Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bu stil userbar nasıl yapabilirim ?

hayalet_kral

🌱Yeni Üye🌱
uanoscope2.gif

tbaggerbar.gif

uacamper3.gif

Bu resimlerdeki gibi userbar içine video nasıl yerleştiriliyor.Bunu yaparken hangi programları kullanıyoruz:Bu programların kullananımını öğrenebiliceğim bi kaynak verebilirmisiniz?

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ps kulanmayı biliyomusun? site içerisinde photoshop ta video açma mevcut biraz mantık biraz tecrübe birazda el becerisi gerekmekte : )

hayalet_kral

🌱Yeni Üye🌱
ps kulanmayı biliyomusun? site içerisinde photoshop ta video açma mevcut biraz mantık biraz tecrübe birazda el becerisi gerekmekte : )

evet gifimi hazirladim.import videodan gif animatora atabiliyorum ps de.ancak bilmediğim kısım userbar çerçevesini geçirmek.Tarif edebilicek biri var mı teşekürler....

hayalet_kral

🌱Yeni Üye🌱
aynı şekilde buda yapılmış nasıl yapabilirim biri tarif etsin lütfen...
Dragunov_rules__Userbar__by_captain_x.gif

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mesela bi tane çerçeve tasarladın Var sayalım orta kısmını debuke photoshop dilini de unuttum bu arada orta kısmını sildik diyelim 10 tane de resim açtık bu çerçeveyi en üst kısma getirdik animasyon time line degilde frame olarak seçelim ve layer kısmından bütün resimleri kapatalım frame animasyondan 10 tane frame açalım ve bütün framelere çerçevemizi ekliyelim sırayla resimleri framelere eklersen resimler tasarladıgımız çerçeve içinde oynıyacaktır sen userbarına bu şekilde kolaylıkla animasyon yapa bilirsin yani userbarının hangi kısmında animasyon oynamasını istiyosan o kısmı debuke ettikten sonra framelere eklemen yeterli

hayalet_kral

🌱Yeni Üye🌱
mesela bi tane çerçeve tasarladın Var sayalım orta kısmını debuke photoshop dilini de unuttum bu arada orta kısmını sildik diyelim 10 tane de resim açtık bu çerçeveyi en üst kısma getirdik animasyon time line degilde frame olarak seçelim ve layer kısmından bütün resimleri kapatalım frame animasyondan 10 tane frame açalım ve bütün framelere çerçevemizi ekliyelim sırayla resimleri framelere eklersen resimler tasarladıgımız çerçeve içinde oynıyacaktır sen userbarına bu şekilde kolaylıkla animasyon yapa bilirsin yani userbarının hangi kısmında animasyon oynamasını istiyosan o kısmı debuke ettikten sonra framelere eklemen yeterli

hocam debuke olayını googlede arattım ancak hiçbişey bulamadım.Sanırım yanlış yazdın.Evet takıldığım nokta ilk frame.İlk frameyi sabitlemek istiyorum zaten bi kısmı transparan.transparan kısmın altındada animasyonum oynayacak.Sorun şu ilk frameyi nasıl sabitleyecem.Debuke diye arattığımda bişey bulamadım.

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eskiden Photoshop'un eski sürümlerini kurunca İmages reader die bir program kuruyordu. Gif i İR de açtığında parçaları layer oalrak görüyordu, ordanda photoshopa geçiş yapabiliyordun. photoshopda kareler üzerinde ki değişikliği yaptıktan sonra İR de kareler arasındaki geçiş sürelerine varana kadar ayarlayıp gif olarak kayıt yapılabiliyor.. Umarım açıklayıcı olmuştur...

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
anlatıgımı anlamadın sanırım şimdi 10 tane farklı resim açtık ps de ve animation paneli açtık ps de açılı olan 10 tane resmimiz farklı layer içinde ve tum layerleri layer panelde göz sembolunden kapadık tum layer kapalı ike animasyon panelden ilk frame tıkladık ve ve ilk layer göz sembolunu tıklıyarak tekrar görünür hale getirdik ikinci frame e geçtik ve ikinci layer görünür hale getirdik sırayla her bir frame e bi layer atadık ve bi layer daha açtık ve userbar tasarladık ve 50x200 diyelim ve sol kısımdan 50x50 pixel genişlikte bi alanı sildik bu layeri en üste taşıyıp layerlerimizin tekrar framelerimize atadık takıldıgın yerleri daha iyi izah edersen daha çok yardım edebilirim photoshop yuklu olsa resimli yada video çeker atardım.