Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çalışmalarınızı nerede yedekliyorsunuz?

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arşivinizi nasıl koruyorsunuz?
Ben harici hd aldım bozuldu ve bütün herşeyim gitti şimdi yine aldım ama artık güvenmiyorum.
Siz nasıl yöntemler kullanıyorsunuz cd, dvd, blueray, hd, sanaldisk, host alanı ve pc bunları hepsinin bozulma ihtimali yüksek veya uzun süre kullanmazsan açılmıyor.
Nasıl bir yöntem önerirsiziniz?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Harici hdd. Dvd lere de ben güvenmiyorum ...

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi arşivinizi nasıl koruyorsunuz?
Ben harici hd aldım bozuldu ve bütün herşeyim gitti şimdi yine aldım ama artık güvenmiyorum.
Siz nasıl yöntemler kullanıyorsunuz cd, dvd, blueray, hd, sanaldisk, host alanı ve pc bunları hepsinin bozulma ihtimali yüksek veya uzun süre kullanmazsan açılmıyor.
Nasıl bir yöntem önerirsiziniz?

3.5"lik Harici HDD alın ve iyi bir marka olmasına dikkat edin benim tavsiyem WD olacaktır diğer markalarla kötü tecrübeler yaşadım ama WD daha üzmüş değil beni.

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Bende WD vardı gitti. Ama kötü demiyorum WD ler gayet güzel tavsiye ederim. Yalnız şuna dikkat edin, HDD yi çıkartırken "Donanımı Güvenle Kaldır" yaparak çıkartın. Flash Bellek kullanır gibi HDD kullanmayın uzun ömürlü olacaktır.

YaLquzaq

🏅Acemi Tasarımcı🏅
En sağlamı Ftp'de yedekleyip backup dosyalarını Harici bir diskte saklamaktır. Harici diski sadece veri yedekleme için kullanırssanız. Çok veri aktarımı yaptırmazsanız ve usb herhangi donanımı kullanıyomuş gibi dikkat ederseniz uzun ömürlü olur. Şimdi neden ftp sunucusunun backupunu saklıyosun diyen arkadaşlar olabilir. En güvenli sıkıştırma mantığıdır. Eğer yapabiliyosanız php ya da asp'de sıkıştırma programı yazarak local hosttan sıkıştırıp bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Veri kaybınız olmaz kesinlikle...

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
Benimde bozuldu dediğim hddiskim WD idi ama bende dikkatli kullanmadım sanırım, şimdi seagate aldım çok dikkatli kullanıyorum.
Php den biraz anlıyorum eğer araştırırsam o sıkıştırmayı yaparım ama o kadar ftp alanı yok bende sadece web sayfaları için 5-10 gb malum host alanları baya pahalı sıkıştırmanında çok fazla faydalı olacağını sanmıyorum.
Bir diski(cd,dvd,hdd,flash vs.) uzun süre kullanmasan mesela 6 ay,1 yıl,2yıl vs kendiliğinden bozulurda açılmamazlık yaparmı?