Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cikolatali gofret ambalaji

rekouno

🌱Yeni Üye🌱
resmi ekledim yorumlarinizi bekliyorum
OPIZu.jpg

not yazi ruscadir

Benzer konular

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
yapılmış çikolata ve gofret ambalajlarını çokca araştırmalısınız...
ambalaj ürünü sattıran unsurdur. çıkış noktanız bu olmalı, cazibesi vede etkisi olmalı,
üzülerek bu çalışmada ben cazibe ve etkilemeyi bulamadım. görsellerde kargaşa ve orantı sorunları var...

rekouno

🌱Yeni Üye🌱
ne onerirsiniz murat bey. ben cok yeniyim hatta bu ise yeni baslamak uzereyim

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yazı fontları anlaşılır değil..ben bişey okuyamadım..Daha belirgin ve etkili fontlar seçmelisiniz ve bu kadar abartı stroke kullanmasanız daha şık olacaktır..

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
ne onerirsiniz murat bey. ben cok yeniyim hatta bu ise yeni baslamak uzereyim

Öyleyse, lütfen sabırla ve dikkatle inceleyiniz:

https://ibrahimerguden.blogspot.com/2011/04/grafik-kurallarina-uyalim-uymayanlari.html

Bir proje aldığınızdaki bitirme sürecine kadar olan çalışmanızı özetler misiniz?

Yeni bir ambalaj işi aldığım zaman, önce marketleri dolaşıyorum. Diyelim ki benden reçel etiketi isteniyor, marketlerdeki reçelleri inceliyorum, birer tane satın alıyorum, önüme diziyorum ve yapacağım işi onların arasında hayal etmeye çalışıyorum. Benim yapacağım reçel, markette aldıklarımın arasına girecek. Ayırt edilmesi lazım, kalitesinin fark edilmesi lazım, diğerleri ile karışmaması lazım. Pahalıysa pahalı olduğunun, ucuzsa ucuz olduğunun belli olması lazım. Belli bir zaman örnekler önümde duruyor. Ben başka işler yaparken onların yanından geçiyorum ve onları kafama yerleştirmeye çalışıyorum. Biraz o konu hakkında bilgi topluyorum; reçel nedir, nasıl yapılır? Müşteriyi anlamaya çalışıyorum. Senin reçelinin diğerlerinden farkı ne? Niye insanlar senden satın alıyor? Ürün piyasaya yeni çıkıyorsa; alıştığı ürünler varken niye senin reçelini satın alsın? Bunları anlamaya çalışıyorum. Sonra oturup taslaklar yapmaya başlıyorum. Taslaklardan birine karar verip onun bitmiş örneğini hazırlıyorum.

https://www.photoshopmagazin.com/dergi/2010/01/ilhan_bilge.html

Son düzenleme:

rekouno

🌱Yeni Üye🌱
ince yorumlariniz ve ilginize tesekkur ederim dediklerinizi uygulayacagim