Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Broşür tasarımım

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
brosurc1xw0.jpg
brosurds2tg3.jpg

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
biraz geniş oldu ölçüsü ama arkadaşlar :) kusura bakmayın.. siteye yeni yeni alışıyorum.. olumlu olumsuz görüşleriniz benimle paylaşırsanız sevinirim..:):D

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yazılar biraz bozuyor sadece renkleri birde resimleri keserken kenarlarında tırtıklara dikkat et vede biraz daha doğal ve estetik düşün. Ellerine sağlık.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rx_Lose_xR

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eline sağlık.. yanlız 2. resimde yazılar altlara doğru renkten dolayı boğuluyor gibi..

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba,

Ben küçük halini görünce hoş tasarım dedim fakat büyütüp baktığımda hatalar gördüm bunlara dikkat edersen daha başarılı bir çalışma olacak.

-Resimlerin dekupesinde problem var seçim yaparken daha dikkatli olmalı ve gerekirse feather vermelisin.

-yazılar gelişi güzel yazılmış ve yanlış renk seçimi olmuş okunaklı değiller maalesef

bunlara dikkat edersen daha başarılı olacağına emnim teşekkürler ve emeğine sağlık :)

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
tasarım hoş olmuş göze hitap ediyor ama;
tamamen farklı bir şey söyleceğim bu iş neden 422 resolution matbaa formatı 300 değil mi? sonra decup işlerimde feaher 0,5 değil galiba biraz keskin gibi görünüyor yada bana öyle geldi bide yazıların bazı yerleri renk seçiminden dolayı okunmuyor. bunlar harici güzel hoş olmuş elinize sağlık

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"kadınsı bi hava veriyor" , "bir" olmalıydı chat dilinde mi yazıyoruz broşürleri?

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
tasarım hoş olmuş göze hitap ediyor ama;
tamamen farklı bir şey söyleceğim bu iş neden 422 resolution matbaa formatı 300 değil mi? sonra decup işlerimde feaher 0,5 değil galiba biraz keskin gibi görünüyor yada bana öyle geldi bide yazıların bazı yerleri renk seçiminden dolayı okunmuyor. bunlar harici güzel hoş olmuş elinize sağlık

pek de tamamen farklı bir şey söylememişsin çözünürlük dışında :)
ayrıca matbaa formatı 300 dpi genel kuralı fakat 422 de gönderince basılmayacak değil hatta matbaa 100 dpida da basıyor isterse. İşe göre değişiyor.

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
hayır ya öyle olmaz ben 1 yıldan beri çalışıyorum 300 ün altında çalışmadık yoksa filmde sorun oluyorm uş asıl matbaa resolution 306 ama 300 sorun olmuyor yüksek çözünürlüğe birşey demiyorum ama düşük olmaz bozuk olur işler çünkü 300 gerçek ebat onun altı bozuk olacağına inanıyorum ayrıca 300 dpı da çalışmak çok zor oluyor büyük işlerde pc i çok kasıyor düşük dpı olsa eminim yapardık :)

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
hayır ya öyle olmaz ben 1 yıldan beri çalışıyorum 300 ün altında çalışmadık yoksa filmde sorun oluyorm uş asıl matbaa resolution 306 ama 300 sorun olmuyor yüksek çözünürlüğe birşey demiyorum ama düşük olmaz bozuk olur işler çünkü 300 gerçek ebat onun altı bozuk olacağına inanıyorum ayrıca 300 dpı da çalışmak çok zor oluyor büyük işlerde pc i çok kasıyor düşük dpı olsa eminim yapardık :)

Ben de çok eminim 100 dpi baskı yapıldığına ama tabiiki de yüksek çözünürlük daha kalliteli ve olması gerekendir. :)

eminemsi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben genel olarak bi eleştiride buluncam çok fazla brush plug innlerle tasarım yapmayın bence en güzel tasarım sade bir şekilde kendini ifade eden tasarımdır onu belirtmek istedim aysel senin de çalışmalarnı takip ediyorum güzel çalışmalar başarılarının devamını dilerim

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
ellerine sağlık lesyaselya Güzel ama Tırtıklara dikkat et

