Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu nasıl yapıla bilir bilen varsa yardım lütfen Tipografi kullanarak tasarım yapmak.

Noxit

🌱Yeni Üye🌱
bunu yapmayı bilen varsa anlata bilirmi yardım lüten şimdiden teşekkürler..:smile:

banneroy.jpg

Benzer konular

Noxit

🌱Yeni Üye🌱
saol da türkçesi yokmu anlayamadım:|

aL1CaNzZz

🌱Yeni Üye🌱
bende bu calısmayı beyendım ama turkcesı lazım :S bır arkadas daha konu acmıs ama bu ondan daha güzel bir çalışma oldugu ıcın bunu tercıh edıyorum..

Eğer türkçesini cevirme imkanı olup çevirebilirseniz memnun oluruz.

iyi forumlar.

Son düzenleme:

frank

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu çalışma freehandde çok daha kolay yapılır.

selimArslanoğlu

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba

eğer corelde yapacaksanız ve istediğiniz gibiyse yaptığım örnek anlatayım
selim.jpg

sweetgraphicer

🌱Yeni Üye🌱

sweetgraphicer

🌱Yeni Üye🌱
Öncelikle ben bu siteye yeni üye oldum anlatış şeklimde bir yanlışlık olursa mazur görün. Bir hatam olursa düzeltirseniz sevinirim.

1. İlk önce 1200 x 800 pixel 72 dpi, siyah renkte belgemizi oluşturuyoruz.
2. Text alanımızı açıyoruz. yazımızı 16 punto Regular ve satır aralığının yükseliğini de 16 punto veriyoruz. Yazımızın renk kodu #404040. Ardından istediğimiz yazıyı yazıyoruz.

img3hj.jpg

3. Yazımızı oluşturduktan sonra text alanımızı sayfamızın dışına doğru taşırıyoruz (bunu iyi şekilde ayarlamamız gerekiyor)

img4e.jpg

4. Text alanımızı daha sonra 45 derecelik açıyla çeviriyoruz.

img5b.jpg

5. Bu aşamada objemizi yada logomuzu açıp bu sayfa üzerine yerleştiriyoruz.
6. Daha sonra Magic Tool aracımızla logomuzu seçiyoruz.

img7.jpg

7. Seçtiğimiz alandaki layerımızı gizleyip, text alanımıza gelip kopyalıyoruz. Ardından yeni bir layer açıp kopyaladığımız alanı buraya yapıştırıyoruz.
Layer > Layer Style'den Color Overlay tıklıyoruz ayarlarından hiçbir değişiklik vermeden sadece rengimizi değiştiriyoruz.

img9w.jpg

ve artık işlemimiz tamamlandı. Dilerseniz aynı işlemleri başka şekillerde de devam ettirebilirsiniz.

img10c.jpg

NOT: O sitede verilen son aşamayı anlatmadım. O aşamayı isterseniz kendiniz yapabilirsiniz :smile:

Noxit

🌱Yeni Üye🌱
son aşamada renk deilştirmeyi beceremiyorum :/

pLayer1_mtn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.videonette.com
Sayfayı küçük yazılarla doldurduktan sonra bu yazı layerine sağ tıklayarak rasterize type yapın.Daha sonra yazmak istediğiniz ikinci yazıyı yani renklendirmek istediğiniz 2. yazıyı farklı bir layera yazın ve bu yazıyı veya harfi herneyse W tuşuna basıp herharfi seçili hale getirin ve bu layerın yanında göz simgesine tıklayarak gizleyin.Daha sonra ilk yazı layerına gelin yani o layerı seçili hale getirip ctrl+c tuşuna basın ve tekrar farklı bir layer açarak ctrl+v tuşlarına basın ve artık yazıyı renklendirebilirsiniz.
Umarım anlatabilmişimdir.Kolay gelsin.