Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu kadar olur yani Dijimecmuma ve Gencgrafiker

ezgin38

🌱Yeni Üye🌱
4Pn4o.jpg

Rastgele dolaşırken gördüm, şok oldum! Haydi, başka siteler yapsında sen grafikersin! Sen neden yapıyorsun!? Değil mi?..

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Evet gerçekten "grafiker" kimliği tartışmaya açıktır her zaman. Tebrik ediyorum arkadaşı:)

Teşekkürler.

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Daha neler var neler.Bu ufak kalır onların yanında.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
bunlar aynı firmanın anı konsepte ait işleri de olabilir... Gerçekten biliyor muyuz, birbiri ile hiç bir bağlantıları olmadıklarını? Bu kadar bariz aynılık çalma amacıyla yapılmış olamaz gibime geliyor...
yani genç grafiker, genç mecmua'nın sahibi ya da tasarımcısıdır belkide...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
:giggle: Bunlara iş veren insanların kendi siteleriyle tıpa tıp uyuşan sitelerle, logolarla karşılaşması nasıl oluyor acaba? Benim için dövme, parayı geri alma vs. sebebi.

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu kadar benzerlik olağan değil gibi aynı firma altında olabilirler. Çünkü bu bir dava sebebi

bakyan

🌱Yeni Üye🌱
neyse alanı çalanı yakalayanı tebrik ediyorum.. :)

VectorHeart

🌱Yeni Üye🌱
bide şöyle düşünün .. dicimecmua gecgrafikerden çaldıysa ? olaya nie tek taraflı bakıyorsunuz anlam veremiyorum doğrusu.. ve eğer işin aslı buysa adamların bayağı bi günahını aldınız demektir..

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
kimin kimden çaldığı konusunda yorum yapılmış ki... hatta bence template bu, iki grafiker bir template büyük rezillik her daim sinemalarda!

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Sanırım grafiker genç olunca böyle oluyor. :D Gençliğine verelim desem oda olacak gibi değil. :p Ben şahsen alıştım artık bu tarz şeylere. Yabancı gelmiyor artık. :)

hunterboy

♾️Grafik Gurusu♾️
Rezalet yaaa... bu olay brandsoftheworld un logosunu çalmaktan da beter birşey:)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
templateler çıktı tasarımcılık bozuldu

shn_design

🌱Yeni Üye🌱
oyunu tamplate den yana kullanan arkadaşlara bende katılyıorum ve tahminim joomla alt yapısı mevcut ve slogan (en kötüsünü yap kendin yap)

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
gencgrafikerin yada diğer websayfasının tasarım hırsızlığı yaptığını, herhangibir ıspat olmadan idda etmemiz, hepimizi komik duruma sokar

tasarımlar benziyormu? benziyor, ikisinede yakışmışmı? yakışmış, ikisininde tescilini görebiliyormuyuz? hayır

her tasarım yada herşey birbirine benzeyebilir, önemli olan tasarımın hangi amaçla yapıldığı ve ne anlattığıdır... yoksa bir çuvalın içerisine evdeki bütün ıvırzıvırı doldurun, olduğu gibi yere boşaltın. Yere düşen ıvırzıvırların, kendi aralarında muhakkaki matematiksel bir benzerliği yada raslantısı söz konusu olacaktır...
Tasarımlarda böyledir hepsi birbirine benzeyebilir (görsel olarak), bir tasarımcı 5mm çapında bir yuvarlak logo tasarladı diye, başkasının yuvarlağı kullanamaması gibi birşey olamaz...
önemli olan tasarımda aktarılmak istenenin aynı olmamasıdır...
örnek:eskiler bilirler show tv nin meşhur bir kırmızı noktası vardır gece yayınlanan
bu nokta ile japonya bayrağı arasında, amaçları ile ilgili bir benzerlik, bir bağ kurabilirmisiniz...
ikisinin şeklide aynı hadi kurun buyrun malzeme:) (sakın olaki ovv japonya çok erotik bir ülke demeyin)

Şuan ıvırzıvırı tartışmak yerine bu tasarım hangi web sayfası için uyumlu ne anlatıyor
kime daha çok yakışıyor bunu tartışmamız yada enazından grafikerlerin bunu tartışması daha yerinde ve anlamlı olurdu diye düşünüyorum:)

Son düzenleme:

gani_gani

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya arkadaşlar benim yaptığım bir tasarıma da çok benziyor bu. pembe ve beyaz uyumlu renkler. bence hemen çalıntı filan demeyin. denk gelebiliyor.