Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Lise için broşür tasarımım (henüz acemiyim)

dream_15

🌱Yeni Üye🌱
HERKESE SELAMLAR BROŞÜR ÇALIŞMAMIN ÇOK ZAYIF OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM BANA YARDIM ERERMİSİNİZ NE GİBİ EKLEMELER YAPMALIYIM BU BROŞÜRÜ DAHA GÜZEL YAPMAM İÇİN ?? YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...:sweating:

ÇALIŞMAM:

Yfrog - yay305n1d
yay305n1d.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Belki biraz ağır ve moral bozucu olacak ama bu çalışma üzerine,şurayı şöyle yap burayı şu şekilde yap denecek bir yer yok.Açıkcası ben neresini eleştireceğimi şaşırdım.
Bu söylediklerim senin moralini bozup şevkini kırmasın.Bu çalışmayı görünce benim de ilk yaptığım çalışma aklıma geldi.Bu çalışmanı sakın kaybetme.İlerde tasarım yeteneğin gelişince buna bakıp;
Allah Allah böyle bir tasarım yapmışım ha! diyeceksin :)
Şimdi tasarımı falan bir kenara bırak.Eğer programlara hakimiyetin varsa,araştırma ve incelemeye yoğunlaş.Bol bol yapılan tasarımları incele.Ne yapılmış,nasıl yapılmış detaylıca araştır.
Ondan sonra tasarıma geç.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Belki biraz ağır ve moral bozucu olacak ama bu çalışma üzerine,şurayı şöyle yap burayı şu şekilde yap denecek bir yer yok.Açıkcası ben neresini eleştireceğimi şaşırdım.
Bu söylediklerim senin moralini bozup şevkini kırmasın.Bu çalışmayı görünce benim de ilk yaptığım çalışma aklıma geldi.Bu çalışmanı sakın kaybetme.İlerde tasarım yeteneğin gelişince buna bakıp;
Allah Allah böyle bir tasarım yapmışım ha! diyeceksin :)
Şimdi tasarımı falan bir kenara bırak.Eğer programlara hakimiyetin varsa,araştırma ve incelemeye yoğunlaş.Bol bol yapılan tasarımları incele.Ne yapılmış,nasıl yapılmış detaylıca araştır.
Ondan sonra tasarıma geç.

Çok güzel bir dille izah edilmiş.... Tasarımla bakarken eleştirin mutlaka Beğenin. Kendinize "ben bunu neden beğendim, neresi güzel?" diye sorun. Beğenmediğiniz yerleri de neden beğenmediğinizi sorgulayın. Hatta not edin bunları. Sonra tasarlamaya başlayın. Tasarlarken beğenmediğiniz ve beğendiğiniz yerleri eleştirin kendinizde, her geçen dakika fark edecek.

dream_15

🌱Yeni Üye🌱
Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkürlerr ama çokk zor bu yaaa:worried:

dream_15

🌱Yeni Üye🌱
Hangi programlarda çlışabilirim freehand var çok zor geliyoo photoshopla bu işin içinden çıkabilirmiyim ?

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Vektörel programlar kullanman en uygunu olur.
Photoshop la yapılmaz diye bir kaide yok yapılır elbette.Ama çok zorlar seni.

Ayrıca zor demişsin...

Evet zor.Hemde çok zor.
Ne yani kolay bir iş mi sanmıştın :)
Tabi herkes iki tık tık la iş yapıldığını sanıyor.Öyle olunca da kolay bir meslek sanılıyor.
Ama işin aslı öyle değil işte .

Neyse sana kolaylıklar diliyorum.

GİRİTLİ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tavsiye istersen bu devirde freehand corel gibi programları bi kenara bırak devri takip et ve ıllustrator öğren.yıllardır sürümü çıkmayan bir programı kullanma bence mümkün oldugu kadar ıllustartoru çözmeye bak çok faydasını göreceğine eminim.

moon335f

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba <dream_15> öncelikle sana şimdiden başarılar diliyorum. Konuya girecek olursak sayın N. BAYSAL'ın ve EFOJA'nın dediği gibi ilk önce araştırmalısın ve kendini eleştirebilmesin. Acemiyim diyorsun ama yinede çok güzel şeyleri başarmışsın. Çalışman hakkında söylemek istediğim tek şey biraz renk uyumlarına dikkat et... Tekrar başarılar...

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
Hangi programlarda çlışabilirim freehand var çok zor geliyoo photoshopla bu işin içinden çıkabilirmiyim ?

Acemisi oldugun her konu sana zor gelecektir. Ama, zoru kolaylaştırmak tecrübeden geçer. Adım atmazsan aşama kaydedemezsin. Sana en iyi klavuz grafikerler.net... bütün programların dersleri var, takıldıgın yerde bakarsın! Sorunun yanıtıysa, böyle forumlarda vakit harcarsan hayır!

merve17

🌱Yeni Üye🌱
daha hafif ve rahat renkler kullanmalısınn..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
tavsiye istersen bu devirde freehand corel gibi programları bi kenara bırak devri takip et ve ıllustrator öğren.yıllardır sürümü çıkmayan bir programı kullanma bence mümkün oldugu kadar ıllustartoru çözmeye bak çok faydasını göreceğine eminim.

Burada işi gücü bırakıp benim programım senin programını döver mantığıyla tartışmaya mı gireceğiz.Ben Corel X3 kullanıyorum ama X5'i çıktı bile.Yoksa bu çıkan sürümler Corel değil de bizim mi haberimiz yok.

paintten mi yaptın :D :D

Hıımmm.
Sizin pro çalışmalarınızı görmemiz mümkün mü acaba ?