RaTRoJaN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.flickr.com
Mrb bunu 300 değil 5000 dpi da da bassan alacağın kalite kötü olur sebebine gelince broşürde kullanmış olduğun broşürdeki resimler bi kere dpi 300 olmak zorunda işte orada baya bir malzeme (güzeliik malzemeleri) gözüme çarptı ve en azından yazıları Corelde yazman resimlerdeki pixel oranının göze çarpmamasını sağlar artı demişsin ki çok büyük dpi çalişamıyorum ? kardeş şimdi bana 15 m ye 30 m dış mekan bir iş geldi ( ölçüler digial dış mekan afişi için örnektir) ben bunu bu ölçüde çalişirsam anca 10 günde yaparım 12 çekirdek pc 8 gb ram olsa bile kasar ha napcan 1,5 m 3 m çalişip için bittiği zaman büyütcen ama kullanmış olduğun yada bu afişteki kullanılacak olan bütün resimler 300 dpi da olacak büyüttüğünde ise bozulma yaşamassın kolay gelsin...

SabotAAjj34

🌱Yeni Üye🌱
MATBAA İSTENDİĞİNDE HER DPI DA BASKI YAPABİLİR ONLAR İÇİN PROBLEM DEĞİL NE VERİRSEN ONU BASARLAR. AMA STANDARDI TABİKİ 300 DPI 'DIR. HERŞEY ÇOK HOŞ ARKADAŞLAR RESİMLERLE İLGİLİ RENKLERLE İLGİLİ GEREKENLERİ SÖYLEMİŞLER. BENİM GÖZÜME TAKILAN VE ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM TEK ŞEY YAZI KARAKTERİ. BENCE DAHA İNCE, ESTETİK VE EL YAZI KARAKTERLERİNDEN TERCİH ETMENİ ÖNERİRİM. MONOTYPE - MONTAGUE - MONTEREY VB. ÇOK DAHA TATLI VE ESTETİK KATAR BENCE.YAZI RENGİNİDE UYGUN OLMASI AÇISINDAN O RENK YAPMIŞSIN GÜZEL. YANLIZ ALTINA BEYAZIMSI Bİ GÖLGE NE BİLİYİM ZEMİNDEN AYIRICI Bİ GÜZELLİK KATARSAN BAKMAYA DOYAMAZLAR :) GRAFİKERLİK HAYATIMDA5 YILA GİRİYORUM BURDA YENİYİM SEVGİLERLE :)

dendenden

🌱Yeni Üye🌱
cok göz yorucu biraz...çok büyük bir karmasa var...her işin bole mi senin ...

DeFacto

🌟Usta Tasarımcı🌟
1 Ncİ Resİm Çok HoŞ Duruyor Ama 2. Resİmde Renk Bozumu OlmuŞ. TÜrkÇe Karakter Setlerİne Dİkkat Et... Noktalamali (İ, Ç Vs ) Harflere Dİkkat... Bİrde 2. Resİmİn Sol Ustundekİ Resİm Mat DurmuŞ Daha Canli Bi Resİm Kullanmak Veya O Resİm Üzerİnde Renklerİ GelİŞtİrmek Lazim.

GÜzel OlmuŞ Ellerİne SaĞlik...

mcxxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar gördüğüm kadarını söylüyorum ve herkezin yorumunu okumadığım içinde özür deilerim bence renkler konusunda ve kurumsallık konusunda birazdaa bilgiye sahip olmalısın ver gördüğüm kadarıylada herkez dekupe lerin kötü dior ve onada katılıyorum yine de eline sağlık güzel ;)

Darkness

🌱Yeni Üye🌱
merhaba yeni geldim buraya, ama yorum yapmak istiyorum.
reklamcılıkta ilk akla gelen "ürünü ön plana çıkarmaktır." Ama sen zemini ön plana çıkarmışsın ve ürünler kaybolmuş yazılar zeminle tezat oluşturmalı ki dikkat çeksin zemini daha sade yada flue kullanırsan daha hoş olabilirdi.

Ama yinede ellerine sağlık o kadar uğraşmışsın.