Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu çizgileri kolayca nasıl çizerim.

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
izgi.jpg

Arkadaşlar freehand'de bir reklam yapıyorum. İlan sahibi böyle çizgiler istedi. Bunu freehand'de kolayca çizme imkanım varmı?

Tek tek çiziyorum birbiriyle arasındaki mesafeyi esnekliği tam oturtamıyorum. Acaba aynı sayıda dizilmiş eşit mesafedeki düz çizgileri bu şekilde bükemem mi?

Yada bunu hangi programla yapabilirim?

frp

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir çizgiyi çizdikten sonra bitmesini istedigin yere aynı çizgiyi kopyala, modify-->combine-->blend (ctrl+shift+b) uygula. Tabi öncesinde açıyı da iyi ayarlaman gerekiyor ikisi arasında. Blend uyguladıgında araya otomatik sayıda çizgi koyacak. sanırım 25'ti. Bunu azaltmak yada çoğaltmak istersen de, araç kutunda properties-->object' de 'steps' kutusuna deger girebilirsin.

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir çizgiyi çizdikten sonra bitmesini istedigin yere aynı çizgiyi kopyala, modify-->combine-->blend (ctrl+shift+b) uygula. Tabi öncesinde açıyı da iyi ayarlaman gerekiyor ikisi arasında. Blend uyguladıgında araya otomatik sayıda çizgi koyacak. sanırım 25'ti. Bunu azaltmak yada çoğaltmak istersen de, araç kutunda properties-->object' de 'steps' kutusuna deger girebilirsin.

aynen ... çok iyi anlatmışsınız..

lakin bu yukardaki numune çalışmayı gözüm bir yerden ısırıyor..

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com

Tam demek istediğimi anlatmadım ben. Şimdi yukarıdaki gibi bu eşit aralıkta dizilmiş çizgileri yukarıdaki gibi eğmen istiyorum. İşte sorunum burada. Bunu nasıl yapabilirim? Eğer başka bir programda yapılırsa onuda söylerseniz onu kurayım orada yapayım.

racoon_tr

🌟Usta Tasarımcı🌟
çizgileri eğik çizerseniz sonuç yukarıdaki gibi olacaktır düz çizgi çizmeyin X gibi deneyin

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Tam demek istediğimi anlatmadım ben. Şimdi yukarıdaki gibi bu eşit aralıkta dizilmiş çizgileri yukarıdaki gibi eğmen istiyorum. İşte sorunum burada. Bunu nasıl yapabilirim? Eğer başka bir programda yapılırsa onuda söylerseniz onu kurayım orada yapayım.

Tam olarak ne istediğinizi anlatmışsınız, arkadaşlar da uygun cevap vermişler zaten... Yapmanız gereken ilk ve son çizgiyi çizip ikisini seçip blend efekti uygulamak, step değerini de aradaki çizgi sayısı kadar belirtmek... Bağlantıdaki 8. mesajı okuyunuz....

https://www.grafikerler.net/freehand-dersler-basitce-yapilacak-figurler-objeler-efektler-t32416.html

Çok Asi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isakoc.com
Hmm pardon ben bunun böyle yaptığını bilmiyordum sadece düz çizgileri böyle çoğaltıyor sanıyordum. Kusura bakmayın. Teşekkürler şimdi oldu.