Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bombeli Kabartma Harf Nasıl Yapılır? ...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu yöntemle oldukça yakın bir sonuç elde edebiliyoruz. Anlatım için teşekkürler. ilk deneme:

(namesteeeee diğer yöntemle orta kısmı bombeli yapamıyorum sadece kenar kısımları yuvarlak oluyor)

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu işin uzmanı o zaten namesteeeee! Tabela yaparken karşısına bu gibi sorunlar çıkmıştır.. Bende merak ettim nasıl çözülecek,takip ediyorum konuyu.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Tek tesellim var acele çizmem gereken bir şey değil :D ...

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tek tesellim var acele çizmem gereken bir şey değil :D ...

OOO o zaman sıkıntı yok, vur kafayı uyu :)

Bir püf noktası vardır muhakkak, yazılarla pek uğraşmadığımız için karşımıza çıkmadı, kartonpiyer ve söve uygulamalarında bu komutlarla çözüyoruz, yanılmıyorsam namesteeeee tabela işiyle uğraşıyor, olayı çözecektir diye umuyorum :)

Ayrıca geçen sene özelden mesaj çekip, kartonpiyerde takılan bir arkadaş vardı, ben cevap yazamadım, ondanda özür dilerim, mesajı yeni okuma fırsatım oldu, özelden mesaj yazamadım, umarım oda burdaki paylaşımlarımızı okur ve sorununu çözer..

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
O kadar da değil canım yarın değil sonraki gün çizeceğim hepsi bu, pazartesiye yetiştirmem gerekli, düşünüyorum bir şekilde halledeceğim ...

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
O kadar da değil canım yarın değil sonraki gün çizeceğim hepsi bu, pazartesiye yetiştirmem gerekli, düşünüyorum bir şekilde halledeceğim ...

namesteeeee yatışta.... :)

Biz çözelim bari :)

ZxxxE,
Hata yapıyoruz, bevel profil'de gösterdiğimiz çizgi eşit değil! Bu yüzden defermasyon sözkonusu, 2006 da karşıma çıkan ve o zaman öğrendiğim bilgi doğrultusunda, olayı çok şükür çözmüş durumdayız yeni hatırıma geldi! :)

d1ku2.jpg

vertexlerle biraz daha oynayarak yumaşatabiliriz...

yumuşaklığını ve oval kısımı burdan daha iyi göreceksin..

d1l05.png

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir de bu şekilde deneyelim. mantıken doğru görünüyor ama orta kısımlar yine bombeli değil. Oval yerleri düzenlemeyi deneyeceğim. Emeğin için teşekkürler ...

Denedim bu şekilde en benzer sonuç:

Son düzenleme:

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
gene aynı şey oldu line ile ne alakası var demiştik yani bütün yazı yı line ile niye yazıyoruz demiştik sonuc yine bu noktaya gelmiş ayrıca bevel profil kullanmanız doğru da yaptığınız kesit yanlış cünkü yapmak istediğiniz model şekli nasıl olcaksa kesiti de ona benzemeli ki bevel profil uyguladığnızda kesitin çeklini alsın bu yüzden doğru sonuca ulaşamıyorsunuz arkadaş yazının bombeli olması gerektiğini sölüyor yani yazının arkası da içe doğru hafif bombe alacak sizin yaptığınızda AĞA yazısının bombeyle hiç alakası yok üstü düz alttan exturude verilmiş gibi google dan kutu harflere bakın istediğniize en yakın örneği seçin ve yapmak istediğinizi modeli ona uydurmaya çalışın bu arada loft ta bir alternatiftir ama bence bu işi bevel profil yapar,
bu modeli yapmak isteyen arkadaşım sende google dan istediğin modele örnek oluşturacak bir örnek bulursan nasılbir sey istediğin daha net ortaya çıkar bunun içinde google da kutu harf diye arama yaptır derim

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
gene aynı şey oldu line ile ne alakası var demiştik yani bütün yazı yı line ile niye yazıyoruz demiştik sonuc yine bu noktaya gelmiş

Line ile alakası şu: Harf olarak uyguladığımız zaman her iki kenara da aynı etkiyi verdiği için iki kenar da bombeli oluyor ortası iki bombenin birleşim yeri olarak görünüyor. Line ile harf şeklinde çizince tek çizgi olduğu için direk çizdiğimiz şekle uygulayabiliyoruz. Yapmak istediğim şeklin resmi önceki sayfada var. Loft ile daha iyi sonuçlar veriyor ama istediğim düzeyde olmuyor ...

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
Line ile alakası şu: Harf olarak uyguladığımız zaman her iki kenara da aynı etkiyi verdiği için iki kenar da bombeli oluyor ortası iki bombenin birleşim yeri olarak görünüyor. Line ile harf şeklinde çizince tek çizgi olduğu için direk çizdiğimiz şekle uygulayabiliyoruz. Yapmak istediğim şeklin resmi önceki sayfada var. Loft ile daha iyi sonuçlar veriyor ama istediğim düzeyde olmuyor ...

Eğer senin istediğin şey tam olarak o kırmızılı renkte gösterdiğin altı düz cizgi üstü yarım ay ise o yarım ayda zaten bombe kısmı bunu bevel profilde çok rahat yapabilirsin ama bir şartla kesiti iyi çizmen ve benzetmen gerekiyor ama bir yazında dikkatimi çekti sen o düz çizgiyi de hafif bombeli istiyorsun gibi senden örnek foto koymanı istedim şu yüzden o kırmızı renkli şekli yapmak iki dakikanı alır, ama istediğin şey senin daha farklı bir şey gibi görünüyor sanki o alttaki düz cizgiyi de hafifi bombeli istiyor gibisn o yüzden dedim google dan istediğin şeye cok benzer bir örnek bul ki ne istediğin daha net anlaşılsın

ayrıca şunu deneyebilirsin line ile yarım daire çiz ama altında düz cizgi olmasın sadece eğri çizgi diyorum sonra harfi çiz bevel profili kesite uygula bakalım ne olcak istediğin şeye tam olarak yaklaşamazsan çizdiğin kesitle yavay yavaş oynamalar yap

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yapmak istediğim şey tam olarak bu:

Yazıyı line ile çizdikten sonra aslında başka bir şeye ihtiyaç yokmuş. Çizgiye yuvarlak olarak çizgi kalınlığı verdikten sonra yarısından geçen zemin rengi bir plane ile yarısını saklayıınca kalan kısım iş görür :) ...

Son düzenleme:

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yapmak istediğim şey tam olarak bu:

Yazıyı line ile çizdikten sonra aslında başka bir şeye ihtiyaç yokmuş. Çizgiye yuvarlak olarak çizgi kalınlığı verdikten sonra yarısından geçen zemin rengi bir plane ile yarısını saklayıınca kalan kısım iş görür :) ...

demek istediğim buydu işte tam ne istediğini anlamayınca ya da anlatamayınca sonuca ulaşmak ta zor oluyor peki harfleri tek tek böle mi yapıcaksın ama yine de ben bevel profil diyorum daha kolay ve hızlı

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu resim 2. sayfada vardı ikinci defa ekledim. Bu şekilde yapmayı düşünüyorum kaplamayı da atayınca gayet şık olur ... (Arka tarafını yazıya Extrude uygulayıp ortalayacağım)

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
çözüm buldunuz mu yoksa hala çalışmaya devam mı

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
çözüm buldunuz mu yoksa hala çalışmaya devam mı

Çözüm kendimce buldum. Line ile çizmek ve kalınlık vermek istediğim görüntüyü yansıtır diye düşünüyorum, örneği de var siz ce yansıtmaz mı? ...