Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çarkıfelek tarzı çizim

gok-te

🌱Yeni Üye🌱
Çoğu graifklerde bu var. Daha çok arkaplan da kalıyor. Çarkıfelek gibi yuvarlak içinde ortadan çizgiler dağılıyor. Bunun ismi ne diye geçiyor. Yada nasıl çizebilirim.

Benzer konular

Onurism

🌱Yeni Üye🌱
bi örnek resim koysaydın daha anlaşılır olurdu görülen o ki çoğu arkadaşımız anlamamış demek istediğini bende öyle :(

benim anladığım şu ;

merkezden dağılan çubuk gibi çizgileri diyosan
internette çok var yani genelde çizmiyolar başka yerden alıyolar opacity yada multiply kullanarak arka plana düşüre biliyolar yani çizmiyolar alıyolar :) internette çok rastlarsın

umarım demek istediğini doğru anlamışımdır :)

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle yeni layer üç gen yada kare farketmez çizimini yap daha sonra magic tool ile çizimini seçili hale getir alt+t kısa yolu ile nesneyi yakala merkez noktacıgını alta kaydır daha sonra Ctrl+alt+Shift Tuşlarına basarak kaydır daha sonra move tool tuşuna bas ve nesneyi bırak daha sonra yine ctrl+alt+shift ve t tuşuna basarak nesneyi çogalt eger bunları yaparak elde edemiyorsan anlatıklarımı dogru yapamıyorsundur :D Print tuşu bassa resim olarak anlatırdım bu Ps için Ai kısa yollu farklıdır

Onurism bu arada bukadar basit birşeyi hiç bir grafiker internetten almaz :)

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
sayın gok-te... forumda retro diye aratın... sanırım tarif etmeye çalıştığınız çizim o olmalı...

Onurism

🌱Yeni Üye🌱
Onurism bu arada bukadar basit birşeyi hiç bir grafiker internetten almaz :)

Yanlış anladın çoğu grafiker alıyor amaçları uğraşmak değil çünkü allıyor ve opacity düşürüyor sadece onu elde etmek değil amaçları sadece arkada kalabalık yapsın müşterinin gözüne iyi görünür belki düşüncesi var.

ben yapmıyorum tabi yapanları görüyorum :)

Onurism

🌱Yeni Üye🌱
evet doğru anlamışım kolay bi çalışma ama dediğim gibi çoğu tasarımlarda başka yerlerden alınıp , yapılan çalışmanın içine koyulduğunu gördüm, :) kendisinin çizdiğini söyleyene pek rastlamadım :)

muhammed53

🌱Yeni Üye🌱
buna webde stripe deniliyo ;) google images'ten 'stripe background' diye ararsan genellikle düz çizgililer çıkar ama 'radial stripe background' diye ararsan tam istediğini bulursun ;)