Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çalınan Tabela Tasarımım

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
korsanbalkevitabela.jpg

Emeğe saygı hiç kalmamış Çalan Müşterimide Tabelayı yapan firmayıda kınıyorum.

Benzer konular

graffi3D

♾️Grafik Gurusu♾️
Geçmiş olsun, sizin adınıza üzüldüm. Umarım hakkınızı alırsınız

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Zaten belliymiş böyle olacağı baksana firmanın ismine, tam onlara yakışır bir iş "korsan" :D:D:D

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Nereden, nasıl çalındı ki?

Neden öyle oldu, nerede hata yaptınız?

Aslında ne yapmalıydınız, ya da ne yapmamalıydınız sizce?

Ki; ders çıkarılabilsin.. Ağlama duvarı gibi bir konunun kime, ne yararı olabilir? :)

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mşteriye çalışmanın jpeg halini göndermiştim okeylemek için. İş okeylendiği halde jpeg olan çalışma üzerinden aynısını dijital baskı yapmışlar. Ne yazık ki patronumda ilgilenmek istemedi.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
üzülmeyin o halde sonuçta işin tasarımı hala sizin, hakkını arayacak olan kişi patronunuz...
yani size maddi birşey kaybettirmemiş. hiç yoktan bir teselli olur size umarım. sonraki işlerinizi jpg gönderirken kaltiesini %60'nin altında tutun ve 6 cm den küçük olsun en uzun kenarı...

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
yazık olmus gercekten ama skyfox'un dedıgı gıbı dert yanmak fayda degıl...

bülent35

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emek vermişsin üzüldüm :S
benim başımada böyle şeyler geliyor bazen hatta 3 hafta önce 8 sayfalık broşür çalışması yaptım ve yaklaşık 50 tane fotoğraf çektim bu broşür için onca uğraştan sonra müşterinin yanına gittim başka bir iş için masanın üzerinde baktığımda benim yaptığım çalışma vardı :D

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ya nefret ediyorum böyle insanlardan bu kadar ucuz mu bu emek ya kendi işleri içinde böyle yapılsa kızmaz mı bu insanlar kaldı ki adam da birde Avrupa görmuş bir insandı yaptığına bak

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
gemi ve kuş harici evt. sadece nasıl bir çalışmaya yapacağımı hayal ettim ona göre uygun doneleri topladım bu çıktı ortaya

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
yanlış anlamanı istemem ama gemi ve kuş haricindekiler zaten font.
Burda nasıl bir çalınma söz konusu onu anlamadım, ne yani herhangi biri senin kullandığın vektörleri kullanırsa oda mı çalıntı olacak. Yaptığım tasarımı çalmışlar diyebilmen için gemiyi ve o kuşu ve diğer herşey senin eserin olmalıki, o zaman ben dahil herkes sana destek olsun. Bu senin doneleri toplayıp yerleştirdiğin bir iş olabilir illaki emek var ama hakkını arayabilmen için ortada olay yok.
Bu konuda herkes birşeyler söylüyor, tasarımım çalındı diyor buraya konular açılıyor ama kimse hakkını nasıl savunacağını bilmiyor. Kanun bu kanuda açık ve net, baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

5846 nolu Fikir ve Sanat eserleri kanunu

• Beğen
Tepkiler: Nur

vburak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bunun önüne geçilemiyomu ?

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ben kanunları araştırdım Sayın M. Küçük üstelik bir eseri toplayabilmekte emektir ben hayal ettiğimi yaptım illa benim çizmem gerekmezdi kuşu vs yi önemli olan hayalinizdekini ortaya koyabilmektir burdaki objelerin yerine mesela gemi baska bir korsan gemiside koyabilirdim ama burda oluşmuş bir uyum var bence tasarımda budur sanırım siz herşeyi kendiniz çiziyorsunuz?

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
babaya bile güvenmeyi öğreten bu toplum haksızda sayılmaz aslında.
hatayı kaliteli jpgde göndermekle yapıyor çoğunluk hala. hoş karşımızda ki zaten bu niyetteyse küçüğü göndersenizde çalar yeniden çizdirir. bu olasılıkta var ama yine de küçük jpeg gönderimi yapmakta yarar var.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Ben kanunları araştırdım Sayın M. Küçük üstelik bir eseri toplayabilmekte emektir ben hayal ettiğimi yaptım illa benim çizmem gerekmezdi kuşu vs yi önemli olan hayalinizdekini ortaya koyabilmektir burdaki objelerin yerine mesela gemi baska bir korsan gemiside koyabilirdim ama burda oluşmuş bir uyum var bence tasarımda budur sanırım siz herşeyi kendiniz çiziyorsunuz?

Tabiki herşeyi kendim çizmiyorum, hazır vektörler, resimler kullanmıyorum diyen biriside yalan söyler. Ama hazır vektör kullandığım ve sadece font koyarak zengilleştirdiğim birçalışmayıda başka bir yerde görünce, benden çalımışlar diye yakınmıyorum. Bu tür çizimler herkesin kullanabilmesi için paylaşılıyor yada satılıyor, illaki senden başka kullananlarda olacaktır.
Ben fikirlerimi ve bilinmesi gerekenleri söyledim, bu çalışmayı senden görüp kullanan çalmış değilde senden esinlenmiş oluyor. Tekrar söylüyorum, benden çalmış diyebilmen için çalışmadaki herşeyin sana ait olması gerekiyor, diğer türlü esinlenme deyip geçiliyor.