Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çok kenarlı yıldız yapmak nasıl?

tarkanust

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ismailustundag.com
illustratora yeni yeni alışmaya çalışan biri olarak belki sizin için basit bir soru olacak ama :) bir türlü bulamadım normal yıldız yapmak var ancak yılıdızın kaç kenarlı olacağını belirleyeceğim bir yer bulamadım yani 6 - 7 yada daha fazla kenarlı bir yıldız nasıl yapılır ?

Serjean

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yön tuşlarıyla aşşağı ve yukarı oyna aynı anda yıldızı seç oynat mause ile..

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Araç peltinde Star Tool aracı seçiyoruz

40881494.png

'+' gibi bir işaret çıkacak... çalışma alanımızda her hangi bölgeye maus üzerine sol tuşu ile çift hızlı tıklayarak Star Tool aracı ayarları çıkar

85918616.png

Points ayarlarda istediğimiz rakam yazabiliyoruz...

70165600.png

Not: Eğer orada 3 yazarsak o zaman Yıldız değil Üçgen obje olacak

tarkanust

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ismailustundag.com
çok teşekkür ederimm ufak tefek ayrıntılar bulmak zor oluyor :D tabi corele alışınca dahada zor oluyor illustrator e geçmek

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkür ederimm ufak tefek ayrıntılar bulmak zor oluyor :D tabi corele alışınca dahada zor oluyor illustrator e geçmek

bunun için İllustrator dersleri konunlar inceleyiniz... o zaman ufak tefek ayrıntalar kendiniz bulacaksınız...

resimli anlatım dersler ne için aynısı yapmak değil program içinde ayrıntılar göstermek amaclı...

iyi çalışmalar

tarkanust

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ismailustundag.com
bunun için İllustrator dersleri konunlar inceleyiniz... o zaman ufak tefek ayrıntalar kendiniz bulacaksınız...

resimli anlatım dersler ne için aynısı yapmak değil program içinde ayrıntılar göstermek amaclı...

iyi çalışmalar

çok teşekkürler arkadaşım
ancak illustratore corelden yeni geçtiğim ve hızlı bir çözüme ihtiyacım olduğu için yazdım. açık söylemek gerekirse bu forumdaki bu konu başlığınında bu amaca hizmet ettiğini düşünüyorum.