Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çizimlerim-Hayat Ağacı

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel bi çalışma elinize sağlık

Çok teşekkür ediyorum :)

Hayal gücünüzden dolayı sizi tebrik ederim:)Biraz daha anatomiye ihtiyaç var diye düşünüyorum.Tabi çalışma sürreal olduğu için sanırım anlatılmak istenen daha önemli:)

Anatomi hatalarımı örten bir anlatım olabilmişse ne mutlu bana.. Çok teşekkür ediyorum İpek :)

Ben nasıl görmemişim bunu:S
Hayata benzettim ağacı.Ki zaten hayat ağacı çiziminin adı.İnişli çıkışlı,değişik insanlar ve her birinin bıraktığı izler.
Tırmanmaktan korkarsam eğer yaşamdan korkmuş sayılmaz mıyım?
Köklerinden başlayıp çıkışa,dallarından en üste kadar çıkmaya çalışmak.Korktuğun yerde durmak.Sonra vazgeçip inmek,Ya da dur devam ediyim diyip yoluna devam etmek.Zihnimde çok şey canlandırdı.Her biri ayrı anlamlı,kağıda çizdiğin her çizgin ayrı güzel.Elinin değdiği herşey anlam kazanıyor boşuna demiyorum. :)
Eline Sağlık Nur'um :)

:) Çalışmamın sende yarattığı anlamları benimle paylaştığın için minnettarım ...

sezerkösem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel çalışma hayat ağacı isminde dizi vardı ilk onu hatırladım isimden

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Sen olsan tırmanır mısın :)

hayata287ac305.jpg

Nur o anki ruh halin geri gelmez umarım...

Kızma ama bir kasvet hissettim, bir sıkıntı algıladım, bir durağanlık, endişeli bir bekleyiş gibi sanki...

Sağlıklı, hayırlı, mutlu, iyi süprizlerle dolu bir şimdi de,
yaratıcı, feyz veren çalışmalarını beklerim...

Eline sağlık.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
güzel çalışma hayat ağacı isminde dizi vardı ilk onu hatırladım isimden

Teşekkür ederim :)

çok güzel olmuş ellerine sağlık.

Yorumunuz için sağolun :)

çok güzel bir yorum

Çok teşekkür ediyorum :)

Nur o anki ruh halin geri gelmez umarım...

Kızma ama bir kasvet hissettim, bir sıkıntı algıladım, bir durağanlık, endişeli bir bekleyiş gibi sanki...

Sağlıklı, hayırlı, mutlu, iyi süprizlerle dolu bir şimdi de,
yaratıcı, feyz veren çalışmalarını beklerim...

Eline sağlık.

Geçmişimizde neler biriktirdiğimize dönüp baktığımızda derin bir kasvetin içine düşmek olası :)
Ama onlarda bize ait.. Tüm o kasveti oluşturan hatalarımız da bizi biz yapanlardan..
Ve maalesef kalem bir çizere en coşkulu şekliyle böyle anlarda uğruyor (en azından bende böyle)

Bende sık sık kendimden "Sağlıklı, hayırlı, mutlu, iyi süprizlerle dolu bir şimdi de,
yaratıcı, feyz veren çalışmalar" bekliyorum :)

Umarım onları da paylaşırım..

Çok teşekkür ediyorum namasteeee :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
çizgi olsun nota olsun taş olsun kaya olsun... umutsuzluk, karamsarlık, aldatılmışlık, unutulmuşluk veya benzeri başedilmesi güç duygulardan yontulduğunda daha bir manidar oluyor. Bu çizgiler de olduğu gibi...

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
çizgi olsun nota olsun taş olsun kaya olsun... umutsuzluk, karamsarlık, aldatılmışlık, unutulmuşluk veya benzeri başedilmesi güç duygulardan yontulduğunda daha bir manidar oluyor. Bu çizgiler de olduğu gibi...

Senin yorum yaptığını görünce elime cımbızı aldım,
oturdum konumun başına:)

Ve kendime pay çıkaracak bir kısım buldum şükür ki..

Çizimimin aidiyetini "daha bir manidar" lara verdiğin için çok teşekkür ederim :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
cımbız'ın sana yakışacağını düşündüğümden, manileri ufak yerlere saklıyorum zaten :)

halikarnassos

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
t.me
şimdi rastladım çalışmanıza ve şunu söylemeliyim genellikle detaylarda kaybolduğumda perspektif oran gibi yerlerde kaybolurum ve tam memnun olamam çoğunlukla... fakat sizin çizginizde bu gibi herhangi bir yere savrulmadan keyifli bir detay galerisi oldu... örneklendirmem gerekirse çalışmanın alt bölümündeki ayağın duruşu, açısı, üzerindeki nesneyi tutan el ile uyumu...

emeğinize sağlık bu keyifli izlence için...

