Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çalışmada verdiğim gölgeyi baskıda kontur gibi alabiliyorum (yardım)

srpsyn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim nerde soracağımı bilemedim.

Corel x5 kullanıcısıyım. Çalışmaya gölge veriyorum tiff kaydediyorum. Tiffi açıp baktığımda sıkıntı görünmüyor. Ama baskıda verdiğim gölge kontur gibi full basyor. Bu sorun neden kaynaklanır yada ne yapmam gerekir? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Benzer konular

cesar5x

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dijital baskı ise benimde başıma gelmişti. Coreldraw olarak verme. Tiff kaydet gönder. Yada coreldrawda açan kişi kontrol edip öyle tiffe çevirsin.

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Verdiğiniz gölgenin multiply olmasına ve gölge rengini sadece siyahtan değil, zemin renginide dahil ederek vermeye çalışın, mesela turuncu zemin var %60 magenta %100 yellow. Gölgeyide %60 magenta, %100 yellow ve dilediğiniz kadar black ekleyerek verin. Ve verdiğiniz gölgeyi nesneden ayırın.. Ctrl + K ile...

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Gölge veridiğiniz nesneyi seçin
Ctrl+K (Break Apart) yaparak ayırın
Tek Başına gölge seçilebilir hale gelecektir
Sadece gölgeyi seçip "convert to bitmap" yapın (300 dpi CMYK)

Not: tiff yerine PDF yada direk cdr yollamanızda muhtemelen sorunu giderecektir.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim nerde soracağımı bilemedim.

Corel x5 kullanıcısıyım. Çalışmaya gölge veriyorum tiff kaydediyorum. Tiffi açıp baktığımda sıkıntı görünmüyor. Ama baskıda verdiğim gölge kontur gibi full basyor. Bu sorun neden kaynaklanır yada ne yapmam gerekir? Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Verdiğiniz gölgenin multiply olmasına ve gölge rengini sadece siyahtan değil, zemin renginide dahil ederek vermeye çalışın, mesela turuncu zemin var %60 magenta %100 yellow. Gölgeyide %60 magenta, %100 yellow ve dilediğiniz kadar black ekleyerek verin. Ve verdiğiniz gölgeyi nesneden ayırın.. Ctrl + K ile...

Erkan COŞKUN 'un ifadesine ilave olarak bu görsel sanırım size yardımcı olacaktır.

qH28Z.jpg

srpsyn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Gölge veridiğiniz nesneyi seçin
Ctrl+K (Break Apart) yaparak ayırın
Tek Başına gölge seçilebilir hale gelecektir
Sadece gölgeyi seçip "convert to bitmap" yapın (300 dpi CMYK)

Not: tiff yerine PDF yada direk cdr yollamanızda muhtemelen sorunu giderecektir.

bunu daha önce denemiştim istediğim sonucu alamadım.
Olympos dx5 kullanıyorum ama hp10000s kullanırkende aynı sorun vardı
cdr basarmı bilmiyorum denemem gerek. Çok teşekkür ederim
iyi çalışmalar.

srpsyn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Deniyorum teşekkürler..