Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çalışma dosyam bozuldu ve açılmıyor.

kadiraliseker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar merhaba,

InDesing'de bir katalog çalışıyorum ancak dosyayı son kaydettiğimden sonra tekrar açmaya çalıştığımda dosya tamamen bozulmuş, masaüstü simgesi de gizli dosya simgesi gibi olmuş. Dosyayı açmaya çalıştığımda;

"Cannot open the file "dms.indd" Adobe InDesing may not support the file may be open in another application"

yazıyor. Bir de dosya boyutu 4 KB olarak gözüküyor. Ama böyle olması imkansız çünkü, her sayfada 8-10 ürün olan ve ürün tablosu olan 70 sayfalık bir katalog.

Acil, yardımlarınızı bekliyorum :(

soldier_159

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kardeşim dosyayı mail atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

güverhan

🌱Yeni Üye🌱
'Bozuk Dosya' uyarısı

Ben de aynı dertten muzdaribim. Kitap çalışması yapıyorum ve Indesign CS6 kullanıyorum.
Bilgisayara önyükleme yapılırken flash bellek olarak yanlışlıkla çalıştığım bellek kullanıldı. Hata verdiği için hemen çıkarttım ama daha sonra bu belleği bilgisayara taktığımda 'Birim, tanınan bir dosya sistemi içermiyor. Lütfen tüm gereken dosya sistemi sürücülerinin yüklü olduğundan ve birimin bozuk olmadığından emin olun' uyarısını verdi.
Daha sonra yardım olarak uzaktan bilgisayarıma bağlanıldı. En sonunda disk biçimlendirme yapıldı. Ben de dosya kurtarma programı yardımıyla belleği tarattım. Dosyalarımın çoğunu kurtardım ama özellikle INDESİGN dosyaları 'bozuk dosya' uyarısı veriyor ve açılmıyor.
Detaylı anlattım; belki teşhise faydası olur. Yardımcı olursanız çok sevinirim.