• Beğen
Tepkiler: Nur

pacp10

🌟Usta Tasarımcı🌟
Araştırma çizgilerini sonradan sildiniz mi? Silmeseydiniz kenarları böylesine keskin olmasaydı daha hoş dururdu, kaleminiz iyi belli...

• Beğen

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
emeğine sağlık, üzerine söylenecek çok fazla sözüm yok,
zaman içerisinde kendinize has çizginiz ve tarzınız oluşmuş,
yorum geçikmesi içinde özürlerim kabul edilsin :)

icansah1n

🌱Yeni Üye🌱
çok hoş bir çalışma :) çizim yeteneğim yok fakat karakalem hastasıyım yapılan çizimlere bakarım ilk defa böyle bişi gördüm :) çizimi almak istiyorum desem :)

• Beğen

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
Kusura bakmayın ama ben bu çalışmaya bakınca yazılanların hiçbirine katılmıyorum.Nur arkadaşımızın 3 yıl önce yaptığı çalışma belki şimdiki çizgileri daha iyi seviyededir ama ben daha iyi gelişmesi için bir kaç nacizane fikrimi belirteyim;
Öncelikle anatomilerde ciddi sorun var,çizgiler çok sert,gölgeleme,taralama sorunlu.Ana tema güzel ama üzerinde çok çalışılması gerekiyor bence.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
şimdi rastladım çalışmanıza ve şunu söylemeliyim genellikle detaylarda kaybolduğumda perspektif oran gibi yerlerde kaybolurum ve tam memnun olamam çoğunlukla... fakat sizin çizginizde bu gibi herhangi bir yere savrulmadan keyifli bir detay galerisi oldu... örneklendirmem gerekirse çalışmanın alt bölümündeki ayağın duruşu, açısı, üzerindeki nesneyi tutan el ile uyumu...

emeğinize sağlık bu keyifli izlence için...

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim :) Aslında çizimde izlediğiniz bir "gerçek". Allı pullu bir yalan değil.. Kurallara uyma çabası yok bu çizimde. Hatırladığım kadarıyla kısa bir sürede ortaya çıkmıştı. (eslerle 1 saat)

Bir desen öğrencisinin acemice ruhundan kopanlar. Sanırım hoşunuza giden de bu olmuş :) Tekrar teşekkürler.

Araştırma çizgilerini sonradan sildiniz mi? Silmeseydiniz kenarları böylesine keskin olmasaydı daha hoş dururdu, kaleminiz iyi belli...

Bu çizimde araştırma çizgisi yok. Kenarlar özellikle keskin. Figürleri bir kalıba sokmak için üstünden geçmiş durmuşum. Çizilirken "birileri görürse ne der? Beğenir mi?" kaygılarından uzak çizilmişti. Ama sonrasında paylaşmışım, iyi de olmuş :) Çok teşekkür ederim.

emeğine sağlık, üzerine söylenecek çok fazla sözüm yok,
zaman içerisinde kendinize has çizginiz ve tarzınız oluşmuş,
yorum geçikmesi içinde özürlerim kabul edilsin :)

Ne demek efendim :) Hocalarım da beni hep bu sebeple affederdi. Kendime has çizerdim hep. Sizin beğeninizi almış olmak çok sevindirdi, teşekkür ederim hocam :)

çok hoş bir çalışma :) çizim yeteneğim yok fakat karakalem hastasıyım yapılan çizimlere bakarım ilk defa böyle bişi gördüm :) çizimi almak istiyorum desem :)

Beğeniniz için çok teşekkür ederim :) Buraya oldukça büyük yüklemiştim, buradan alabilirsiniz.

Kusura bakmayın ama ben bu çalışmaya bakınca yazılanların hiçbirine katılmıyorum.Nur arkadaşımızın 3 yıl önce yaptığı çalışma belki şimdiki çizgileri daha iyi seviyededir ama ben daha iyi gelişmesi için bir kaç nacizane fikrimi belirteyim;
Öncelikle anatomilerde ciddi sorun var,çizgiler çok sert,gölgeleme,taralama sorunlu.Ana tema güzel ama üzerinde çok çalışılması gerekiyor bence.

Verdiğiniz değerli bilgiler ve ufkumu genişleten bakış açınız için çok teşekkür ederim karantina :)

smra

🌱Yeni Üye🌱
orjinl bir çalşma olmuş..
gerçekten etkileyici ve başarılı.. .D
bizimle baylaştığın için teşekkürler .D

• Beğen

grafiker66

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok güzel bir hayal gücü tebrikler eline sağlık

• Beğen