Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çizemeyen birisi?

vantilatorres

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar ben hiç kağıda çizemem yani ne biliyim resim derslerinde bile bi insan falan çizemezdim :D

Burada yapılanları görünce çok beğendim. Bi tablet alsam çalışarak uğraşarak falan bişeyler çıkarabilirmiyim. Kısaca kağıda bişey yapamayn birisi tabletle bişeyler yapabilirmi. mesela aklıma şey geldi yapılmış resimleri tabletin kalemiyle boyayarak başlayabilirim gölgelendirmesini falan yaparım ilk başlarda diye düşünüyorum. ne dersiniz bu doğuştan gelen bi yetenek mi? sonradan kazanılamazmı?

UC-LOGIC LAPAZZ A5 GRAFİK TABLET (WP8060-TAB08)

bd46896n1.jpg

şunu alıp kendi kendime uğraşmak istiyorum, bu tableti almamda sakınca var mı?
çok hevesliyim yardımcı olurmusunuzz :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence risk e girmeyin. Daha sonra satmak isteyebileceğiniz bir ürünü almak pek mantıklı değil. Kalemi kağıdı alın eğer hala çizemiyorsanız tablet fikrinden katiyyen vaz geçin. Çünkü tablette kağıdın dijital versiyonudur.

uzaysari

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım hevesini kırmak istemem. Kağıda çizemiyorsan tablette işin biraz zorr olur. Yanlız PhotoShop bilgin varsa al derim ben sana. KİB

yorgunella

♾️Grafik Gurusu♾️
Selamlar ben hiç kağıda çizemem yani ne biliyim resim derslerinde bile bi insan falan çizemezdim :D

Burada yapılanları görünce çok beğendim. Bi tablet alsam çalışarak uğraşarak falan bişeyler çıkarabilirmiyim. Kısaca kağıda bişey yapamayn birisi tabletle bişeyler yapabilirmi. mesela aklıma şey geldi yapılmış resimleri tabletin kalemiyle boyayarak başlayabilirim gölgelendirmesini falan yaparım ilk başlarda diye düşünüyorum. ne dersiniz bu doğuştan gelen bi yetenek mi? sonradan kazanılamazmı?

UC-LOGIC LAPAZZ A5 GRAFİK TABLET (WP8060-TAB08)

şunu alıp kendi kendime uğraşmak istiyorum, bu tableti almamda sakınca var mı?
çok hevesliyim yardımcı olurmusunuzz :)

merhaba. ben çizim yapmanın sadece doğuştan bir yeteneğe dayandığına inanmam. ben çocukluğummdan beridir resim yapmayı severdim ama elim bir türlü açılmazdı. Ama uzun sure çizim yapanları inceledim. Yapılan çizimleri kopya ettim (tabiki bunları kullanmadım sadece gelişim amaçlı), inceledim her nesneyi. Yani önemli olan ışığı gölgeyi gorebilmek. Bunun içinde bakmak, incelemek önemli. Resim kursları var bikaç aylık. Onlara gidip perspektif, tarama öğrenebilirsin. Resim kitaplarıyla evde de çalışabilirsin ben öyle öğrendim. Ve başkalarının çizimlerini de incelemeniz gerektiğini düşünüyorum. Umarım amacınıza ulaşabilirsiniz.. kararlı olmak çok önemli. Ve photoshopta çok güzel bir programdır. Sınırsız herşey yapılabilir. Tablet almanız iyi olabilir. Ama dediğim gibi once elinizin açılması gerek.. başarılar dilerim..

https://www.grafikerler.net/yorgunella-calismalar-t37016.html

ART-ist

🌱Yeni Üye🌱
Istemek:%50 si,baslamak %70 i.. :)bitti sayilir.

Burda olmasi gereken cizme yetenegi veya boyama veya veya degil,tasarlayabiliyorsan gerisi gelir...

Bazen cizememek daha iyidir.diger vasiflarin daha cok gelisir...tabi bunlarin hepsi yorum...Sabit bir kural yok bu iste !!! hersey sana kalmis... ISTE ve BASLA... gerisi...oki doki.... :)

Bu arada o digitizer(tablet) i alsammi,olurmu yaparmiyim gibi gereksiz muhabbete girme-yelim.ipod,dvd player,mikrodalga,mutfak robotu kullanabiliyorsan,digitizerda da calisirsin,cizersin mizersin ...

haydin goley gele-sin.:emo1: :sanat::iloveyou:

clipboard01pn1.jpg

SWEET BABYS...:tongueout:

senem sevtap

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence resim sonradanda öğrenilebilecek bişeydir desen eğitimi alırken çöp adam bile çizemeyen kişilerin 2-3 hafta sonra çok iyi işler çıkardığını gördüm, istersen sende eğitimini alarak en azından el yatkınlığı sağlayabilirsin, sonrası sana kalmış...

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelikle şunu söylemeliyim gerçi terapi yapıyormuş gibi oluyor bu uyarılarda :D

Kafanda bitirdiysen bu senin için bi başlangıç olur, ama yok ben kağıda çizemiyorum tablete çizerim diyorsan % 100 garanti veriyorum imkanı yok... Ben karakalem idare eder şekilde resim çizen birisiyim tableti aldığımda bi süre sadece imza atmak için kullandım can sıkıntısından... Resimde kesinlikle sonradan öğrenilen bişey sonuçta herkes aynı şeyleri görüyor gördüğün şeyi çizmek tamamen teknikle ilgili bi durum kursa gitmeni tavsiye ederim kalemi zor tutan elemanlar ressam olma aşamasındalar teknik böyle bişey işte sana başarılar... umarım gözünü karartıp bu işe girersin. :D

nisasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar çizimim yok grafikerim ama programlarda işeyarar değil mi tablet fotoşop vs programlarda ben de almak istiyorum boşa almış olmam galiba

LETO

🌱Yeni Üye🌱
aynısı bende var bence çok rahat çizilo bence gerçek kalemi aratmıo ama desennin ıyı olması kolyalık sağlıo tabi bana göre gerçi ben corelde çiziorum

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben kendimi anlamak istiyorum çalişmalarimi gördüyseniz o çalişmalar benim 4-5 inci çalişmalarin yeni basladim teknkleri kendim kesfetim gözlemleyerek yapıkca daha da gelişiriosun kendini pcde çizmek işi kolaylaşirior ama ben elle daha güzel çiziorum açıkcas ablet beni zoluyor.

asiefsane

🌱Yeni Üye🌱
Bnde animsyon içn mausla çizyrm fakat bu pcde çizeblmen içn daha kullanışlı bi araç...misal bn kendimii bildim bileelii çizm yaprm ama insanın içindee varsaa bu tasrmları yapmk yada hayalgücü herşy olurr sadecee resim değil kafana takrsnn öylee bii çizersnkii...

3D-HD

🌱Yeni Üye🌱
benceçizmeyi bilip bilmemek önemli değildir,eğer sen kafana koymuşsan bu işe girmeyi bence girmelisin,tablet kullanımına gelince yeni başlayan biri için zordur ama resimleri digital ortamda çizmek daha eğlenceli:)
Amaa alıp bir ay sonra sıkılıp bi köşeye koyacağını düşünüyorsan paranı ziyan etme derim..
Emek..