Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çalışma alanı boyutu yetmiyor

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba,
Normalde Corel ile yaptığım Açıkhava çalışmalarından birini Illustratorle yapmak zorunda kaldım.Fakat takribi 7 metre uzunluğundaki dosyayı Illustratore aldığımda beyaz çalışma alanına sığmadı.Dışarıdaki gri alanda kalan kısımlar üzerinde de işlem yapmam ve taşımam zor olduğu gibi henüz açık olan dosyamı sanırım exportlarken de sorun çıkaracak.Ne yapmam lazım?
Not:Sürüm Cs3 kullanıyorum.

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çalışma alanını büyüt ilk dökümanı açarken çalışma boyutlarına göre açabilirsin kolay gelsin

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sorunlu bağlantı sebebiyle üst üste gelen mesajımın kusuruna bakmayınız.Cevabım alttaki mesajdır.

Son düzenleme:

kingy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Malesef çözüm bu değil :( Çalışma alanını azami 3 metre yapıyor program, benim dosyam 7 metre..Acaba Illustratorde bu tip çalışma yapmak imkansız mı?
Bir zamanlar çok güvendiğim ve corele karşı savunduğum bu programın sanırım cicili bicili yanlarından öte corelle teknik anlamda kıyaslanamayacak kadar geri bir yazılım olduğunu artık kabullenme vakti gelmiş gibi..Save selected özelliği yok, istediğim ebatta çalışamıyorum..demekki bazılarının aklına uyup corel yerine illustratorle çalışsam yarım günde tamamladığım işleri 2 günde yaparım..

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
belki şöyle yardımcı olabilirim bende büyük boyutlarda çalıştığım zaman özellikle vektörel işlerde 10 katı küçük çalışıyorum işi sonra matbaada basarken onhlar gerçek boyutuna çekip basıyorlar yani örnek 7m ye 5m bir işi 70cm ye 50 cm çalışıyorum

computerboy

🌱Yeni Üye🌱
illustrator tabela programı değildir. fakat dilerseniz tabela içinde kullanabilirsiniz. sadece yapmanız gereken ölçekli çalışmak makinalar baskıda istediğiniz ölçeği zaten size veriyor. corel de alışılagelen durum aslında hep aynı sonsuz boyut olmaz ilkesiyle çalışır. bir çalışma alanı mantığı olduğundan dolayı dışarı taşma hayali olmamaktadır.