durduktan sonra Yalova'ya geldik. Burada park ve
bahçelerde sabahlıyoruz” dedi.

Yaptığı anahtarlıkları satarak ekmek parasını kazandığını ifade eden Türkarslan, “Birkaç gün aç kaldığımız oluyor. Bize en azından kira yardımı yapılsa kışı daha kolay geçiririz. Bu sürede bir iş bulup hayatımızı devam ettirebiliriz. Şimdilik tek istediğimiz başımızı sokacak bir yer” diye konuştu.

Anne Uman Karakaya ise kalp ve romatizma hastalığının olduğunu belirterek, “Biri bize yardım etsin. Para kazandıktan sonra yapılan yardımı da geri veririz. Biz birbirimizi çok seviyoruz. İyilik olsun diye beni huzurevine yatırmasınlar. Ben oğlumla birlikte olmak istiyorum” dedi.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Oldukça önemli bir konu bu.Ama maalesef bu konuda kimse kılını dahi kıpırdatmıyor.Günde tonlarca yiyecek çöpe gider ama yardıma muhtaç birisine bir ekmek almaya yanaşmayız.
Allah yardımcıları olsun.Şu an için diyecek başka da bir şey bulamıyorum.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Türk resmi kurumları 2 kişiye yardım yapamayacak halde değil herhalde,
Gereken kurumlara başvurulduğunda mutlaka bir yardım göreceklerine inanıyorum.
Devlet kurumları ve gereken yardım kuruluşlarını bu konudan haberdar etmeye çalışalım.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende aynı şekilde düşünüyorum
9 aydır sokaklarda olması garip
Bir çok sığınma evi var ha başvurma ımkanlarımı yok derseniz bilemem

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok zor bi durum gercekten :S Allah yardımcıları olsun... 'komşusu açken tok yatan bizden değildir'

bir başka konuda şu sığınma evleri biliyorum herşeyi dört dörtlük... Her odasında mini dolabı dahi var... gel gelelim yapılmış herşeyi tam ama bir eksikliği var... Kalan Allhın bir kulu yok :S Yapılmış senelerdir açılmayı bekliyor:S boş ama ısıtma sistemi gece gündüz çalışıyor... Güvenliği dahi var... çok ilginç :S

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok zor bi durum gercekten :S Allah yardımcıları olsun... 'komşusu açken tok yatan bizden değildir'

bir başka konuda şu sığınma evleri biliyorum herşeyi dört dörtlük... Her odasında mini dolabı dahi var... gel gelelim yapılmış herşeyi tam ama bir eksikliği var... Kalan Allhın bir kulu yok :S Yapılmış senelerdir açılmayı bekliyor:S boş ama ısıtma sistemi gece gündüz çalışıyor... Güvenliği dahi var... çok ilginç :S

Nerdeymiş bu sığınma evi :surprised:

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Ankarada... Samimi söylüyorum aile evinden daha sıcak içerisinde terlemeden durmak mümkün değil... Yazık o kadar harcama yapılmış herşeyi tam güvenlik kameraları lavobası banyosu vs.. ama gel gelelim açılmamış :)
Hatta levhası bile takılı bilmem ne sığınma evi diye :S